Główny prawnik Trumpa zrezygnował z zajmowania się sprawą Mar-a-Lago

Waszyngton (CNN) Adwokat Evan Corcoran, który reprezentował byłego prezydenta Donalda Trumpa w dochodzeniu specjalnego prokuratora w sprawie dokumentów Mar-a-Lago, zeznawał śledczym, donosi CNN.

Wygnaniec Corcorana, pierwsze zgłoszenie Washington PostJest to spodziewany rozwój wydarzeń po tym, jak biuro specjalnego prokuratora Jacka Smitha zostało zmuszone do zeznań przed wielką ławą przysięgłych bez tarczy przywileju adwokata-klienta.

Pomimo wycofania się z przesłuchania w Mar-a-Lago kilka tygodni temu, Corcoran nadal reprezentuje Trumpa w innych sprawach, w tym w przesłuchaniu 6 stycznia 2021 r. Kilka dni po tym, jak zeznawał w sprawie dotyczącej dokumentów Mar-a-Lago, pojawił się w sądzie w imieniu byłego prezydenta w celu zapieczętowanego postępowania związanego z tą częścią śledztwa Smitha.

Teraz, gdy złożył zeznania, Corcoran może ponownie stawić się w imieniu Trumpa w sprawie dotyczącej dokumentów.

Nie jestem pewien, jak cenne są jego świadectwa i świadectwa Przedstawiony wielkiemu jury Adwokaci mają. Dwukrotnie zeznawał przed Izbą i przekazywał dokumenty.

Adwokat Corcorana odmówił komentarza. Rzecznik kampanii Trumpa, Steven Cheung, powiedział w sobotę: „Te nienazwane źródła nie mają pojęcia, co naprawdę się dzieje i rozpowszechniają fałszywe informacje”.

Corcoran miał okno na kilka momentów, w których Trump i jego zespół reagowali na wysiłki rządu federalnego mające na celu przekazanie tajnych dokumentów.

Po raz pierwszy pojawił się przed wielką ławą przysięgłych w styczniu, ale odmówił odpowiedzi na pytania ujawniające jego adwokata dla Trumpa i ich rozmowy, powołując się na przywilej prawnika-klienta, źródło wcześniej powiedziało CNN. Prokuratorzy zostali poproszeni o podjęcie niezwykłego kroku walki w sądzie, aby zmusić go do odpowiedzi, a sąd federalny orzekł, że nie może dłużej ukrywać informacji o swoich wiadomościach, zanim ponownie pojawi się przed wielką ławą przysięgłych w marcu. Trump prowadził poszukiwania.

Prokuratorzy starali się zapytać Corcorana o jego bezpośrednią komunikację z Trumpem w sprawie wezwania sądowego z maja 2022 r. dotyczącego wszystkich tajnych akt będących w posiadaniu byłego prezydenta, trwających poszukiwań niejawnych akt i rozmów, które prowadzili, gdy Trump Organization otrzymała oddzielne wezwanie do inwigilacji. Wideo z klubu.

READ  Dallas Mavericks odskoczyli i wyrównali przewagę Phoenix Suns do 2-1, ale „nie mogli być usatysfakcjonowani”

Corcoran wydał w czerwcu oświadczenie, w którym powiedział, że zespół Trumpa skrupulatnie przeszukał pudła i przekaże znalezione tajne akta w odpowiedzi na wezwanie do sądu w maju. Kilka miesięcy później dowiedziało się o tym FBI I setki stron Wraz z utajnionymi tożsamościami w poszukiwaniu Mar-a-Lago, zapisy były kluczowym wydarzeniem mającym na celu zapobieżenie niewłaściwemu obchodzeniu się i dochodzeniu sądowemu.

Działania wielkiej ławy przysięgłych w ostatnich tygodniach, w tym wymuszone zeznania Corcorana, jasno pokazały, że prokuratorzy gromadzą dowody z wielu źródeł, które mogłyby zostać wykorzystane w sprawie przeciwko Trumpowi.

Były prezydent nie został oskarżony o żadne przestępstwa federalne.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Przyczynili się do tego raportu Kanita Iyer, Evan Perez i Sarah Murray z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.