Google TV zmienia nawigację i dodaje nowe sekcje Family i Español

Jeśli chodzi o rozrywkę związaną z przeglądaniem, czy naprawdę jest aż tak duża różnica w organizowaniu treści na różnych kartach lub całkowicie na oddzielnych stronach? Google wydaje się, że tak. Dziś firma Google zapowiada pewne zmiany w interfejsie telewizora. „Filmy” i „Programy” są usuwane z głównego paska nawigacyjnego u góry i znajdują się teraz pod rzędem ulubionych aplikacji do przesyłania strumieniowego na karcie „Dla Ciebie”.

W tym miejscu dołączą do nich dwie nowe kategorie: Family i Español. Oba są dość oczywiste. „Dzięki ocenom treści PG lub niższym łatwo jest znaleźć coś, co cała rodzina może obejrzeć razem” – mówi Google o stronie rodzinnej. (Dzieci mogą nadal mieć własne profile, tylko do programowania odpowiedniego dla wieku).

Filmy i programy znajdują się pod Twoimi ulubionymi aplikacjami.
GIF: Google

Tymczasem strona Español jest „nowym domem dla najlepszej hiszpańskojęzycznej rozrywki, w tym filmów i programów, telenoweli i telewizji na żywo. Możesz uzyskać dostęp do popularnych hiszpańskojęzycznych aplikacji, takich jak Pandaya i FlixLatino, a także do biblioteki filmów i programów z dubbingiem i napisami.

Zrzut ekranu nowej hiszpańskiej strony Google TV.

Obie nowe strony będą integrować rekomendacje z różnych serwisów streamingowych.
Obraz: Google

Jak zawsze, Google zapełnia te strony rekomendacjami z różnych serwisów streamingowych. Nie wiem, co jest złego w umieszczaniu filmów i programów na szczycie — szczerze mówiąc, wolę taki układ — ale myślę, że próba upchnięcia tam ośrodków rodzinnych i hiszpańskojęzycznych sprawiłaby, że byłoby zbyt tłoczno. Wszyscy razem schodzą na dół. Teraz główny pasek nawigacyjny będzie dla Ciebie, Na żywo, Aplikacje i Biblioteka.

Firma wprowadza również inne drobne zmiany w nawigacji, aby poprawić łatwość użytkowania: na przykład przełącznik profili znajduje się teraz w lewym górnym rogu. „Wyszukiwanie przesuwa się w prawo wraz z wprowadzeniem nowego przycisku Szybkich ustawień” — napisała menedżer produktu Cathy Liu w poście na blogu Google.

READ  Philadelphia Eagles wymieniają byłego pierwszego draftu NFL Jalena Regoura z Minnesota Vikings.

Zaktualizowana nawigacja na ekranie głównym Google TV będzie stopniowo wdrażana na całym świecie od dziś na urządzeniach Chromecast z Google TV (4K i HD) oraz telewizorach z oprogramowaniem Google TV firm Sony, Hisense i TCL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.