Google zostało ukarane grzywną w wysokości 32,5 miliona dolarów za naruszenie patentu Sonos

Google zostało właśnie ukarane grzywną w wysokości 32,5 miliona dolarów za naruszenie patentu należącego do Sonos. według Prawo 360federalne jury w Kalifornii nałożyło grzywnę po stwierdzeniu, że Google naruszyło patent Sonos związany z grupowaniem dwóch głośników, aby mogły odtwarzać dźwięk w tym samym czasie, co firma robiła od lat.

Sędzia okręgowy USA William Alsop ustalił już, że wczesna premiera produktów takich jak Chromecast Audio i Google Home naruszyła patent Sonos; Pytanie brzmiało, czy najnowsze ulepszone produkty naruszają patent. Jury orzekło na korzyść Sonos, ale zdecydowało, że drugi patent – ​​dotyczący sterowania sprzętem za pomocą smartfona lub innego urządzenia – nie narusza. Powiedzieli, że Sonos nie wykazał w przekonujący sposób, że aplikacja Google Home narusza ten patent. Wynika to z odrzucenia czterech innych naruszeń patentów, które Sonos pierwotnie pozwał.

Google dostarczyło Engadget następujące oświadczenie: „To wąski spór dotyczący niektórych bardzo specyficznych funkcji, które nie są powszechnie używane. Spośród sześciu patentów, o które Sonos pierwotnie twierdził, tylko jeden został uznany za naruszony, a pozostałe zostały odrzucone jako nieważne lub nie Łamanie go. Zawsze rozwijaliśmy technologię niezależnie i konkurowaliśmy na podstawie naszych pomysłów. Analizujemy nasze kolejne kroki.

Firma Sonos przekazała firmie Engadget następujące oświadczenie: „Jesteśmy niezwykle wdzięczni jury za czas i staranność w poparciu ważności naszych patentów i uznaniu wartości wynalazku Sonos w scenach terenowych. To orzeczenie potwierdza, że ​​Google jest seryjnym podmiotem naruszającym nasz patent portfolio, zgodnie z orzeczeniem Komisji Handlu Międzynarodowego w związku z pięcioma patentami Sonos. Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że Google narusza ponad 200 patentów Sonos, a dzisiejsze odszkodowanie, oparte na znacznej części naszego portfolio, pokazuje wyjątkową wartość naszego własności intelektualnej. Naszym celem pozostaje, aby Google płaciło nam uczciwe tantiemy za wynalazki Sonos, które przechwyciliśmy”.

READ  Możesz przemyśleć swoje plany podróży na lato. Dlatego.

Nasze dzisiejsze odkrycia wydają się być wygraną dla Sonos, który pierwotnie pozwał Google w styczniu 2020 r. W szczególności Sonos twierdził, że Google zdobył wiedzę o patencie dzięki wcześniejszej współpracy między obiema firmami i powrócił do współpracy, aby umożliwić integrację między głośnikami Sonos i Muzyka Google Play.

Od tego czasu Google pozwał Sonos, twierdząc, że Sonos w rzeczywistości naruszył jego patenty dotyczące inteligentnych głośników. Jak w przypadku każdej dobrej batalii prawnej, kilka miesięcy później Sonos rozszerzył swój pozew. Niedawno Google pozwał Sonos w 2022 roku, twierdząc, że jego nowy asystent głosowy narusza siedem patentów związanych z Asystentem Google.

Dopiero okaże się, czy dzisiejsza decyzja spowolni batalię prawną między dwiema firmami, choć spodziewamy się, że spory będą kontynuowane pełną parą w nadchodzących miesiącach. Istnieje wiele spraw sądowych między firmami, które nie zostały jeszcze rozstrzygnięte i spodziewamy się, że Google również odwoła się od tej decyzji.

Aktualizacja, 26 maja 2023, 17:30 ET: Dodano oświadczenie Google.

Aktualizacja, 26 maja 2023, 20:00 ET: Dodano oświadczenie Sonos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.