Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

15 minut temu

Berkshire Hathaway kupuje więcej Occidental Petroleum

We wtorek wieczorem, zgodnie z raportem regulacyjnym, Berkshire Hathaway, należący do Warrena Buffetta, dodał już swój największy udział w Occidental Petroleum.

Berkshire kupił prawie 5,8 miliona akcji koncernu naftowego w oddzielnych transakcjach w piątek, poniedziałek i wtorek. Firma zapłaciła od 59,80 USD za akcję do 61,90 USD za akcję.

To był pierwszy raz, kiedy Berkshire dodało swój udział w Occidental od września, podnosząc go do ponad 12 miliardów dolarów na wtorkowym zamknięciu.

– Fred Imbert, Yun Li

29 minut temu

Berenberg zdegradował Teslę

Analityk Berenberg, Adrian Yanoshik, powiedział, że inwestorzy powinni na razie wstrzymać się z kupowaniem akcji Tesli i ograniczyć ich kupowanie.

„Strategiczne zmiany cen odzwierciedlają strategię przywództwa kosztowego: nowe zakłady Tesli oferują wieloletnie możliwości w zakresie wydajności kapitału i pracy” – napisał Yanoshik do klientów we wtorek. „Jednakże, ponieważ nasza teza kupna – oparta na niesłusznych obawach przed wojną cenową – wydaje się być akceptowana przez rynek, wstrzymujemy się teraz z naszą rekomendacją”.

Akcje Tesli nieznacznie spadły na przedsprzedaży.

-Sara Min

11 godzin temu

Wciąż istnieje droga do miękkiego lądowania, mówi globalny główny ekonomista Morgan Stanley

Według Setha Carpentera, globalnego głównego ekonomisty w Morgan Stanley, podczas gdy komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella sugerują, że stopy procentowe pozostaną wysokie przez dłuższy czas, wciąż istnieje droga do miękkiego lądowania.

Oczywiście musiałoby nastąpić ochłodzenie na rynku pracy, aby Fed mógł sprostać własnym prognozom inflacji, powiedział we wtorkowym wystąpieniu w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”.

Carpenter spodziewa się, że płace poza rolnictwem spadną poniżej 100 000 USD miesięcznie, aby osiągnąć ten cel. Inwestorzy spoglądają na lutowy raport o zatrudnieniu w tym tygodniu, aby zobaczyć, czy gospodarka nadal się rozgrzewa, czy też styczniowy hit był aberracją.

READ  Pociąg Amtrak wykolei się w Missouri: wielu zabitych i co najmniej 50 rannych

„Jeśli pozostajemy na poziomie 500 000 miesięcznie na listach płac poza rolnictwem, to najwyraźniej nie jest to zrobione. Musimy spojrzeć na spowolnienie, zejście do 100 000 miesięcznie” – powiedział Carpenter. „Ale jeśli jest pozytywna, myślę, że jest to rodzaj ścieżki, ścieżki do miękkiego lądowania. Uważamy, że jest to nadal możliwe”.

-Sara Min

11 godzin temu

Gundlach mówi, że Fed „bardzo prawdopodobne” podniesie stopy procentowe o pół punktu w tym miesiącu

Dyrektor generalny DoubleLine Capital, Jeffrey Gundlach, powiedział, że jest „bardzo prawdopodobne”, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe o pół punktu procentowego na następnym posiedzeniu politycznym.

„Mieliśmy bardzo duży wzrost krótkoterminowych stóp procentowych i dalsze odwrócenie krzywej dochodowości” – powiedział Gundlach podczas transmisji internetowej DoubleLine Investor we wtorek. „Nie potrzebujemy banku centralnego, potrzebujemy 2-letniego Skarbu Państwa”.

Rentowność 2-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła we wtorek o ponad 12 punktów bazowych do 5%, osiągając najwyższy poziom od 2007 roku. Ostry ruch nastąpił po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że stopy procentowe „pozostaną wysokie”. niż wcześniej oczekiwano.

Tak zwany król obligacji powiedział, że stopa funduszy Fed od wielu lat odzwierciedla rentowność 2-letnich obligacji skarbowych.

„Teraz potwierdza to pogląd, że bank centralny podniesie stopę funduszy Fed do 5% na nadchodzącym posiedzeniu” – powiedział Gundlach.

– Yun Li

11 godzin temu

Akcje małych i średnich spółek zachowywały się lepiej niż spadki giełdowe we wtorek

W inwestycjach czasem trzeba zadowolić się mniejszym cierpieniem niż inni.

Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 1,72%, oddając całą resztę swojego rajdu w 2023 r., a S&P 500 spadł o 1,53%, oba po tym, jak prezes Fed Powell powiedział Kongresowi, że referencyjne stopy procentowe powinny wzrosnąć. Uważano, że inflacja została skutecznie kontrolowana.

READ  Legal Insider mówi, że Trump „może zostać wkrótce postawiony w stan oskarżenia”

Używając tych spadków jako punktu odniesienia, które części rynku akcji radziły sobie stosunkowo dobrze?

Cóż, Nasdaq Composite, który składa się z ponad 2500 akcji, spadł we wtorek o zaledwie 1,25%. Indeks S&P midcap 400 spadł o 1,18%, podczas gdy indeks S&P smallcap 600 tylko o 1,0%. Inny barometr spółek o małej kapitalizacji, Russell 2000, spadł o 1,25%.

Wspomagany przez silne linie lotnicze, Dow Transports z 20 akcjami stracił 1,25%. Indeks NYSE Consumer Staples spadł o 0,99%, a indeks NYSE Tech/Media/Telecom spadł o 1,07%.

Źle, ale nie aż tak źle.

– Scotta Schnippera

12 godzin temu

Popyt na krótkoterminowe obligacje skarbowe z oprocentowaniem sięgającym 5%

Rentowności obligacji wzrosły we wtorek, a krótkoterminowe Treasuries podniosły swoje oprocentowanie powyżej 5%.

Oprocentowanie 3-miesięcznych, 6-miesięcznych, 1-rocznych i 2-letnich bonów skarbowych wzrosło we wtorek powyżej 5%. Najwyższe oprocentowanie 3-miesięcznych bonów skarbowych i 2-letnich obligacji skarbowych osiągnęło poziom ostatnio obserwowany w 2007 r., podczas gdy rentowność 1-rocznego banknotu osiągnęła najwyższy poziom od 2006 r.

Ponadto różnica rentowności między 2-letnimi a 10-letnimi obligacjami skarbowymi osiągnęła nowy najniższy poziom -105,3, najniższy od 1981 r.

Przemawiając przed Senacką Komisją ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich, przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że stopy procentowe „będą wyższe” niż oczekiwał bank centralny. Komentarze wzbudziły obawy, że decydenci polityczni mogą podnieść stopy procentowe o pół punktu na następnym posiedzeniu w tym miesiącu. Rentowności obligacji wzrosły, a akcje wyprzedały się na te wiadomości.

Darla Mercado, Gina Francola

12 godzin temu

Kontrakty terminowe na akcje w USA otworzyły się we wtorek bez zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.