Googlersi twierdzą, że Bard AI jest „gorszy niż bezużyteczny”, zignorowano kwestie etyczne – Ars Technica

Z zewnątrz Google Bard wygląda jak pośpieszny produkt, który próbuje konkurować z ChatGPT, a niektórzy pracownicy Google podzielają to zdanie. Nowy raport z Bloomberg Przeprowadził wywiady z 18 obecnymi i byłymi pracownikami i przedstawił mnóstwo komentarzy i obaw dotyczących zespołów ds. etyki AI, które były „zdemoralizowane i zdemoralizowane”, dopóki Google nie mógł wyciągnąć Barda za drzwi.

Zgodnie z raportem pracownicy Google, którzy wstępnie przetestowali wersję Bard, zostali poproszeni o uzyskanie opinii, które w większości były ignorowane, aby Bard mógł uruchomić się szybciej. Wewnętrzne dyskusje widziane przez Bloomberga nazwały Barda „zasługującym na krok wstecz” i „patologicznym kłamcą”. Zapytany, jak wylądować samolotem, podał błędne instrukcje, które doprowadziłyby do katastrofy samolotu. Członek personelu poprosił o instrukcje nurkowania i otrzymał odpowiedź, że „może spowodować poważne obrażenia lub śmierć”. Jeden z pracowników podsumował problemy Barda w lutowym poście zatytułowanym „Zimno jest gorsze niż bezużyteczne: proszę, nie daj się zwolnić”. Bard wystartował w marcu.

Prawdopodobnie można powiedzieć wiele tych samych rzeczy o konkurencie AI, którego ściga Google, ChatGPT firmy OpenAI. Oba mogą podawać stronnicze lub fałszywe informacje i halucynować nieprawidłowe odpowiedzi. Google pozostaje daleko w tyle za ChatGPT, a firma jest przerażona zdolnością ChatGPT do odpowiadania na pytania, które ludzie mogliby wpisać w wyszukiwarce Google. OpenAI, twórca ChatGPT, był krytykowany za luźne podejście do bezpieczeństwa i etyki AI. Teraz Google znalazło się w trudnej sytuacji. Jeśli jedynym zmartwieniem firmy jest uspokojenie giełdy i dogonienie ChatGPT, prawdopodobnie nie będzie ona w stanie tego zrobić, jeśli zwolni, aby rozważyć kwestie etyczne.

Meredith Whitaker, była dyrektor Google i przewodnicząca Signal Foundation, mówi Bloombergowi, że „etyka AI zajęła tylne miejsce” w Google i mówi, że „jeśli etyka nie jest w stanie mieć pierwszeństwa przed zyskiem i wzrostem, to ostatecznie nie zadziała”. Kilku liderów etyki Google AI zostało zwolnionych lub opuściło firmę w ostatnich latach. Bloomberg twierdzi, że dzisiejsze przeglądy etyczne AI są „prawie całkowicie dobrowolne” w Google.

Chociaż możesz zrobić coś w Google, aby spróbować spowolnić wydawanie ze względu na kwestie etyczne, prawdopodobnie nie przyniesie to nic dobrego dla twojej kariery. W raporcie czytamy: „Jeden były pracownik powiedział, że został poproszony o pracę nad sprawiedliwym uczeniem się maszyn i był rutynowo sfrustrowany — tak bardzo, że wpłynęło to na ich ocenę wydajności. Menedżerowie protestowali, że przeszkadza to w ich „prawdziwej pracy”. „

READ  God of War Ragnarok otrzyma nową grę Plus w 2023 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.