Francuski pomocnik N’Golo Kante opuści finały Mistrzostw Świata po czterech miesiącach wykluczenia

N’Golo Kante zostaje wykluczony na cztery miesiące po operacji ścięgna podkolanowego, w którym nie zagra w Pucharze Świata… i podkreśla swoją przyszłość z Chelsea

  • Francuski pomocnik N’Golo Kante opuści Mistrzostwa Świata 2022 z powodu kontuzji
  • Kante doznał kontuzji w remisie Chelsea 2:2 z Tottenhamem 14 sierpnia
  • The Blues potwierdzili, że pomocnik został wykluczony na cztery miesiące

Pomocnik Francji i Chelsea N’Golo Kante został wykluczony z Mistrzostw Świata po przejściu operacji ścięgna podkolanowego, która potrwa cztery miesiące.

31-latek doznał kontuzji w remisie Chelsea 2:2 z Tottenhamem 14 sierpnia i powoli wracał wtedy do pełnej sprawności.

Jednak Kante miał poważny problem po tym, jak kontuzja pogorszyła się podczas sesji treningowej w zeszłym tygodniu i od tego czasu przeszedł operację.

Oznacza to, że teraz opuści mistrzostwa świata w przyszłym miesiącu i oczekuje się, że będzie nieobecny do końca lutego. Wiadomość rzuca cień na przyszłość pomocnika, ponieważ jego kontrakt z Chelsea wygasa tego lata i nie uzgodniono żadnej nowej umowy.

N’Golo Kante (na zdjęciu) został zdyskwalifikowany z Pucharu Świata po przejściu operacji

31-latek doznał kontuzji w zremisowanym przez Chelsea 2:2 z Tottenhamem 14 sierpnia

31-latek doznał kontuzji w zremisowanym przez Chelsea 2:2 z Tottenhamem 14 sierpnia

Oświadczenie Chelsea brzmiało: „N’Golo Kante przeszedł operację kontuzji ścięgna podkolanowego.

Pomocnik odwiedził specjalistę w wydziale medycznym klubu, aby zbadać opcje jego podejścia do rehabilitacji i wspólnie uzgodniono, że N’Golo zostanie poddany operacji, aby naprawić uszkodzenia.

„Po udanej operacji oczekuje się, że N’Golo zostanie wstrzymany na cztery miesiące”.

Decyzja o operacji została podjęta po tym, jak menedżer Chelsea Graham Potter, który nie mógł skontaktować się z Kante od czasu przejęcia na Stamford Bridge, przyznał w zeszłym tygodniu, że od dawna istnieją obawy dotyczące kondycji pomocnika – opuścił 57 meczów od Finał Ligi Europy 2019.

– Historycznie rzecz biorąc, wydarzyły się rzeczy, które są niepokojące i musimy dowiedzieć się prawdy – powiedział Potter.

To porażka w końcowej fazie jego rehabilitacji, która znów jest niepokojąca. Ale wszystko, co możemy zrobić, to uzyskać właściwą diagnozę i właściwą poradę, a następnie spróbować pomóc mu wrócić do pełnej sprawności i cieszyć się piłką nożną.

Kante, którego kontrakt z Chelsea wygasa latem przyszłego roku, ma 53 występy we Francji i był częścią zwycięskiej drużyny w Pucharze Świata w 2018 roku.

Potwierdzenie diagnozy Kante nastąpiło dwa dni po tym, jak kolega z drużyny Chelsea i angielski obrońca Rhys James został wykluczony na okres do ośmiu tygodni z problemem kolana, co oznacza, że ​​on również nie zagra w finałach Mistrzostw Świata, które rozpoczną się w Katarze 20 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.