Google planuje nową wyszukiwarkę podczas pracy nad nowymi funkcjami wyszukiwania w ramach Project Magi

Google buduje „zupełnie nową wyszukiwarkę” opartą na nowej technologii sztucznej inteligencji, jednocześnie dodając nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji do swojej istniejącej wyszukiwarki pod nazwą projektu Magi. „Nowa wyszukiwarka zapewni użytkownikom znacznie bardziej spersonalizowane doświadczenie niż obecna usługa firmy, próbując przewidzieć potrzeby użytkowników”, The New York Times raporty.

Nowa wyszukiwarka Google

Według raportu Google wyznaczył zespół projektantów, inżynierów i kierowników odpowiedzialny za zbudowanie tej nowej wyszukiwarki, która „może wprowadzić nową technologię sztucznej inteligencji do telefonów i domów na całym świecie”.

Nowa wyszukiwarka Google jest wciąż w powijakach i nie ma harmonogramu, kiedy zostanie wydana. Ale ten nowy wysiłek „pokazuje ambicje Google, by na nowo wyobrazić sobie sposób wyszukiwania”.

Nowa wyszukiwarka nauczy się tego, co użytkownicy chcą wiedzieć na podstawie tego, czego szukają. Ponadto będzie „oferować listy predefiniowanych opcji rzeczy do kupienia, informacje do wyszukania i inne informacje”. Jednocześnie bycie bardziej konwersacyjnym, jak rozmowa z kimś. Poprzednie raporty wskazywały, że Google mówi o dużych zmianach w wyszukiwarce Google.

W 2009 roku Google próbował wysoce spersonalizować wyniki wyszukiwania, gdzie w efekcie powiedział, że wszystkie wyniki wyszukiwania są spersonalizowane dla wszystkich użytkowników. Ale dekadę później Google przyznał, że personalizacja nie przyniosła naukowcom zbyt wielu korzyści. Dostosowanie wyszukiwania było bardzo ograniczone i znacznie wycofane, z dala od bezpośredniego wcześniejszego zapytania i pewnej lokalizacji opartej na lokalizacji użytkownika. To mogła być gra o prywatność, ale oto jesteśmy w świecie, w którym wygląda na to, że Google może tracić udział w rynku na rzecz Microsoft Bing i innych graczy.

Projekt Magi

Podczas gdy Google pracuje nad zupełnie nową wyszukiwarką, zespół ponad 160 pełnoetatowych pracowników Google pracuje nad dodaniem nowych funkcji do istniejącej wyszukiwarki Google. Zgodnie z tymi raportami ten projekt nosi nazwę Magi i może zostać wydany już w przyszłym miesiącu dla części użytkowników.

READ  Netfix wprowadza dźwięk przestrzenny do oryginalnej serii seriali i filmów

Według raportu Magi pozwoli naukowcom na dokonywanie transakcji, takich jak kupowanie butów czy rezerwacja lotów. Umożliwiłoby to wyszukiwarkom dokonywanie transakcji finansowych, a jednocześnie integrowanie istniejących reklam w wyszukiwarce, z których wyszukiwarka Google czerpie dziś ogromne zyski.

Zmiany te mogą pozwolić naukowcom odpowiedzieć na pytania dotyczące „kodowania oprogramowania i pisania kodu kierowanego przez użytkownika”. „Zgodnie z dokumentem Google może umieścić reklamę pod odpowiedziami na kod komputerowy” — dodano w raporcie.

Inne projekty Google

Google pracuje również nad innymi działaniami, w tym:

  • Wspomagana przez sztuczną inteligencję technologia mapowania Google Earth i wyszukiwanie muzyki przez chatbota.
  • GIIF AI będzie wykorzystywany do generowania obrazów w wynikach Google Grafika.
  • Tivoli Tutor nauczy użytkowników nowego języka poprzez otwarte konwersacje tekstowe AI.
  • Searchalong pozwoli użytkownikom zadawać pytania chatbotowi podczas przeglądania sieci za pomocą przeglądarki Google Chrome.

Rzeczniczka Google Lara Levine powiedziała The New York Times, że „nie każdy pomysł lub pomysł na produkt prowadzi do wprowadzenia na rynek, ale jak już powiedzieliśmy wcześniej, cieszymy się, że możemy wprowadzić do wyszukiwania nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji i wkrótce udostępnimy więcej szczegółów ” powiedział rzecznik. W imieniu Google firma stale ulepsza swoją wyszukiwarkę, aby dać partnerom więcej powodów do wyboru Google, a producenci telefonów z Androidem mogą swobodnie adoptować technologie różnych firm, aby poprawić wrażenia użytkowników, donosi The Times .

Dlaczego nas to obchodzi

Obserwowanie, jak szybko zmienia się Google i interakcja z OpenAI i Microsoftem, było interesujące. Wyszukiwanie zmienia się bardzo szybko iw ciągu najbliższych kilku miesięcy fascynujące będzie obserwowanie, jak zmieniają się wraz z nimi reklamy w wyszukiwarkach, optymalizacja wyszukiwarek i inne formy marketingu.

Bądź na bieżąco, a my będziemy Cię informować o tych zmianach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.