Firma Navient zajmująca się pożyczkami studenckimi ma zamiar anulować dług w wysokości 1,7 miliarda dolarów

Były oddział firmy pożyczkowej Sally May powiedział, że anuluje 1,7 miliarda dolarów prywatnych pożyczek studenckich dla około 66 000 pożyczkobiorców.

Navind Korp.

Navi 0,37%

, Pracownik pożyczki studenckiej, który rozstał się z Sally May w 2014 roku, uzgodnił kwotę w ugodzie z 40 Prokuratorem Generalnym Stanu. Pożyczki są pożyczkami prywatnymi, więc straty zostaną zrekompensowane przez inwestorów Navient, a nie rząd federalny.

Prawie wszystkie anulowane pożyczki z Sally May w latach 2002-2010 stały się drugą co do wielkości po hipotekach formą kredytu mieszkaniowego, w czasie, gdy rosło zadłużenie studentów. Sally May była na czele tego boomu, największym inicjatorem prywatnych pożyczek i największym pożyczkodawcą w ramach federalnego programu gwarantowania pożyczek studenckich.

Pożyczki trafiały przede wszystkim do pożyczkobiorców ze złymi kredytami oraz tych, którzy uczęszczali do szkół o niepewnych wynikach, w tym wielu szkół non-profit, Według strony internetowej Rozwiązaniem zarządza administrator. Wszystkie długi umorzone w kontrakcie zawiodły.

Nowojorska prokurator generalna Letidia James powiedziała: „Przez długi czas firma Navient przyczyniała się do krajowego kryzysu zadłużenia studentów, uwięziając tysiące studentów w długach.

W ramach umowy Navyant nadal odmawiał roszczeń lub firma skrzywdziła kredytobiorców. „Decyzja firmy o rozwiązaniu tych problemów w oparciu o bezpodstawne roszczenia pozwala jej uniknąć dodatkowego obciążenia, wydatków, czasu i rozproszenia uwagi, które istniałyby w sądzie” – powiedział Mark Helene, dyrektor ds. prawnych Navient.

W ostatnich latach firma Navient stanęła przed licznymi procesami sądowymi, w których zarzucano, że firma angażowała się w nieuczciwe i oszukańcze zachowanie wobec pożyczkobiorców, pozwalając pożyczkobiorcom federalnym na zaprzestanie dokonywania płatności, ale odsetki nadal narastały. Płatności miesięczne są powiązane z dochodami dłużnika.

W marcu zeszłego roku sędzia z Seattle orzekł, że firma naruszyła przepisy dotyczące ochrony konsumentów w sprawie wniesionej przez prokuratora generalnego Waszyngtonu.

„Navient wielokrotnie i celowo podkreśla zyski swoich pożyczkobiorców – angażował się w oszukańcze i wprowadzające w błąd praktyki, celując w studentów walczących o spłatę długów i nakładając nieuzasadnione obciążenia na ludzi próbujących poprawić swoje życie poprzez edukację” – powiedział Josh Shapiro, prokurator generalny stanu Pensylwania.

Melissa Korn, korespondentka ds. szkolnictwa wyższego WSJ, podzieliła wybrane grupy kredytobiorców, którzy obecnie kwalifikują się do umorzenia długów studenckich, i czego kredytobiorcy mogą się spodziewać w przyszłym roku. Zdjęcie: Getty Images

Lindsay Clark wierzy, że to rozwiązanie dotyczy jej.

Pani 32, która pracuje w Waszyngtonie. Clark mówi, że uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie Yale i tytuł magistra na Uniwersytecie Columbia, gdzie studiował sprawy międzynarodowe i otrzymał około 100 000 dolarów pożyczek studenckich. Gdy cierpliwie spłacała pożyczkę, jej dług wzrósł do 206 000 dolarów, co ograniczyło jej miesięczne płatności po doliczeniu odsetek.

Powiedział, że był wiarygodny w kwestii kredytu studenckiego, ale obwiniał Navienta za poprowadzenie go w kierunku programu tolerancji bez pełnego poinformowania go o jego konsekwencjach.

