„Historia świata, część druga” to połączenie Mela Brooksa z „Kroll Show” – Rolling Stone

Historia świata, część pierwsza Daleko mu do sympatycznego filmu Mela Brooksa, nawet jeśli „Dobrze jest być królem” to jedna z najtrwalszych kwestii, jakie kiedykolwiek napisał. Jednak to on najbardziej potrzebuje suplementacji. W końcu minęły 42 lata, odkąd Brooks zakończył film zwiastunami Historia świata, część drugaktóry miał zawierać szkice „Hitler na lodzie”, „Pogrzeb Wikingów” i, co najważniejsze, „Żydzi w kosmosie”. Płonące siodła I Młody Frankenstein To zimne klasyki, ale nie obiecali kontynuacji, których nigdy nie dostarczyli.

Cóż, teraz jesteśmy w epoce, w której nie ma tytułu, który jest zbyt stary lub niejasny, by domagać się ponownego uruchomienia lub odrodzenia. Więc chociaż Brooks ma teraz 96 lat, a jego dorobek był w dużej mierze ograniczony do ról głosowych przez prawie dwie dekady, Historia świata, część druga W końcu jest tutaj, w formie ośmioodcinkowej serii Hulu.

Nie mogę zdradzić, czy remake w końcu da nam pełne wersje „Hitlera na lodzie” czy „Jewish in Space”. Mogę wam powiedzieć, że Hulu jest dość wierny duchowi filmu, na dobre i na złe.

Tam, gdzie większość filmów Brooksa próbowała stworzyć coś w rodzaju fabuły, w której wiszą różne dowcipy o gazach i erekcjach, a potwór Frankensteina śpiewa „Putting on the Ritz” Historia świata, część pierwsza To był tylko zbiór szkiców wykonanych podczas słynnych momentów w historii ludzkości. I jak większość filmów i programów komediowych, było szalenie nierówne. Numer muzyczny o hiszpańskiej inkwizycji jest jedną z najbardziej inspirujących rzeczy w każdym komiksie, nie mówiąc już o katalogu Brooksa. Ale w przeciwieństwie do „Dobrze być królem”, sekwencja rozgrywająca się podczas Rewolucji Francuskiej wydaje się trwać wiecznie i jeden dzień.

Wersja nadawcza jest podobna do jo-jo pod względem jakości bit-to-bit. Niektóre z nich są dość zabawne, podczas gdy inne sprawią, że będziesz się zastanawiać, jak w ogóle zostały zatwierdzone, nie wspominając już o tym, dlaczego wracają z odcinka na odcinek. A nawet w nich mogą wystąpić nieoczekiwane wybuchy zabawy. Jednym z najbardziej godnych uwagi bieżących utworów jest Ike Barinholtz jako Ulysses S. Grant, który desperacko pragnie zakończyć wojnę secesyjną, dopóki w końcu nie pozwoli sobie na jeszcze jednego drinka. Prawie żaden z nich nie działa, z jednym wyjątkiem. Timothy Simmons występuje w roli, którą miał zagrać na tej ziemi: Abraham Lincoln, którego nienaturalny wzrost zamienia codzienne życie w bolesny obowiązek.

Brooks nie jest już tutaj główną siłą twórczą, chociaż jest uznawanym pisarzem, prowadzi narrację głosową i jakby pojawia się przed kamerą w odcinku otwierającym. Zamiast tego głównymi pisarzami są Nick Kroll, Wanda Sykes, Barinholtz, W Projekt Mindy Absolwent David Stassen. Istnieją odniesienia do wielu filmów Brooksa, w tym Kroll i Pamela Adlon, którzy robią własną wersję „Mam histerię!” scena z producenci, Niektórzy aktorzy (w szczególności Barinholtz) byli wyraźnie zainspirowani rytmami Brooksa jako aktora.

Ale seria wydaje się równa częściom Mela Brooksa i Pokaz Krolla. (Ponadto spora część obsady pracowała nad głosem duże usta.) Niemal każdy szkic w jakiś sposób filtruje historię przez pryzmat parodii współczesnej popkultury. A ponieważ wiele szkiców powtarza się z odcinka na odcinek, niektóre z nich ostatecznie podszywają się pod wiele obiektów. The Story of Jesus (w tej roli Jay Ellis z Niebezpieczny) w różnych punktach oscylujących Ograniczyć entuzjazm (wraz z JB Smoove jako jednym z posłańców), pamiętnikiI Beatlesi: Hrabia film dokumentalny. A rewolucja rosyjska zdołała się połączyć Skrzypek na dachuhip-hop, reality TV, osoby mające wpływ na media społecznościowe i — w jednym z najbardziej zabawnych gagów ze wszystkich — eksperyment. osioł Gdzie sam Johnny Knoxville gra pozornie niezniszczalnego Rasputina. („Jestem Rasputin, a to jest „dźgnięcie mnie w plecy i wrzucenie go do rzeki Newy!”, oświadcza na początku jednego z tych wydarzeń).

Conrad Chisholm (Colton Dunn) i Shirley Chisholm (Wanda Sykes) w „Historii świata, część druga”.

Tylera Goldena / Hulu

Niektóre z tych powtarzających się grafik pięknie lądują. Na przykład nigdy nie żałowałem, że Sykes powrócił jako główna kandydatka na prezydenta, Shirley Chisholm, której przygody są przedstawiane tak, jakby były gwiazdami. Jeffersona– sitcom z hałaśliwą publicznością w studiu. Ale w wielu przypadkach największy śmiech pochodził z małych fragmentów jednego ujęcia, takich jak Anna Fabrega Los Espoques jako kobieta z Ameryki Środkowej, która próbuje uniknąć złożenia ofiary z ludzi, mówiąc swoim porywaczom, że nie jest dziewicą, lub Sam Richardson jako asystent Thomasa Watsona Alexandra Grahama Bella, który przeprowadza pierwszą niekonwencjonalną rozmowę w historii.

wspólny

Historia świata, część druga Innymi słowy, mniej więcej niż można by się spodziewać po bardzo, bardzo długim czasie długiSpóźniona kontynuacja filmu. Przewróciłam oczami, gdy niektóre rysunki wracały w kółko, ale też za bardzo się śmiałam, by cieszyć się, że zobaczyłam to wszystko. A jeśli Hulu uzna to za sukces, wątpię, że będziemy musieli czekać tyle dziesięcioleci na kontynuację.

Pierwsze dwa odcinki pt Historia świata, część druga Rozpoczęcie transmisji 6 marca w Hulu, z dwoma kolejnymi odcinkami publikowanymi codziennie do 9 marca. Obejrzałem cały sezon.

READ  John Oliver wzywa chciwych właścicieli w raporcie o gwałtownie rosnących czynszach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.