Google pozwala użytkownikom wchodzić do Search Labs, swojego doświadczenia związanego z wyszukiwaniem AI

Kilku użytkowników Google wkrótce zacznie widzieć zupełnie inny zestaw wyników wyszukiwania. firma ogłoszono dziś rano Otwierają dostęp do Search Labs, ich nowego domu do testowania funkcji wyszukiwania. Laboratoria są nadal chronione przez listę oczekujących i nie jest jasne, jak szybko Google zamierza wpuścić ludzi, ale dwa tygodnie po ogłoszeniu Laboratorium na Google I/O przynajmniej zaczęło się wysyłać.

Najciekawszą funkcją Laboratorium jest wyszukiwanie generatywne, które umieszcza podsumowanie wygenerowane przez sztuczną inteligencję u góry wyników wyszukiwania w Google. Prosisz o informacje na temat defenestracji praskiej, a zamiast kierować cię do Wikipedii lub niesławnych „dziesięciu niebieskich linków” Google, Google utworzy kilka akapitów informacji i zaoferuje ci linki do dalszej lektury.

SGE może być największą zmianą w historii wyszukiwania Google i fascynujące będzie obserwowanie, czego doświadczają wcześni użytkownicy. Może to mieć ogromny wpływ na to, jak ludzie wyszukują, a nawet na to, czego szukają. To całkowicie wywróci branżę SEO, a wszyscy będą walczyć o to, by być w kanale AI zamiast teraz klikniętych linków poniżej. A jeśli użytkownicy najczęściej otrzymują to, czego potrzebują, z podsumowań i dlatego nie klikają strony tak często, może to zmienić cały model biznesowy sieci. Google dużo mówił o odwadze i odpowiedzialności przy wdrażaniu sztucznej inteligencji, ale teraz, gdy te funkcje są w rękach użytkowników, wszystkie zakłady są wyłączone.

Oprócz SGE Laboratorium zawiera również dwie inne funkcje: Dodaj do Arkuszy, która umieszcza przycisk obok każdego linku w wynikach wyszukiwania, który dodaje ten link do wybranego Arkusza Google; i Code Tips, duży system oparty na modelach językowych, zaprojektowany specjalnie, aby pomóc Ci pisać i naprawiać kod. Przycisk Arkusz kalkulacyjny nie zaskakuje, ale fakt, że znajduje się w laboratoriach, mówi nam, że wyszukiwarka Google jest tak duża i tak ważna, że ​​firma nie dodałaby nawet odrobiny ukrytego kodu bez przetestowania go.

READ  Procesor graficzny nowej generacji Nvidia RTX 4000 ma pojawić się w ciągu najbliższych kilku miesięcy

google zrób Teraz dużo testów, Przy okazji. Możesz zarejestrować się w Workspace Labs, aby przetestować funkcje sztucznej inteligencji w Gmailu i Dokumentach, majstrować przy nowym notebooku Tailwind zasilanym przez sztuczną inteligencję, a nawet bawić się narzędziem Google do zamiany tekstu na muzykę. Jeśli chodzi o wyszukiwanie, jeśli nie jesteś jeszcze na liście oczekujących, możesz zarejestrować się na stronie Laboratorium wyszukiwania. Jeśli już się zarejestrowałeś, otrzymasz wiadomość e-mail, gdy będziesz mógł wejść do naszych laboratoriów i zobaczyć, jak sztuczna inteligencja zmieni sposób wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.