Google wyłącza YouTube Vanced, popularną aplikację na Androida do blokowania reklam

Fansydzi

YouTube Vanced, popularna modyfikacja oficjalnej aplikacji YouTube na Androida, została wycofana. Projekt ogłosić Przestań w weekend. Liderzy projektów są dziwnie nieśmiały O tym, dlaczego aplikacja jest wyłączona, ale krawędź Potwierdź, że przyczyną jest komunikat Google o zaprzestaniu działalności.

YouTube Fanseed, stworzony w 2017, to modyfikacja aplikacji Google YouTube na Androida. Deweloperzy analizować Oficjalna aplikacja YouTube firmy Google dodała dodatkowe funkcje i rozpowszechniała powstały kod. Główną funkcją Vanced było blokowanie reklam (nazwa to YouTube „AdVanced”, ale bez „reklamy” – rozumiesz?) i działanie w tle. Oprócz naruszenia praw autorskich do redystrybucji tokenów własności Google i naruszenia znaku towarowego YouTube, możesz uznać Vanced za formę piractwa, ponieważ była to w zasadzie złamana wersja aplikacji YouTube, która umożliwiała bezpłatne korzystanie z większości 12 USD miesięcznie funkcji YouTube Premium.

Jednak Vanced nie tylko blokował reklamy; Dodano także kilka funkcji, o które prosiła społeczność, takich jak ciemniejszy ciemny motyw, integracja z SubsorBlock i preferencje jakości wideo. Ponadto Vanced ponownie włączył przycisk „Nie lubię”, który został usunięty z YouTube i pozbył się youtube krótki interfejs użytkownika. Zespół Vanced wydał także „YouTube Music Vanced”, który wprowadził podobne zmiany w aplikacji YouTube Music. Vanced oczywiście nie był dozwolony w Sklepie Play, więc aplikacja „Vanced Manager” o otwartym kodzie źródłowym mogła sprawdzać aktualizacje, instalować obie aplikacje Vanced i instalować zmodyfikowaną wersję Mikro G Możesz więc zalogować się na swoje konto Google.

Przez pięć lat Vanced był tak sławny, że to był zbieg okoliczności Plecy W oficjalnym filmie Samsunga. Nie jest jasne, dlaczego Google zajęło tak dużo czasu, aby zabić aplikację, a wciąż istnieje wiele popularnych alternatywnych klientów YouTube, takich jak FOSS NewPipe, których Google nie szuka. Zaledwie w zeszłym miesiącu Team Vanced wykonał prowokacyjną sztuczkę polegającą na wybijaniu niezmiennego symbolu logo Vanced i czegoś potężnego spekulacja To właśnie ta akcja rozwścieczyła Google. Google ma tendencję do pozostawiania społeczności modów Androida w spokoju, ale skorzystanie z prawnie wątpliwego podejścia z pewnością wydobędzie prawników.

READ  Gry wideo na PS5 za 29,99 USD za sztukę (w tym Horizon Forbidden West i Ratchet & Clank)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.