Fiden mówi, że przez pierwsze 30 dni po wyzdrowieniu po huraganie Kentucky Fed pokryje 100% kosztów

„Wiesz, zakres i ogrom tego zniszczenia są prawie nie do uwierzenia.

Później powiedział, że był „zaangażowany w reagowanie na wiele katastrof” i że ocaleni oczekują chwili oddechu.

„Widać to na twarzach ludzi” – kontynuował – „co oni naprawdę szukają – rozejrzyj się, mówię reporterom… możesz położyć głowę na poduszce, zamknąć oczy, wziąć głęboki oddech, idź spać i upewnij się, że z dziećmi wszystko w porządku”. Tego właśnie teraz szukają ludzie.

Od czasu huraganu z zeszłego tygodnia potwierdzono śmierć siedemdziesięciu jeden osób w Kentucky, powiedział w środę rzecznik Kentucky Emergency Management John Bhopal. Michael Dossett, dyrektor Kentucky Emergency Management, powiedział we wtorek, że nadal jest 18 500 przerw w dostawie prądu.

Późnym poniedziałkiem Biden zatwierdził deklaracje klęsk żywiołowych dla Tennessee i Illinois, a przed deklaracją o poważnej katastrofie dla Kentucky. W środę Biden zmienił zawiadomienie o katastrofie w stanie Kentucky i udostępnił dodatkową pomoc, zwiększając finansowanie federalne.

Prezydent powiedział w swoim komentarzu w Dawson Springs, że „na pewno nie jest pewien”, czy ma prawo zmienić deklarację katastrofy, ale „ja mam”.

„Rząd pokryje 100% kosztów – 100% wszystkich prac awaryjnych przez pierwsze 30 dni” – kontynuował. Ten zakres obejmowałby dodatkowy czas na wywóz śmieci, służby porządkowe i służb ratunkowych oraz zakwaterowanie, powiedział Biden.

Na wcześniejszej konferencji huraganów w Mayfield w stanie Kentucky, z udziałem lokalnych przywódców, prezydent wyraził szok na widok niektórych obrazów, które zobaczył podczas swojej podróży lotniczej, obiecując pełne uprawnienia rządu federalnego do pomocy w wysiłkach na rzecz odbudowy i odbudowy.

Biden powiedział, że był „zaskoczony” sposobem, w jaki społeczność zebrała się w następstwie burzy.

„Ludzie przychodzą znikąd, aby pomóc jako społeczność. Tak powinno być. Tak powinno być. To nie jest czerwony ani niebieski huragan. Nie ma czerwonych ani niebieskich stanów, kiedy te rzeczy zaczynają się dziać. Nokautuje ich – powiedział.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Spadek ropy naftowej, gdy Biden uwalnia główne rezerwy strategiczne

Prezydent podkreślił lokalnym przywódcom, że rząd federalny jest po to, aby pomóc z natychmiastowymi konsekwencjami, ale będzie bardziej zaangażowany w wysiłki na rzecz odbudowy.

„Chcę, żebyś wiedziała – zawsze szaleńczo dzwonię do gubernatora – ale po sześciu tygodniach, sześciu miesiącach mogą pojawić się rzeczy, o których możesz nie wiedzieć, że są pomocne. Biden powiedział, a następnie do zarządu: „Nie wahaj się zapytać wszystko.”

Biden powiedział na konferencji, że jest „tu słuchać”.

„Myślę, że większość Amerykanów wie, co robisz oglądając telewizję. To było niewiarygodne. Twoi koledzy mówią o tym – widzieli to, mówią: „Święty Boże, co się dzieje?” „Prezydent powiedział .

Air Force One przybył do Fort Campbell w Kentucky w środę rano, gdzie Pittsburgh został powitany przez demokratycznego gubernatora Andy’ego Bessier. Bidenowi towarzyszy sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas, administrator Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego Dean Chriswell i inni czołowi doradcy.

Biały Dom powiedział, że przedstawiciele jedynego Demokratycznego Kongresu Kentucky zostali zaproszeni do podróży z prezydentem. Ale republikanin z Kentucky, James Comer, reprezentujący obszary zniszczone przez ostatnie ekstremalne warunki pogodowe, był jedynym członkiem Kongresu, który podróżował z prezydentem w środę rano w Air Force One.

Zapytana, czy Bidenowi trudno było przygotować się na konserwatywne nastawienie, rzeczniczka Białego Domu Jen Zhaki powiedziała we wtorek, że prezydent „postrzega ofiary jako istoty ludzkie, a nie jako osoby dyskryminujące”.

– Nie powiedziałbym, że trudno jest się przygotować, powiedziałbym, że prezydent chce wysłać jasny przekaz i że ludzie w tych środowiskach powinni stanąć w ich obronie, gdy przechodzą przez ten trudny czas – powiedział.

FEMA wysłała „dziesiątki generatorów”, aby wspomóc akcje ratunkowe w Kentucky, z „135 000… litrami wody, 74 000 posiłków i tysiącami łóżek”. Pomoc federalna obejmuje koce, chusteczki do nosa i zestawy dla niemowląt oraz „zestawy do schroniska dla infekcji”.

READ  Jerry Nadler pokonuje Carolyn Maloney w nowojorskim House Democratic Primary

Ponadto FEMA powołała miejskie zespoły poszukiwawczo-ratownicze oraz zespoły pomocy, które pomagają w rejestracji ofiar burzy. US Army Corps of Engineers pomaga w usuwaniu śmieci podczas oceny infrastruktury i wsparcia przywracania zasilania, dodał Psaki.

568 żołnierzy Gwardii Narodowej pomaga w wysiłkach po huraganie w Kentucky, 79 poszukiwaniach i wydobyciu oraz poszukiwaniach i ratownictwie śmierci, 52 szlaki osiedleńcze wspierające Departament Lasów, 748 Narodowej Policji i Sił Obrony Powietrznej, 568 Gwardii Narodowej poinformowało we wtorek. Wzrost egzekwowania prawa i 111 punktów kontroli ruchu.

Jennifer Henderson z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.