Govind Holiday Tour: United, Delta, Jet Blue Weather, odwołuje wiele lotów w Wigilię z powodu Omigron Rise

Nowy Jork (WABC) – Główne linie lotnicze wspólnie odwołały setki lotów w Wigilię i Boże Narodzenie, ze względu na wzrost niektórych odmian omigracji.

United Airlines anulowały 182 loty w piątek i 109 w sobotę, mówiąc, że „ograniczyło to dostępność personelu ze względu na wzrost liczby przypadków pożądanych”.

Rzecznik prasowy Stanów Zjednoczonych wydał następujące oświadczenie:

„Wzrost liczby przypadków Omigron w całym kraju w tym tygodniu wywarł bezpośredni wpływ na naszą załogę lotniczą i ludzi, którzy kierują naszymi operacjami”, mówi. „W rezultacie, niestety, niektóre loty zostały odwołane i zostaliśmy powiadomieni z wyprzedzeniem o przybyciu na lotnisko klientów, których to dotyczy. Przepraszamy za przerwę. Ciężko pracowaliśmy, aby zarezerwować jak najwięcej osób i zabrać ich na lotnisko ich droga na święta.”

Liczba odwołanych lotów wzrosła do 482 w piątek, według nadzoru lotów Flight Aware.

Według Flight Aware, Delta Airlines pozostaje w tyle za United z 161 odwołanymi lotami w piątek i 137 w sobotę, podczas gdy JetBlue ma teraz 72 odwołane.

Delta przytoczyła kombinację problemów, w tym możliwą losową pogodę i wpływ zmienności omigracji.

Rzecznik wydał następujące oświadczenie:

„Załogi Delta wyczerpały wszystkie opcje i zasoby – w tym zmodyfikowały samolot i załogę oraz obejmowały regularne loty – przed anulowaniem około 90 lotów do piątku” – czytamy. „Przepraszamy naszych klientów za opóźnienie w planach podróży wakacyjnych. Pracownicy Delta ciężko pracują, aby szybko i bezpiecznie zabrać ich na następny lot do celu”.

W porównaniu z tym American Airlines są w dobrej kondycji, odwołując tylko 14 lotów w całym kraju.

Ponadto Alaska Airlines musiała odwołać ograniczoną liczbę lotów w ciągu ostatnich kilku dni, ponieważ niektórzy z jej pracowników zostali odizolowani po zgłoszeniu, że mogli być narażeni na COVID-19.

Linia lotnicza oferuje teraz dodatkowe wynagrodzenie dla zdrowych pracowników, którzy mogą pracować na dodatkowe zmiany w nadchodzący weekend świąteczny. Według FlightAware, Alaska do tej pory odwołała tylko 10 lotów na Wigilię.

READ  Pliki FTC pasują do zablokowania fuzji Microsoft-Activivision Blizzard za 69 miliardów dolarów

Czytaj więcej | W tym roku tętniący życiem dzień podróży trwa pośród nawału rządów w całym stanie trójkątnym

Tymczasem, według AAA, podróże lotnicze wzrosły o 184% w porównaniu z 2020 r., powodując zmęczenie epidemią.

Jeśli nie latałeś od jakiegoś czasu, TSA ma taką wiadomość:

„Punkt kontrolny byłby trochę inny, gdybyś nie latał przed infekcją” – powiedziała Lisa Forbesstein z TSA. „Oficerowie TSA będą nosić rękawiczki, będą nosić maski, a ty znowu będziesz mógł stanąć za akrylowymi osłonami i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć punkty styku”.

Ponad 100 milionów Amerykanów podróżuje w ten świąteczny weekend, ale nawet przy tak gwałtownym wzroście podróży lotniczych zdecydowana większość trafiła na drogi.

AAA mówi, że to najlepszy czas na jazdę. Jeśli w piątki jedziesz od 14 do 18, spodziewaj się korka.

———-
* Otrzymuj wiadomości naocznych świadków
* Śledź nas na YouTube
* Więcej lokalnych wiadomości
* Wyślij do nas wskazówkę wiadomości
* Pobierz aplikację abc7NY, aby otrzymywać ważne powiadomienia o nowościach Prześlij newsletter

Copyright © 2021 WABC-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.