Gigant naftowy Shell ujawnił plany zwiększenia dywidendy po ogłoszeniu wyników za trzeci kwartał

Logo Shell na silosie do przechowywania ropy naftowej, za cysternami kolejowymi w rafinerii firmy Beernes w Rotterdamie, Holandia, niedziela, 23 października 2022 r.

Bloomberg | Bloomberg | Obrazy Getty

Wielka brytyjska firma naftowa zbieg okoliczności Firma podała w czwartek wyniki za trzeci kwartał, ale niższe przychody z rafinacji i handlu zakończyły rekordową passę kwartalnych zysków.

Shell odnotował skorygowany zysk w wysokości 9,45 miliarda dolarów za trzy miesiące do końca września, co według Refinitiv spełniło oczekiwania analityków na poziomie 9,5 miliarda dolarów. Firma odnotowała skorygowany zysk w wysokości 4,1 dolara Miliard W tym samym okresie ubiegłego roku i odniosła wielki sukces 11,5 miliarda dolarów za II kwartał 2022 r.

Gigant naftowy poinformował, że planuje zwiększyć dywidendę na akcję o około 15% w czwartym kwartale 2022 r., który ma zostać wypłacony w marcu 2023 r. Zapowiedział również nowy program skupu akcji, który ma przynieść dodatkowe 4 miliardy dolarów dywidendy i oczekuje się, że zostanie zakończona do następnego wydania zysków.

Akcje Shella wzrosły o ponad 41% od początku roku.

Londyński koncern naftowy odnotował kolejne kwartalne rekordowe zyski za pierwsze sześć miesięcy roku, korzystając z wyższych cen surowców w następstwie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

zbieg okoliczności ostrzeżony Jednak w aktualizacji opublikowanej na początku tego miesiąca niższe marże rafineryjne i chemiczne oraz słabszy obrót gazem mogą negatywnie wpłynąć na wyniki za trzeci kwartał.

Spółka podała w czwartek, że ożywienie globalnej podaży produktów przyczyniło się do spadku marż rafineryjnych w III kwartale, a także spadły zyski z handlu gazem.

„Wkład w handel i optymalizację wpłynął przede wszystkim na połączenie sezonowości i ograniczeń podaży, a także istotnych różnic między papierowymi i fizycznymi produktami na niestabilnym i niestabilnym rynku”, powiedział Shell w swoim rachunku zysków i strat.

READ  Ożywienie na giełdzie wraca do normy, inflacja w Wielkiej Brytanii osiąga szczyt od 40 lat

Zmiana w kierownictwie

Wyniki grupy pojawiają się wkrótce po ogłoszeniu prezesa Ben van Beurden Ustąpi pod koniec roku Po prawie dekadzie u steru.

Wael Sawan, obecny dyrektor Shell ds. rozwiązań gazowych, energii odnawialnej i zintegrowanej energii, zostanie nowym dyrektorem generalnym firmy 1 stycznia.

Sawan, obywatel Libanu i Kanady, zajmował stanowiska w handlu detalicznym i różnych projektach komercyjnych podczas swojej 25-letniej kariery w Shell.

„Nie mogę się doczekać, aby skierować pionierskiego ducha i niesamowitą pasję naszych ludzi, aby sprostać ogromnym wyzwaniom i wykorzystać możliwości, jakie daje transformacja energetyczna” – powiedział Sawan w oświadczeniu z 15 września, dodając, że podążanie za Vanem to zaszczyt. Przywództwo Beurdena.

„Będziemy zdyscyplinowani i skupieni na wartości, współpracując z naszymi klientami i partnerami, aby dostarczać niezawodną, ​​przystępną cenowo i czystszą energię, jakiej potrzebuje świat”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.