Początkowo była zadowolona, ​​gdy usłyszała o rozwiązaniu.

„Dobrze myślałem, w końcu zostali postawieni przed sądem” – powiedział.

Firma poinformowała, że ​​umowy rozstrzygają wszystkie toczące się procesy sądowe przeciwko Navient. W ramach ugody firma zapłaci stanom około 145 mln dolarów w jednej racie.

Oprócz anulowania pożyczek i niektórych spłat na rzecz pożyczkobiorców poprzez pożyczki prywatne, Navient zapłacił około 350 000 do 350 000 USD pożyczkobiorcom federalnym – lub 260 USD każdy – w celu włączenia ich do jakiejś formy programu tolerancji. Według stanów, plany spłaty oparte na dochodach.

Państwa będą spłacać kredytobiorców w ramach ich jurysdykcji. Na przykład Massachusetts otrzyma ponad 6 milionów dolarów, z czego 2,2 miliona dolarów zostanie spłacone ponad 8300 pożyczkobiorcom federalnym, powiedział prokurator generalny stanu Maura Healy.

Pożyczkobiorcy federalni kwalifikujący się do spłaty zostaną powiadomieni pocztą wiosną tego roku, zgodnie ze stroną internetową administratora ugody. Prywatni kredytobiorcy, którzy mogą zostać zwolnieni, zostaną powiadomieni do lipca.

Pożyczki prywatne bez wsparcia federalnego stanowią mniej niż 10% całkowitego 1,7 biliona dolarów sektora zadłużenia studenckiego. Według danych Departamentu Edukacji około 43 miliony ludzi jest winnych 1,6 biliona dolarów federalnego długu studenckiego. Około 5,2 miliona tych pożyczkobiorców federalnych nie wywiązuje się ze zobowiązań. Ci kredytobiorcy, o ile nie mają prywatnych kredytów studenckich, nie zostaną dotknięci czwartkową ugodą.

Firma Navient ogłosiła niedawno, że wycofuje się z federalnego procesu udzielania pożyczek studenckich. Był to jeden z głównych wykonawców federalnych, obsługujący około sześciu milionów pożyczkobiorców. Jego rachunki zostały przekazane nowemu kontrahentowi Maximusowi, którego udział został zatwierdzony przez Departament Edukacji.

Departament Edukacji podjął kroki w celu wybaczenia miliardów dolarów długów posiadanych przez niepełnosprawnych kredytobiorców i firmy, które twierdzą, że postępują zgodnie z nieuczciwymi procedurami rekrutacyjnymi przez federalne organy regulacyjne. Takich jak firma technologiczna ITT. Fragmentaryczne ruchy spowodowały anulowanie 11,5 miliarda dolarów pożyczek dla około 600 000 pożyczkobiorców w pierwszym roku inauguracji prezydenta Bidena. Spłaty kredytów studenckich podczas epidemii zostały zawieszone przez rząd, a ostatnie przedłużenie wygasa 1 maja.

Biden Management jest w trakcie restrukturyzacji swojego systemu obsługi długów studenckich. W listopadzie ogłosił, że kończy współpracę z prywatnymi firmami windykacyjnymi, które były zaangażowane w zbieranie pieniędzy od agencji federalnej. Studenci-pożyczkobiorcy domyślnie Usprawnij kolekcje i zapewnij dodatkowe wsparcie pożyczkobiorcom.

Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów Navind jest ścigany Od 2017 r. skłania dłużników do odraczania płatności zamiast przystępowania do tanich planów spłat opartych na dochodach. CFPB powiedział, że praktyka będzie kosztować pożyczkobiorców 4 miliardy dolarów w kosztach odsetek. Navient zaprzeczył twierdzeniom rządu.

Napisz do Gabriel D. pod adresem [email protected]. Rubin i Douglas Belkin pod adresem [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  „Problemy techniczne” mogą zmusić Apple do porzucenia półprzewodnikowych przycisków iPhone'a 15 Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.