Funky: Sony kupuje studio gier wideo za 3,6 miliarda dolarów

W poście na blogu Sony (Sony) Powiedział, że przejęcie pomogłoby przenieść system operacyjny PlayStation „poza konsolę” i ujawnić wysiłki firmy w zakresie tworzenia gier wideo na żywo.

„To strategiczny krok w kierunku dalszego ulepszania wrażenia z gier, które tworzymy” — napisał w poście na blogu Jim Ryan, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment. „Doświadczenie Bungee w dostarczaniu światowej klasy usług serwisowych i długoterminowe zaangażowanie społeczności ma kluczowe znaczenie i będzie wspierać rozwój wielu przyszłych tytułów usług na żywo od PlayStation Studios”.

Funky, we własnym oświadczeniu, powiedział, że jest oddany własnej wizji twórczej i niezależności.

„Jesteśmy odpowiedzialni za nasze przeznaczenie. Będziemy nadal swobodnie publikować i kreatywnie tworzyć nasze gry. Będziemy nadal prowadzić zintegrowaną funky społeczność. Tam, gdzie jest nasza społeczność, nasze gry będą kontynuowane tam, gdzie chcą grać”. Firma powiedziała.

Transakcja pojawia się za dwa tygodnie Microsoft ogłosił Przejmuje kolejnego giganta branży, Activision Bliss, który kontroluje popularne aktywa, takie jak „Call of Duty” i „World of Warcraft”.
READ  Polska szuka sojuszu w celu wysłania czołgów Panther na Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.