Ford i General Motors wstrzymują produkcję w dwóch zakładach w Michigan z powodu niedoborów części

31 marca (Reuters) – Ford Motor Company (Fn)i General Motors (GM.N) Obie firmy poinformowały osobno w czwartek, że każda z nich wstrzyma produkcję w przyszłym tygodniu w zakładzie w Michigan z powodu braku części.

Amerykański producent samochodów Ford, numer 2, powiedział, że w przyszłym tygodniu zawiesi produkcję w swoim zakładzie montażowym Flat Rock, gdzie produkuje Mustanga, z powodu globalnego niedoboru półprzewodników.

GM powiedział, że z powodu tymczasowego braku części, w przyszłym tygodniu wstrzyma produkcję w swoim kompleksie Lansing Grand River, gdzie produkuje Cadillaca CT4, Cadillaca CT5 i Chevroleta Camaro. GM powiedział, że wstrzymanie produkcji nie było związane z chipami, ale nie podał żadnych innych szczegółów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Branża motoryzacyjna zmaga się z globalnym niedoborem chipów spowodowanym pandemią COVID-19, zmuszając firmy do ograniczenia produkcji, chociaż wyższe ceny samochodów częściowo zrekompensowały skutki finansowe.

Ford ostrzegł w zeszłym miesiącu, że niedobór chipów może doprowadzić do spadku sprzedaży samochodów w bieżącym kwartale. Czytaj więcej W zeszłym miesiącu Ford wstrzymał na tydzień produkcję w montowni w Kansas City, która produkuje pickupy F-150 z powodu braku chipów. Czytaj więcej

Ford z siedzibą w Dearborn w stanie Michigan powiedział, że produkcja w innych zakładach w Ameryce Północnej będzie kontynuowana jak zwykle.

GM powiedział w zeszłym tygodniu, że od 4 kwietnia wstrzyma produkcję na dwa tygodnie w zakładzie montażowym w Fort Wayne w stanie Indiana, który produkuje Chevrolety Silverado 1500 pickupów i GMC Sierra 1500, począwszy od 4 kwietnia, z powodu braku chipów półprzewodnikowych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Kanaki Deka w Bengaluru i Davida Shepardsona w Waszyngtonie. Montaż przez Vinay Dwivedi i Leslie Adler

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.