Gigi Hadid prosi Cię o odejście z powodu „zastraszania” po YZY Show

Ilustracja fotograficzna: wycinek. Obrazy: Getty Images

Wszystko zaczęło się od Ye’s Koszulki „Białe życie ma znaczenie”który charakteryzuje logo – zakwalifikuj je jako „mowa nienawiści” Liga Przeciw Zniesławieniu Z tyłu na przodzie rysunek Papieża Jana Pawła II. Sam Yi nosił pasującą koszulę gościnnie Candice Owens na jego pokazie YZY 9 podczas Paris Fashion Week. Wiadomość spowodowała, że ​​redaktorzy i inni wyszli, aby wypowiedzieć się przeciwko obraźliwej frazie online.

Napisane przez Gabriellę Karefę-Johnson, projektantkę i Magazyn Vogue Redaktor współpracujący, na swoich Instagram Stories wraz z filmem czarnej modelki w koszulce na wybiegu. Zachowanie nie do utrzymania. Rozszerzyła swoje pomysły w późniejszych opowiadaniach, pisząc po części, że choć wierzyła, że ​​rozumie intencje Yi – „myślał, że są złe” – nie wierzyła, że ​​są skuteczne. „Próbował wyjaśnić dystopijny świat w przyszłości, kiedy wybielanie wyginie lub przynajmniej będzie w wystarczającym niebezpieczeństwie, aby uzyskać obronę” – napisała w wiadomościach do przyjaciela, uchwyconych na ekranie i udostępnionych na Instagramie. „Ale niebezpieczeństwo polega na tym, że to właśnie ta przesłanka, idea, że ​​biała supremacja jest zagrożona wyginięciem, uzasadnia masowe więzienia, masowe morderstwa, a nawet pojawienie się niewolnictwa” – kontynuowała w swoich listach. Aby dodać więcej kontekstu do wiadomości w swoich historiach, opisała koszulkę jako „niezwykle obraźliwą, brutalną i niebezpieczną”.

Wtedy Ye rozpoczął niemożliwą do utrzymania kampanię zastraszania przeciwko Gabriella Kareva Johnsonna instagramie. W jednym usuniętym poście, który zawierał zdjęcie tego, co wygląda na projektanta mody na zewnątrz, Napisałeś, „To nie jest modowa osoba, o której mówisz w Ye Ima, zapytaj Trevora Noah”. Następnie opublikuj plik Zbliżenie na jej buty i przynieś to Magazyn VogueAnna Wintour pisze: „Wiem, że Anna promuje te buty”. Wintour przypadkowo był na YZY i jeszcze nie skomentował publicznie zachowania Ye.

READ  Raporty mówią, że nowy film „Gwiezdne wojny” pochodzi od twórcy serialu „Watchmen”

Ale Gigi Hadid to ma. Skomentowała jeden z jego wielu postów, trzymając się hojności Johnsona: „Żałuję, że nie masz procentu jej inteligencji. Nie masz pojęcia”, napisałem. „Jeżeli którykolwiek z tych nonsensów naprawdę miał sens, możesz być jedynym, który może cię uratować. Jakby 'zaszczyt’ zaproszenia cię na twój program miał uniemożliwić komuś wypowiedzenie swojej opinii …? Lol. Ty znęcasz się i żart”. Hadid podzieliła się również swoim wsparciem dla Karevy Johnson w swoich Instagram Stories, nazywając ją „jednym z najważniejszych głosów w naszej branży”, który może „nauczyć tego bezwstydnego człowieka na więcej sposobów, niż on wie”.

Inni też się odezwali. Hailey Bieber opublikowała na Instagramie Stories: „GKJ CAŁY DZIEŃ, CODZIENNIE. Mój szacunek dla ciebie pogłębia mojego przyjaciela!” Yi opublikował również wiadomość, prawdopodobnie od projektanta mody Mualula Ogunlisi, błagając go, aby przeprowadził „prawdziwą rozmowę” na temat koszuli zamiast atakowanie Karevy-Johnsona.

Yi zaatakował także Bernarda Arnaulta, człowieka, który kieruje LVMH, do którego należy między innymi Louis Vuitton. – Czy nie możemy porozmawiać o ważniejszych rzeczach, takich jak opóźniony program albo o tym, jak Bernard Arnault zabił mojego najlepszego przyjaciela? on napisał W osobnym poście podobno nawiązuje do: Wergiliusz Abloh. „Każdy ma prawo do swojej opinii, a to jest moja opinia”. Starszy dyrektor kreatywny Tremaine Emory udostępnił wpis Ye na swojej własnej stronie na Instagramie, opisując go następująco: „Muszę narysować granicę, używając śmierci Virgila w„ to , że jest kampanią ofiary przed zmiłowaną galerią Peanuts Algorithm ”, napisał Że Ye powiedział kiedyś pracownikom Yeezy, że „projekty Virgila są hańbą dla czarnej społeczności”, wskazując, że nie byli tak blisko, jak nalegał Ye. „Powiedz ludziom, dlaczego nie zostałeś zaproszony na rzeczywisty pogrzeb Virgila”, napisał: na zakończenie mówiąc: Trzymaj imię Wergiliusz z dala od swoich ust… Nie wyrzucaj z ust imienia gabriellak_j.”

READ  Cardi B wygrywa proces o zniesławienie po tym, jak siostra Hennessy nazywa zwolenników MAGA rasistami

Sprawy stały się jeszcze trudniejsze we wtorek, kiedy Yi opublikował kolejne zdjęcie Carvy Johnson, twierdząc, że spotkali się na osobności, aby wymieszać. „Gap moja siostro” – napisał w podpisie. „Nie pozwalam ludziom iść spać, myśląc, że nie spotkałem dziś Gabriela o 17:00 od dwóch godzin, a potem poszliśmy na kolację do Verdi”. Twierdzi się również, że Wintour zorganizował australijskiemu reżyserowi Bazowi Luhrmannowi sfilmowanie ich spotkania. ukończył:

Przeprosiliśmy, że sposób, w jaki przedstawiliśmy, sprawiał wrażenie, że rzeczywiście udało nam się pogodzić i przeżyć walkę o akceptację w świecie, który nie jest nasz.

Byłem zdenerwowany, bo się bałem

Przynajmniej kochamy Verdi i modę

Magazyn Vogue W końcu skontaktowała się z obrońcą Karefy-Johnson we wtorek, potwierdzając we wpisie na Instagramie, że rzeczywiście spotkała Ye:

Vogue współpracuje z Gabriellą Karefą-Johnson, naszą wieloletnią redaktorką i współpracowniczką zajmującą się modą na całym świecie. Była osobiście namierzana i zastraszana. To nie do przyjęcia. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebne są takie głosy, jak jej, a podczas prywatnego spotkania z Ye po raz kolejny powiedziała swoją prawdę w sposób, który uważała za najlepszy, na własnych warunkach.

Ten artykuł został zaktualizowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.