Gwiazdorska obsada zachwyca w zwiastunie musicalu „Kolor purpury”.

W musicalu występuje obsada znanych muzyków, w tym Fantasia Barrino, Ciara i Halle Bailey

Manila, Filipiny — Warner Brothers Pictures opublikowało zwiastun nadchodzącego musicalu Fioletowy We wtorek 23 maja br.

Fioletowy to opowieść o dorastaniu o młodej kobiecie o imieniu Celie Harris, która jako Afroamerykanka przeżyła wiele zmagań na południu Stanów Zjednoczonych na początku XX wieku. Film oparty jest na powieści Alice Walker z 1982 roku.

Niemuzyczna wersja filmowa wyreżyserowana przez Stevena Spielberga została wydana i spotkała się z uznaniem krytyków i sukcesem kasowym w 1985 roku, a wersja muzyczna miała swoją premierę na Broadwayu w 2005 roku.


Sally grała już wcześniej Amerykański idol Zwycięzca z 2004 roku i aktorka Fantasia Barrino, z Felicia Pearl Mpassy grającą jej młodszego odpowiednika. Piosenkarka Ciara gra swoją siostrę, Nettie mała SyrenkaHalle Bailey gra młodą Nettie.

Fioletowy W rolach głównych występują także Taraji P. Henson, Daniel Brooks, Colman Domingo i Corey Hawkins. Wśród obsady jest filipińsko-amerykańska piosenkarka R&B HER, która zadebiutuje w filmie fabularnym.

Film wyreżyserował Blitz Bazawule i jest drugą filmową adaptacją powieści Walkera. Pierwsza adaptacja filmowa została wydana w 1985 roku i wyreżyserowana przez Stevena Spielberga. Oprah Winfrey, która zagrała w wersji z 1985 roku Fioletowywspółproducentem nowej adaptacji ze Spielbergiem, Quincy Jonesem i Scottem Sandersem.

Według Warner Brothers Pictures, amerykańska wersja Fioletowy Akcja filmu rozgrywa się 25 grudnia 2023 roku, a światowa premiera filmu nastąpi 18 stycznia 2024 roku. Z relacji Sophii Gonzagi/Rappler.com

READ  Bill Nighy złamie ci serce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.