Finał kwartetu kobiet NCAA: Stanford vs Yukon to mecz, który trzeba obejrzeć

Lwią część uwagi poświęcono jednemu z tych trenerów, Mike’owi Krzywskiemu z Duke’a, ale w rzeczywistości gra on po kobiecej stronie gry, w której odbywa się gra trenerska Tytanów.

Tara Vandiverer ze Stanford Cardinal konfrontuje się z Gno Orima z Connecticut Husky. Ci dwaj trenerzy prowadzą swoje zespoły w sporcie, który nie jestem pewien, czy wielu ludzi rozumie, że jest bardzo popularny i stał się coraz bardziej interesujący statystycznie w ciągu ostatniej dekady.

Na wypadek, gdyby nie było to już oczywiste, VanDerveer i Auriemma są historycznie dobrzy. VanDerveer trenował na poziomie uniwersyteckim od ponad 40 lat i odniósł 1157 zwycięstw. Przegrała tylko 258 meczów, co oznacza, że ​​jej drużyny wygrały około 82% meczów, które prowadziła.

68-letni VanDerveer dobrze sobie radził przez wieki. ona ma pierwsze dwa tytuły Z Uniwersytetem Stanforda na początku lat 90. trzecie miejsce zajęło dopiero w zeszłym roku.
Auriemma, która w zeszłym miesiącu skończyła 68 lat, odniosła nieco mniej zwycięstw (1148), ale jest prawdopodobnie lepsza od VanDerveera. Przegrał tylko 149 meczów w 37 sezonach, co oznacza, że ​​wygrał w 89% przypadków! Drużyny Auriemmy mają Wygrał także rekord 11 Mistrzostw kobiet NCAA.

I podobnie jak VanDerveer, Auriemma była dość konsekwentna. Jego pierwszy Husky zdobył tytuł w 1995 roku, a ostatni w 2016 roku.

Niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy z wielkości VanDerveera czy Auriemmy, ponieważ sporty kobiet tradycyjnie nie są traktowane tak samo jak mężczyźni.

NCAA, ze swojej strony, było: wcześniej nazywany za różnice w sposobie, w jaki gracze dają im w porównaniu z kobietami w turniejach NCAA. To było Tylko w tym roku NCAA nazwało mistrzostwa kobiet „Marcowe szaleństwo”, czemu organizacja wcześniej się sprzeciwiała.
Należy jednak zauważyć, że jest wielu fanów, którzy widzieli, jak dobrzy są VanDerveer i Auriemma. W zeszłym roku ponad cztery miliony osób dostrojony Aby zobaczyć, jak VanDerveer zdobywa swój trzeci tytuł jako główny trener. To była najwyżej oceniana kobieca gra NCAA od 2014 roku.
W rzeczywistości w czasach, gdy dużo Oferuje – Save the NFL – Zauważyli pewne kurczenie się widowni, a koszykówka dziewcząt z college’u utrzymała oglądalność. Rankingi w zeszłym roku były wyższe niż turniej sprzed 20 lat.
Geno Auriemma weźmie w tym roku udział w swoich 12. krajowych mistrzostwach NCAA z UConn Huskies.
Pamiętaj też, że ta gra była transmitowana za pośrednictwem kabla, co oznacza, że ​​ma mniejszą pulę potencjalnych odbiorców. Mistrzostwa kobiet w 2021 r. były prawie Najwyżej oceniane oprogramowanie kablowe Tej nocy z łatwością podwoił grę tygodnia MLB, która odbyła się tego samego wieczoru.
Mistrzostwa NCAA Women’s Basketball Championship mają więcej widzów niż którykolwiek z meczów NHL Stanley Cup W 2021, który był nadawany częściowo drogą kablową, a częściowo w telewizji sieciowej. Miała recenzje Tylko trochę mniej Z półfinałów profesjonalnego baseballu: League Championship Series.

Być może jednym z powodów, dla których gra dla kobiet z college’u była tak silna, nawet przy mniejszej liczbie osób posiadających kabel, jest to, że produkt stał się coraz bardziej nieprzewidywalny. Statystycznie ludzie częściej wybierają grę, w której zwycięzca nie jest łatwy do przewidzenia.

Rozmawiałem o tym zjawisku z Neilem Payne z FiveThirtyEight. FiveThirtyEight ma rozszerzenie Stat powszechnie znany jako Elo Ocenia głównie, jak dobry jest zespół, a następnie w oparciu o Elo, jak bardzo jedna drużyna powinna być faworyzowana nad inną w grze.

Dane Elo pokazują, że przeciętny faworyt w meczach turniejowych NCAA kobiet jest obecnie mniej faworyzowany niż kiedykolwiek w ciągu ostatniej dekady. Innym sposobem spojrzenia na to jest to, że same drużyny stają się równym meczem.

Jest to godne uwagi, ponieważ Jedna długoterminowa gotówka Z mistrzostw kobiet wynika, że ​​najlepsze drużyny są o wiele lepsze od innych drużyn, że odchodzą od „szaleństw”, którymi jest teraz Mistrzostwa Marcowego Szaleństwa.

Porównaj stronę kobiet z tym, co dzieje się w segmencie mężczyzn. W rzeczywistości kandydaci są faworyzowani w turnieju mężczyzn bardziej niż tradycyjnie w średnich danych z 2010 roku. Innymi słowy, mecze są bardziej przewidywalne.

Mówiąc o mniej przewidywalnych grach, wystarczy spojrzeć na Stanford i Connecticut. według pięć trzydzieści osiemStanford ma 56% szans na wygraną. Connecticut jest dość blisko (44%).

Powinna to być dobra gra i zdecydowanie trudno ją przewidzieć. Tak czy inaczej, widzowie wygrywają.

READ  Drużyna USA odbija się w World Baseball Classic, pokonując Kanadę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.