Fugees Pras Michel zeznaje w swoim federalnym procesie konspiracyjnym – Rolling Stone

Brass Michel z The Fugees omówił swoje relacje z malezyjskim finansistą Jho Lowem i powiedział, że służył jako nieoficjalny informator FBI w sprawie wysiłków Chin zmierzających do ekstradycji głośnego dysydenta po tym, jak podjął odważną decyzję o zeznawaniu na jego federalnym procesie we wtorek, 18 kwietnia.

Rzadko zdarza się, aby oskarżeni zajmowali stanowisko we własnych procesach, ale Michel podobno powiedział sędziemu, że zdecydował się to zrobić „po konsultacji z moimi prawnikami Walcon” (za Matka Jones O reporterze Danie Friedmanie Świergot).

Michelle nie przyznała się do federalnych zarzutów spisku i fałszowania akt. Zarzuty są powiązane z rzekomymi wyczynami Lowa, z finansistą oskarżonym o kradzież 4,5 miliarda dolarów z malezyjskiego państwowego funduszu majątkowego 1MDB. (Low jest wymieniony jako oskarżony w sprawie, ale obecnie jest zbiegiem.)

Prokuratorzy twierdzą, że Michel wyprowadził miliony na pomoc zagranicznym kampaniom wpływów niskiego szczebla przeciwko rządowi USA za administracji Obamy i Trumpa. tak jak Toczący się kamień Opisana w niedawnym artykule, Michelle jest oskarżona o przekazywanie pieniędzy od Lowa na kampanię reelekcyjną Baracka Obamy w 2012 roku, a także wywieranie presji na administrację Donalda Trumpa, aby umorzyła śledztwo w sprawie Lowa i ekstradycję chińskiego dysydenta-miliardera Guo Wengui.

Michel zawsze mówi, że utrzymuje swoją niewinność Toczący się kamień„Co dobrego będę miał z próby łamania prawa? Nie warto. Jestem teraz wyrzutkiem. Mam przyjaciół, którzy nie chcą ze mną rozmawiać, ponieważ myślą, że na orbicie znajduje się satelita, który ich słucha ”.

tak jak Bloomberg W raportach Michelle powiedziała przysięgłym, że działał jako „zastępca celebryty” dla Lowa, mówiąc, że finansista zapłacił mu 20 milionów dolarów za pomoc w zrobieniu sesji zdjęciowej z Obamą w 2012 roku. Według Michelle, Low mógł wykorzystać swoje pieniądze, aby zebrać wszystkie luksusy, których chciał, ale jego reputacja jako chłopca. Moja partia sprawiła, że ​​była to „bardzo gorąca” polityczna zbiórka pieniędzy.

READ  Netanjahu spodziewał się ogłosić nowy rząd przed północą

„Wtedy nie chcieli optyki” – powiedział Michel. „W tamtym momencie Jho Low był imprezowiczem – Vegas, szampan, imprezy z Paris Hilton. Kampania po prostu tego nie chciała”.

I tu pojawiła się Michelle, która poznała Lowa w nocnym klubie w 2006 roku. Michel powiedział, że „w zasadzie poprosił o 1 milion dolarów, aby zacząć myśleć o tym, jak” uzyskać tę długo oczekiwaną sesję zdjęciową z Obamą. Cena ta wzrosła do 20 milionów dolarów w ciągu dziewięciu miesięcy, a Low ostatecznie zabezpieczył zdjęcie na przyjęciu bożonarodzeniowym w Białym Domu.

Michelle jednak upierała się, że nie dokonał żadnych darowizn politycznych w imieniu Lawa. Na przykład twierdził, że kiedy w czerwcu 2012 roku zapłacił trzem haitańskim przyjaciołom za udział w zbiórce pieniędzy Obamy o wartości 40 000 dolarów za obraz, użył własnych pieniędzy (na Katie Buehler z Law360). Michel powiedział również, że swoimi działaniami zarządzają jego prawnicy i księgowi, aby upewnić się, że wszystko, co robi, jest na równym poziomie.

Później w swoim zeznaniu Michel odniósł się do swoich rzekomych wysiłków zmierzających do skłonienia USA do ekstradycji Gu, miliardera chińskiego dysydenta (i bliskiego współpracownika Steve’a Bannona). Oprócz zaprzeczenia, że ​​działał jako agent Chin w tej sprawie, Michel powiedział, że dobrowolnie spotykał się z agentami FBI przy wielu okazjach, aby omówić Guo i trzech Amerykanów przetrzymywanych jako zakładników w Chinach.

„Wziąłem na siebie zgłoszenie, ponieważ uważałem, że FBI powinno wiedzieć” – powiedział Michel.

Jak Michel omówił wcześniej z Toczący się kamieńPoznał Lu w czasie, gdy chciał zająć się polityką, widząc w tym „sposob na pomoc ludziom”. Nic dziwnego jednak, że ta perspektywa jest zagmatwana.

wspólny

„Byłem jednym z tych ludzi, którzy uprawiali sport. Nigdy nie myślałem, że będę w polityce na pełny etat. Zdałem sobie sprawę, że polityka nie jest dla mnie. Problem z polityką polega na tym, że ludzie w polityce są brudniejsi niż ludzie, którzy nią nie są w polityce.”

READ  15 stycznia 2023 Wiadomości z Rosji i Ukrainy

Ta historia rozwija się…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.