Hiszpańskie czołgi Leopard 2 w drodze na Ukrainę

(CNN) sześć czołg Leopard 2 Hiszpańska minister obrony Margarita Robles powiedziała w sobotę, że osoby udające się na Ukrainę opuściły hiszpańskie nadmorskie miasto Santander w północnej Hiszpanii w drodze do celu.

Robles powiedział dziennikarzom, że czołgi opuściły Santander „z 20 ciężkimi ciężarówkami”, a rejs potrwa od pięciu do sześciu dni.

A ona powiedziała: „Za sześć dni miną inny kraj, będą na Ukrainie”.

Robles powiedział w zeszłym tygodniu, że cztery kolejne czołgi Leopard, oprócz istniejących sześciu, zostaną wysłane na Ukrainę po naprawie „tak szybko, jak to możliwe”.

Reuters poinformował, że w Hiszpanii przeszkolono 40 członków załogi czołgu i 15 mechaników.

Ukraina polegała na przestarzałych czołgach z czasów sowieckich podczas rosyjskiej inwazji i zaapelowała do Zachodu o nowoczesne czołgi bojowe do wsparcia sił Kijowa.

Tygrys względnie niski Eksperci stwierdzili, że wymagania konserwacyjne w porównaniu z innymi modelami czołgów oznaczają, że będzie on dobrze dostosowany do potrzeb Ukraińców.

Wiele sił zbrojnych na całym świecie używa lampartów i uważa się, że tam są Około 2000 pojazdów Leopard 2 Rozproszeni po całej Europie, na różnych poziomach gotowości.

W ostatnich miesiącach Stany Zjednoczone wraz z takimi krajami jak Polska, Finlandia i Wielka Brytania zobowiązały się do wysłania czołgów na Ukrainę.

Po naciskach międzynarodowych Niemcy W styczniu ogłosiła ważną decyzję o wysłaniu czołgów Leopard 2 do sił kijowskich – Surge Rozgniewany przez urzędników Kremla którzy starali się przedstawić ten krok jako akt agresji wobec Rosji.

READ  Putin Gorbaczow zaprzecza organizacji państwowego pogrzebu i trzyma się z daleka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.