HTC po raz pierwszy przygląda się swojemu lekkiemu konkurentowi Meta Quest Pro

Zdjęcie artykułu zatytułowanego HTC przedstawia pierwsze spojrzenie na swojego lekkiego konkurenta, Meta Quest Pro

według krawędźdo którego dołączony jest załącznik Wprowadzenie nowych urządzeńHTC planuje zaprezentować na targach CES 2023 w przyszłym miesiącu kolejny zorientowany na konsumenta zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej, z funkcjami, które prawdopodobnie będą rywalizować z niedawno ogłoszonym telefonem. Meta Quest Prow tym wideo o ruchu drogowym w pełnym kolorze.

Chociaż do pełnego ogłoszenia i ujawnienia pozostało jeszcze kilka tygodni, HTC ujawniło kilka wczesnych szczegółów O niezapowiedzianych urządzeniach do krawędź. Podobnie jak Meta Quest Pro i starszych modeli Quest, zestaw słuchawkowy będzie samodzielną, zintegrowaną jednostką (w przeciwieństwie do większości HTC w przeciwnym razie oferujeco wymaga stałego połączenia z komputerem do gier) z około dwiema godzinami pracy na baterii i obsługą kontrolerów wykrywających sześć stopni ruchu, a także śledzenie dłoni.

Nienazwany zestaw słuchawkowy będzie również zawierał przednią i boczną kamerę, umożliwiając użytkownikowi zobaczenie otoczenia w pełnym kolorze, ułatwiając korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości mieszanej. Był to prawdopodobnie najbardziej przekonujący powód, aby wydać pieniądze na niedawno ogłoszone 1500 USD Quest Pro, ponieważ stare słuchawki Meta zapewniają tylko ziarnisty czarno-biały obraz otoczenia użytkownika, aby upewnić się, że nie wpadnie na nic (ani na nikogo). Jednak nowy zestaw słuchawkowy HTC prawdopodobnie wyprzedzi konkurencję, ponieważ HTC obiecuje wystarczająco dużo szczegółów, aby umożliwić użytkownikom czytanie tekstu na komputerach i smartfonach za pośrednictwem wideo typu pass-through, a dodanie czujnika głębokości znacznie poprawi dokładne mapowanie otoczenia użytkownika i wprowadzanie do niego treści wirtualnych.

Wyświetlacz nowego zestawu słuchawkowego nie zapewnia wielu dodatkowych szczegółów, choć nie różni się diametralnie od poprzedniego HTC Vive Flow, który wyglądał jak para za dużych gogli ochronnych. Jest to zgodne ze wskazówkami, które HTC wydało w październiku, że jego następny duży produkt będzie kompaktowy i lekki.

HTC ujawni również szczegóły dotyczące cen nowego zestawu słuchawkowego na targach CES, ale Shen Ye, globalny dyrektor ds. produktów firmy, powiedział: krawędź Nie planuje subsydiować sprzętu poprzez gromadzenie i sprzedaż danych użytkowników, w wyniku czego nowy sprzęt będzie prawdopodobnie znacznie droższy niż koszt 400 dolarów Meta Quest 2. To dobra wiadomość dla tych, którzy cenią sobie prywatność, ale może sprawić, że nSłuchawki elektroniczne są trochę kłopotliwe dla większości konsumentów, którzy wydają się być szczęśliwi, wymieniając prywatność na mocno przeceniony sprzęt”.

Aktualizacja 16.12.22 o 14:05:

W tym artykule pierwotnie stwierdzono, że Vive Focus 3 wymaga połączenia z komputerem, co nie ma miejsca. Przepraszamy za błąd.

READ  Modern Warfare 2 „nie do odróżnienia od rzeczywistości”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.