Firma Microsoft udostępnia narzędzie Projektant oparte na sztucznej inteligencji w wersji zapoznawczej

Kredyty obrazkowe: JOSEP LAGO / Getty Images

Dzisiaj Microsoft Designer, narzędzie do projektowania oparte na sztucznej inteligencji firmy Microsoft, zostało udostępnione w publicznej wersji zapoznawczej z rozszerzonym zestawem funkcji.

Ogłoszona w październiku, jest to aplikacja internetowa podobna do Canva, która może tworzyć projekty prezentacji, plakatów, cyfrowych pocztówek, zaproszeń, rysunków i nie tylko, aby udostępniać je w mediach społecznościowych i innych kanałach. Wykorzystuje treści generowane przez użytkowników i DALL-E 2, sztuczną inteligencję OpenAI do przetwarzania tekstu na obraz, do tworzenia projektów, z rozwijanymi menu i polami tekstowymi w celu dodatkowego dostosowania i dostosowania.

Brian Rognier, dyrektor generalny Consumer 365 w firmie Microsoft, napisał w opublikowanym dzisiaj poście na blogu.

Teraz projektant może tworzyć podpisy i hashtagi związane z postami w mediach społecznościowych, dostarczając wiele sugestii, z których użytkownicy mogą wybierać. Może również tworzyć animowane obrazy, wraz z tłem i przejściami tekstowymi, obsługiwane przez sztuczną inteligencję.

Nowe funkcje w narzędziu AI firmy Microsoft. Kredyty obrazkowe: Microsoftu

Microsoft twierdzi, że w przyszłości Designer otrzyma dodatkowe funkcje edycyjne, w tym możliwość umieszczenia obiektu w określonym miejscu na rysunku i automatycznego wypełnienia reszty obrazu. W międzyczasie nadchodzące opcje „Wymaż” i „Zastąp tło” pozwolą użytkownikom szczotkować obiekty, osoby lub tła, których nie zamierzali umieszczać na rysunku.

Microsoft twierdzi, że Designer pozostanie bezpłatny w okresie podglądu — jest dostępny za pośrednictwem witryny Designer oraz w przeglądarce Microsoft Edge za pośrednictwem paska bocznego. Gdy Designer będzie ogólnie dostępny, zostanie dołączony do subskrypcji Microsoft 365 Personal i Family i będzie zawierał „niektóre” funkcje, z których mogą korzystać bezpłatnie osoby niebędące subskrybentami, chociaż Microsoft nie podał więcej szczegółów.

Odpowiadając na niektóre pytania prawne, które pojawiły się ostatnio na temat systemów tworzenia obrazów opartych na sztucznej inteligencji, Microsoft twierdzi, że użytkownicy będą mieli „pełne” prawa do używania obrazów, które tworzą za pomocą projektanta i twórcy obrazów. Nie jest jednak jasne, czy może się to zmienić w przyszłości, biorąc pod uwagę toczące się bitwy sądowe z udziałem OpenAI i innych startupów komercjalizujących generatywne narzędzia AI.

READ  Wyzwanie „Niemożliwe” 20 000 $ w Halo 2 zostało wreszcie pokonaneDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.