Fragmenty kodu źródłowego Twittera wyciekły do ​​sieci: raport

Aktualności

26 marca 2023 | 22:49

Część krytycznego kodu komputerowego, który utrzymuje Twittera w ruchu online, wyciekła, poinformowała firma kierowana przez Elona Muska w piątkowym zgłoszeniu prawnym.

Publiczne ujawnienie kodu nastąpiło po tym, jak firma zajmująca się mediami społecznościowymi podjęła kroki prawne w celu wyciągnięcia ujawnionych informacji z GitHub, internetowej platformy do tworzenia oprogramowania, Według The New York Times.

GitHub zgodził się usunąć treść natychmiast po tym, jak Twitter wysłał powiadomienie o naruszeniu praw autorskich, chociaż nie jest jasne, jak długo kod był online.

The Times doniósł, że wyglądało na to, że była publicznie od kilku miesięcy.

Jedną z obaw związanych z wyciekiem jest to, że kod zawiera luki w zabezpieczeniach, które dawałyby hakerom możliwość kradzieży danych użytkownika lub usunięcia witryny, powiedziały The Times dwie osoby zaznajomione z wewnętrznym dochodzeniem na Twitterze.

Twitter zwrócił się również do sądu federalnego o zmuszenie GitHuba do ujawnienia, kto udostępnił kod i zidentyfikowania innych osób, które go pobrały.

Wewnętrzne dochodzenie w sprawie wycieku wykazało, że ktokolwiek ujawnił kod, opuścił firmę w zeszłym roku, ponieważ kierownictwo prowadzące dochodzenie zostało dopiero niedawno poinformowane o wycieku, powiedziało Timesowi dwie osoby zaznajomione z dochodzeniem.

Twitter przeżywał wstrząsy i wstrząsy, odkąd Elon Musk przejął władzę w zeszłym roku.
AFP za pośrednictwem Getty Images

Wyciek wydaje się być nazwany „FreeSpeechEnthusiast” na GitHub, zgodnie z aktem prawnym na Twitterze.

Profil, którego pseudonim może być odniesieniem do Muska, który nazywa siebie wolnym mówcą, pokazuje osobę, która na początku stycznia dodała jeden artykuł do serwisu.

Musk, który w październiku kupił firmę za 44 miliardy dolarów, odkąd został dyrektorem generalnym giganta mediów społecznościowych, borykał się z wieloma zawirowaniami.

Około 75% siły roboczej, która była zatrudniona przed objęciem przez niego władzy, zostało zwolnionych lub zwolnionych.

READ  Rajd na Wall Street podnosi Nasdaq o 20% z najniższego poziomu, ponieważ obawy o inflację ustępują
The New York Times poinformował, że wyciek mógł być w Internecie od kilku miesięcy.
AP

Ponieważ firma stoi w obliczu ogromnych zmian, Musk powiedział pracownikom w piątkowym e-mailu, że Twitter jest obecnie wart około 20 miliardów dolarów, powołując się na masowe zwolnienia i wysiłki zmierzające do obniżenia kosztów, które uratowały firmę przed bankructwem, zgodnie z e-mailem widzianym przez Times.

„Twitter szybko się przekształca”, powiedział w e-mailu, dodając, że wierzy, że firma może być warta 250 miliardów dolarów pewnego dnia.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/03/26/parts-of-twitters-source-code-leaked-online-report/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.