Goldman zwolni tysiące pracowników w miarę nasilania się zwolnień na Wall Street

NOWY JORK, 16 grudnia (Reuters) – Goldman Sachs Group (GS.N) Źródło zaznajomione ze sprawą powiedziało, że tysiące pracowników planuje zwolnienia w trudnym otoczeniu gospodarczym.

Zwolnienia są ostatnią oznaką przyspieszenia cięć na Wall Street, gdy wysycha zawieranie umów. Przychody z bankowości inwestycyjnej spadły w tym roku w związku ze spowolnieniem fuzji i ofert akcji, co stanowi wyraźne odwrócenie od przełomowego 2021 r., kiedy bankierzy otrzymali duże podwyżki płac.

Goldman Sachs miał 49 100 pracowników na koniec trzeciego kwartału po dodaniu dużej liczby pracowników podczas pandemii. Ich liczba pozostanie wyższa niż przed pandemią – podało źródło. Według jednego z dokumentów na koniec 2019 roku liczba pracowników wynosiła 38 300.

Źródło podało, że liczba pracowników, których dotkną zwolnienia, jest nadal przedmiotem dyskusji, a szczegóły mają zostać sfinalizowane na początku przyszłego roku.

Osobne źródło zaznajomione z tą sprawą powiedziało, że bank rozważa drastyczne zmniejszenie puli rocznej premii w tym roku. Reuters poinformował w styczniu, że kontrastuje to ze wzrostem od 40% do 50% dla najlepszych bankierów inwestycyjnych w 2021 r., powołując się na osoby posiadające wiedzę z pierwszej ręki na ten temat.

„GS musi pokazać, że jego koszty są tak samo zmienne jak jego przychody, zwłaszcza po roku, kiedy oferował specjalne premie menedżerom wyższego szczebla w czasach boomu” – napisał Mike Mayo, analityk bankowy w Wells Fargo.

„Goldman Sachs musi teraz pokazać, że może zrobić to samo, gdy biznes nie idzie dobrze, i że trzymają się starego powiedzenia z Wall Street, że jedzą to, co zabiją” – napisał w notatce.

Akcje spółki spadły o 1,3% w handlu popołudniowym, podobnie jak akcje JPMorgan i Chase (JPM.N) i Morgana Stanleya (MS.N)które spadły odpowiednio o 0,6% i 1,3%.

Akcje Goldmana spadły w tym roku o około 10 procent. Ale osiągnął lepsze wyniki niż szerszy indeks bankowy S&P 500 (.SPXBK)co oznacza spadek o 24% od początku roku.

Bank konsumencki ma problemy

Najnowszy plan obejmowałby wycięcie setek pracowników z działalności konsumenckiej Boldmana, podało źródło.

W październiku bank wskazał, że ogranicza swoje ambicje związane z Marcusem, jego przynoszącą straty jednostką konsumencką. Źródło na początku tego tygodnia powiedziało agencji Reuters na początku tego tygodnia, że ​​Goldman planuje również zaprzestać udzielania niezabezpieczonych kredytów konsumenckich, co jest kolejnym znakiem, że wycofa się z biznesu.

Dyrektor generalny David Solomon, który przejął stery w 2018 roku, próbował zdywersyfikować działalność firmy wraz z Marcusem. Został umieszczony w dziale majątkowym w październiku w ramach zmian w zarządzaniu, które skonsolidowały również jednostki bankowości komercyjnej i inwestycyjnej.

Transakcje bankowości komercyjnej i inwestycyjnej – tradycyjne czynniki napędzające zarobki Goldmana – stanowiły prawie 65% jego przychodów na koniec trzeciego kwartału, w porównaniu z 59% w trzecim kwartale 2018 r., kiedy Solomon objął najwyższe stanowisko .

Semaphore poinformował wcześniej w piątek, że Goldman zwolni do 4000 osób, ponieważ bank stara się osiągnąć cele zysku, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą.

Goldman Sachs odmówił komentarza.

Najnowsze plany pojawiają się po tym, jak Goldman zwolnił we wrześniu około 500 pracowników, po wstrzymaniu corocznej praktyki na dwa lata podczas pandemii, jak poinformowało wówczas Reuters źródło zaznajomione ze sprawą.

Bank inwestycyjny po raz pierwszy ostrzegł w lipcu, że może spowolnić zatrudnienie i zmniejszyć wydatki.

Banki światowe, w tym Morgan Stanley (MS.N) Miasto Grupa Inc (CN)zmniejszył liczbę pracowników w ostatnich miesiącach, ponieważ boom na zawieranie transakcji na Wall Street osłabł z powodu rosnących stóp procentowych, napięć między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, wojny między Rosją a Ukrainą i gwałtownej inflacji.

READ  Rynki Azji i Pacyfiku były w większości mieszane ze względu na niższą podaż z OPEC +

(Opowiadane przez Saeeda Azhara i Nguyena Nguyena). Dodatkowe raporty Noor Zainab Hussain i Mahnaz Yasmin w Bengaluru. Edytowanie przez Marka Portera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.