Hrabstwo Stafford, Wirginia. – Kierowcy NBC4, którzy przegapili 15+ godzin na I-95 w Waszyngtonie

Na drodze międzystanowej 95 w Stafford County w stanie Wirginia kierowcy utknęli na ponad 15 godzin po tym, jak kilka ciężarówek zderzyło się w środku ogromnej burzy śnieżnej, która pokryła drogę śniegiem i lodem.

Wielu kierowców nie ma benzyny. Niektórzy nie mają jedzenia ani wody. Niektórzy twierdzą, że w samochodzie są dzieci, zwierzęta domowe i członkowie rodziny z potrzebami medycznymi.

„Idziemy do ludzi tak szybko, jak to możliwe. Rozumiemy powagę sytuacji” – powiedziała Kelly Hannon, rzeczniczka Departamentu Transportu Wirginii.

We wtorek rano Sopper 4 przeleciał ponad 95 między stanami, gdzie kierowcy utknęli na co najmniej 15 godzin.

VDOT twierdzi, że trwa program naprowadzania i relokacji unieruchomionych pojazdów. We wtorek rano strażacy z hrabstwa Prince William dostarczali koce i butelki z wodą.

Gubernator Ralph Northam, który jest Gwardią Narodową, „ale nie zaprosiliśmy ich do stanu”, powiedział partnerowi News4 WTOP. Użytkownicy mediów społecznościowych, w tym Megan McCain, wezwali do wysłania Gwardii Narodowej do Nordham.

Biuro Północne poinformowało, że podejmuje kroki w celu otwarcia ośrodków ocieplenia. Northam powiedział, że ekipa zajmująca się słońcem powinna pomóc w oczyszczeniu dróg, ale zachęcała wszystkich do unikania I-95.

Senator Tim Cain, który reprezentuje Wirginię w Senacie USA, powiedział, że we wtorek rano spędził w swoim samochodzie na WTOP ponad 21 godzin. Wyjechał z Richmond w poniedziałek o 13:00 i próbował wynegocjować porozumienie w sprawie głosowania w Senacie, ale jeszcze nie przybył.

„To było żałosne doświadczenie, ale w pewnym momencie zmieniłem żałosne doświadczenie z podróży w projekt przetrwania” – powiedział.

– Nigdy czegoś takiego nie widziałem – powtórzył.

Cain zacytował ludzi dzielących się jedzeniem i napojami i mówiących, że istnieje „dobra przyjaźń” między licznymi podróżnikami, którzy utknęli na korku.

Kierowca Anne Gold powiedziała, że ​​ruch został wstrzymany, gdy w poniedziałek po południu była w swojej corocznej wędrówce na Florydę. O 6:20 we wtorek Gold powiedział, że tylko kilka długości samochodów poprawiło się na korku.

READ  Mega Millions: Oto zwycięskie liczby dla jackpota 1,28 miliarda dolarów

„Za mną i przede mną jest tyle samochodów i ciężarówek, ile widzę, i tak było od 12 godzin” – powiedział we wtorek rano.

Ruch uliczny ustał we wtorek o 7 rano. Departament Transportu Wirginii potwierdził, że oba kierunki na I-95 są zamknięte między Ruther Glen w hrabstwie Caroline a zjazdem 152 w Dumfries w hrabstwie Prince William. Zamyka 48 mil przez obszar Fredericksburga, W poniedziałek zarejestrowano 14,1 cala śniegu.

„Pracujemy nad retransportowaniem ruchu najlepiej jak potrafimy, wykorzystując każdą transakcję między dzielnicami Prince William i Caroline” – powiedział VDOT Friedrichsburg. „Transfery są w następujących mm: Exit 104, 110 Caroline, 118, 126 Spotsey, 130 FXBG 133, 136, 140, 143, 148 Stafford, 150 i 152 PW.”

Policja stanowa Wirginii wymusiła długie zamknięcie, aby zespoły mogły bezpiecznie dotrzeć do unieruchomionych kierowców. Firma poinformowała, że ​​od poniedziałku zareagowała na setki wypadków, ale niektóre obrażenia i żadnych ofiar.

„Jest to bezprecedensowe i nadal przenosimy zaparkowane ciężarówki, aby poczynić postępy w przywracaniu torów” – powiedział w oświadczeniu inżynier okręgowy VDOT Fredericksburg, Marcy Parker.

„Nie tylko usuwamy ciężarówki, ale także oczyszczamy śnieg i wiele centymetrów śniegu, który nagromadził się wokół nich, aby zapewnić kierowcom bezpieczne dotarcie do celu po ponownym otwarciu pasów”, powiedział Parker.

Wszystkie południowe pasy I-95 na Mile Marker 136 w pobliżu Centerport Parkway zostały zamknięte po wypadku z udziałem sześciu ciągników siodłowych w poniedziałek w południe. Nikt nie został ranny, ale starcie przyczyniło się do powstania dużych kopii zapasowych.

Hanan powiedział, że pomogły w tym zespoły wiertnicze, pługi i policja stanowa Wirginii. Personel zablokował drogę i próbował przesunąć ciężarówki.

Hanan powiedział, żeby zadzwonić pod numer 911, jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Powiedział wszystkim innym, że wie, że to zła sytuacja i że pracują nad sprowadzeniem ludzi do domu.

Nisha Semesta, która była uwięziona na południu przez ponad 12 godzin z dwoma kotami w swoim samochodzie, powiedziała, że ​​kierowcy nie mogli nawet wysiadać między stanami po zapasy. Boczne drogi również były nieprzejezdne.

„W tej chwili jesteśmy bardzo zaniepokojeni dostępem do żywności, wody i urządzeń sanitarnych” – powiedział. „Wiem, że niektórzy ludzie zaczynają się martwić o gaz”.

Kierowca ciężarówki Emily Clementon zasugerowała, aby kierowcy ciężarówek pytali ludzi, czy mają dodatkowe przedmioty, takie jak przekąski lub butelki z wodą. Powiedział, że wielu kierowców ciężarówek jest gotowych, jeśli utkną.

Clementon powiedział, że warunki zmieniły się, gdy wraz z pilotem wjechała do Wirginii.

– Nigdy czegoś takiego nie widziałem – powiedział Clementon.

Setki kierowców zostało uwięzionych lub uczestniczyło w wypadku W całym obszarze, gdy śnieg spadł do 15:00 w poniedziałek?

Bądź na bieżąco z NBC Washington, aby uzyskać więcej informacji na temat tej rozwijającej się historii.

Prezydent Joe Biden przybył do Waszyngtonu podczas śnieżycy, która ma przynieść 10 cali śniegu do DC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.