Fortnite pozwany za taniec przez choreografa do Biebera, J.Lo

Porównanie ekspresji Fortnite i choreografii Hanagami.

zdjęcie: Hecht Partners LLP

29 marca prawnicy reprezentujący choreografa Kyle’a Hanagami złożyli pozew przeciwko firmie Epic Games o naruszenie praw autorskich z powodu choreografii „It’s Complicated”. Jest to gra elektroniczna. Emocje w grze zaczynają się od ruchów, które według prawników Hanagami zostały usunięte z chronionych prawem autorskim ruchów tanecznych choreografa. Pozew został złożony w Centralnym Dystrykcie Kalifornii i stwierdza, że ​​Epic „nie potępił Hanagamiego ani nie poprosił go o zgodę na wykorzystanie, wyświetlanie, reprodukcję, sprzedaż lub tworzenie dzieł pochodnych na podstawie nagranej choreografii”.

Kyle Hanagami jest profesjonalnym choreografem, który współpracował z Jennifer Lopez, Britney Spears, NSYNC, Black Pink i innymi. Tworzył także tańce do filmu animowanego na Netflix nad Księżycem.

W 2017 roku Hanagami opublikował plik Wideo Taniec, który przygotował do „How Long” Charliego Putha. W sierpniu 2020 r. Jest to gra elektroniczna Wprowadź wyrażenie „to skomplikowane”. Teraz adwokat Hanagami, David Hecht, ma Opublikuj film na YouTube Porównanie pierwszych ruchów tańca Hanagami z pierwszymi ruchami tańca. Ruchy i synchronizacja wyglądają prawie identycznie. Jednak w oparciu o wcześniejsze pozwy przeciwko firmie Epic samo podobieństwo nie wystarcza do ustalenia uzasadnionego roszczenia.

To nie pierwszy raz, kiedy Jest to gra elektroniczna Twórcy złożyli pozew, którzy uznali, że Epic niewłaściwie przesłał i wykorzystał ich oryginalne taneczne kreacje. W grudniu 2018 r. Epic Games zostało pozwane przez różnych artystów, takich jak Instagrammer dziecko na plecachA Alfonso Ribeiro Od Nowy książę Bel-Airi raper 2 mili. epicki argumentował Że ruchy taneczne należą do kategorii wolności wypowiedzi i że poszczególne ruchy nie mogą być chronione prawem autorskim. Tylko skomplikowane wzorce ruchu mogą być oficjalnie zarejestrowane w urzędzie ds. praw autorskich.

Sąd Najwyższy Wstępnie zatwierdzone Argument Epic, orzeczenie, że powodowie muszą zarejestrować się w urzędzie ds. praw autorskich, zanim będą mogli wnieść pozew o naruszenie praw autorskich. Warto zauważyć, że w przypadku choreografii „So Long” Hanagami posiada oficjalne prawa autorskie.

W pozwie prawnicy Hanagami twierdzą, że Epic finansowo skorzystał z choreografii swojego klienta bez jego zgody. (Wyrażenia, które pojawiają się i wychodzą Jest to gra elektronicznaSklep w grze w nieregularnych odstępach czasu kosztuje 500 V-dolców, około 5 USD w prawdziwej walucie, chociaż gracze mogą zdobyć trochę V-dolców poprzez grę i mogą kupować hurtowo ze zniżką). Firma nigdy nie komunikuje się z klientem o jego zezwolenie na prowadzenie działalności. Pozew stwierdza, że ​​Epic musi usunąć frazę „To skomplikowane” i zapłacić Hanagami zyski, które poniosła z powodu naruszenia praw autorskich.

Prawnik Hanagami, David Hecht, powiedział: Kotaku: „[Hanagami] Czułem się zmuszony do pozwania w obronie wielu choreografów, których twórczość została podobnie sprzeniewierzona. Choreografia jest chroniona prawem autorskim, tak jak chroni inne formy wypowiedzi artystycznej. Epic musi uszanować ten fakt i zapłacić za licencje na dzieła artystyczne innym przed ich sprzedażą.

Kotaku Skontaktowałem się z Epic Games w celu uzyskania komentarza, ale do czasu publikacji nie otrzymałem odpowiedzi.

READ  Przykro mi, ale nie ma daty wydania Digimon Survive

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.