Google przyznaje, że nie może samodzielnie sprawić, by gry w chmurze działały

Google zakończył usługi Stadia kilka miesięcy temu, ale nie opuścił całkowicie branży gier. Zamiast budować własną platformę, Google rozwija gry usługowe na żywo, aby wspierać korzystanie z własnej infrastruktury chmurowej i przyznaje, że poprzednie starania nie działały dobrze same.

Mówiąc do AksjosJack Buser, dyrektor ds. rozwiązań dla branży gier w Google Cloud, przedstawił wgląd w nową strategię firmy w zakresie gier. Zamiast kontynuować swoją starszą platformę skierowaną do konsumentów, Google łączy usługi w chmurze dla wydawców gier na żywo. Buser powiedział, że nadal są „w pełni zaangażowani w gry”, ale przyszłość wygląda inaczej po Stadii.

„W tym momencie, kiedy zasadniczo musieliśmy podejmować decyzje dotyczące Stadia, zdaliśmy sobie sprawę, że w Google Cloud jesteśmy najlepsi, gdy pomagamy innym budować te rzeczy, niekoniecznie sami je budując” – powiedział Buser Axios.

Jest to centralny punkt, który pozycjonuje Google jako konkurencję dla innych dostawców infrastruktury chmurowej, takich jak Amazon i Microsoft, i porzuca dążenie do bycia platformą do gier. Google Cloud już to ma Współpraca z wydawcami i deweloperów, takich jak Niantic, Embracer Group i 2K. Usługa wyraźnie różni się od oryginalnej oferty Stadia, po prostu nie zapewnia starszej technologii przesyłania strumieniowego Stadia.

„Nie oferujemy tej opcji przesyłania strumieniowego, ponieważ jest ona powiązana z samą Stadia” – powiedział Buser Axiosowi. Stefana Totilo. „Tak więc, niestety, kiedy zdecydowaliśmy się nie iść naprzód ze Stadią, tego rodzaju program też nie mógł już powstać”.

Wymienione opcje to Buser Umowa AT&T od 2021 rokuTechnologia Google Stadia obsługuje przesyłanie strumieniowe gier do dostawcy usług bezprzewodowych za pośrednictwem przeglądarki mobilnej.

google tNiekończąca się epickość Wraz z zakończeniem Stadia 18 stycznia tego roku, Odzyskiwanie sprzętu i inne zakupy związane z Google Play w 2022 roku. Nie wyrzucaj jednak starych kontrolerów Stadia, ponieważ wciąż mogą być dostępne. Nie możesz już używać go na platformie Google, ale z Bluetooth aktualizować Musisz pracować gdzie indziej.

READ  Apple Watch Pro i przeciekające etui pokazują większy ekran i nowy przycisk

Andrea Sherron jest niezależnym współpracownikiem IGN zajmującym się grami i rozrywką. W ciągu swojej siedmioletniej kariery w branży gier założyła wiele czapek, z tytułami w Fanbyte, USA Today’s FTW, TheGamer, VG247 i RPG Site. Znajdź ją na Twitterze (@pracownik) lub podcast Materia Possessions, który mówi o FFXIV, grach RPG i wszelkich seriach z udziałem gigantycznych robotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.