Gary Rossington, założyciel gitarzysta Lynyrd Skynyrd, umiera w wieku 71 lat

Gary Rossington, gitarzysta prowadzący i ostatni członek-założyciel zespołu rockowego Lynyrd Skynyrd, znanego z utworów takich jak „Free Bird” i „Sweet Home Alabama”, rozprzestrzeniających brzmienie Południa na cały świat, zmarł 5 marca. Miał 71 lat.

Jego śmierć została potwierdzona przez agenta Kena Levitana, który powiedział, że nie jest w stanie ustalić przyczyny ani miejsca śmierci.

– poinformował zespół w oświadczeniu opublikować w mediach społecznościowych, że „nasz brat, przyjaciel, członek rodziny, autor tekstów, gitarzysta… jest teraz ze swoimi braćmi i rodziną w Skynyrd in Heaven i gra to pięknie, jak zawsze”.

Robert Burns Jr., jeden z pierwszych trzech, którzy założyli Lynyrd Skynyrd w latach 60., zginął w 2015 roku w wypadku po tym, jak jego samochód uderzył w drzewo. Inny członek-założyciel, Ronnie Van Zant, zginął w katastrofie lotniczej w 1977 roku, wraz z gitarzystą Stevem Gainesem i jego siostrą, piosenkarką Cassie Gaines. Pan Rossington został ranny w wypadku, ale przeżył.

Według zespołu pan Rossington, Burns i Van Zant spotkali się latem 1964 roku strona internetowa. Po spotkaniu podczas gry w rywalizujących ze sobą drużynach baseballowych w Jacksonville na Florydzie „improwizowane popołudniowe jam session” zmotywowało ich do założenia zespołu, najpierw pod nazwą My Backyard, a następnie dołączyli do niego Gentryes – wtedy Allen Collins i Larry Junstrom – i One Procent, zanim ostatecznie zostali Lynyrd Skynyrd w 1969 roku. The Long-Haired Musicians nazwali zespół po części na cześć swojego nauczyciela wychowania fizycznego, Leonarda Skinnera, który zakazał chłopcom noszenia długich włosów.

Zespół nadal koncertuje. Mieli pojawić się na festiwalu na Florydzie w przyszłym tygodniu, chociaż nie było od razu jasne, czy śmierć pana Rossingtona, który nadal był aktywnym członkiem, doprowadzi do odwołania imprezy.

„Nadal stoimy, nadal podtrzymujemy muzykę” – powiedział pan Rossington na stronie internetowej zespołu. „Chcieliśmy sprawić, by mężczyźni, których nie ma z nami, byli dumni – a także zachować dumę z imienia”.

READ  Trzy znaki zodiaku z surowymi horoskopami na tydzień 18-24 grudnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.