Huragan w rejonie Nowego Orleanu: Po tym, jak huragan zabije jedną osobę i pozbawi elektryczności tysiące, załogi przenoszą się do zdewastowanych dzielnic.

Prezydent parafii Guy McKinnis powiedział CNN we wtorek wieczorem, że trąba powietrzna zabiła człowieka i spowodowała rozległe szkody w arabskiej dzielnicy parafii św. Bernarda pod Nowym Orleanem. Osiem osób zostało rannych i zabranych do szpitali na leczenie, powiedział gubernator Luizjany John Bell Edwards na konferencji prasowej w środę po południu po zwiedzeniu zniszczonych obszarów.

Niektóre domy zawaliły się; Innych wyciągnięto z fundamentów i pozostawiono na ulicach. Dachy pozostałych zostały zburzone, a pojazdy przewrócone.

Ulice i podwórka były zaśmiecone drzewami, metalami i powalonymi liniami energetycznymi. Autobus szkolny przewrócił się o 100 stóp od miejsca, w którym się zatrzymał.

„To około 2 mile (uszkodzenia)… teraz mamy bezdomne ulice” – powiedział McInnis na stronie CNN „New Day” w środę.

„To cud” – powiedział McKinnis.

Burmistrz Nowego Orleanu Ladoya Cantrell powiedział, że huragan, który nawiedził Arabię, uderzył w dziewiąty okręg i społeczność Nowego Orleanu Wschodniego tuż przed 20:00 we wtorek.

Twister miał prędkość wiatru co najmniej 136 mil na godzinę, którą początkowo oszacowano na co najmniej EF-3. Ulepszona skala FujidyKrajowa Służba Pogodowa Powiedział środa.

Około 50 budowli na wschodzie Nowego Orleanu doznało pewnych uszkodzeń, ale w mieście nie zgłoszono żadnych obrażeń ani znacznych uszkodzeń, poinformowali urzędnicy w środę po południu.

Uderzając w East New Orleans i parafię św. Bernarda, ten twister dotknął najbardziej dotkniętych obszarów. 2005 Huragan Katrina I został zaatakowany w zeszłym roku Huragan Ida. Pracownicy skupiają się teraz na oczyszczaniu i odbudowie po huraganie, powiedział McKinney.

„Ta parafia straciła więcej ludności po Katrinie niż jakakolwiek inna parafia w stanie, zwłaszcza jako procent populacji, ci ludzie przenieśli się z powrotem do St. Bernard i zostali odbudowani” – powiedział gubernator. „Byli elastycznymi i cudownymi istotami ludzkimi i zeszłej nocy zostali wystawieni na pokaz w sposób, który dbał o siebie nawzajem”.

„Wtedy to po prostu dotarło do nas. (Huragan) Ida Przeszliśmy przez ten obszar w sierpniu zeszłego roku i wciąż wychodzimy z niego na wiele sposobów ”- dodał Edwards.

Według McKinnis, władze uważają, że pracownicy służb ratunkowych przeszukali każdy dotknięty chorobą dom w parafii św. Bernarda.

We wtorek wieczorem osobny huragan wylądował z Nowego Orleanu przez jezioro Pontchartrain, wokół Lacombe w parafii St. Dummany. National Weather Service powiedział:. Wyrwano dziesiątki drzew, zniszczono szopę i zgłoszono drobne uszkodzenia dachu. Według serwisu pogodowego.
Nie było natychmiastowych doniesień o obrażeniach w Lacombe, chociaż niektóre domy zostały pozbawione elektryczności, powiedział rząd kościelny Powiedział na Świergot.
Jak podała służba meteorologiczna, huragan w rejonie LaCombe znajdował się 12,2 mil nad ziemią, a maksymalna szerokość wynosiła 100 jardów. Szczytowy wiatr był początkowo oceniany na 90 mph Ocena EF-1Serwis pogody powiedział.
Najwięcej zniszczeń wywołanych burzą w parafii św. Bernarda.

Gdy huragan minął, rodzina została wepchnięta pod materac

Mieszkająca w Arabii Tamaris Olia powiedziała, że ​​wraz z mężem i sześcio- i ośmioletnimi dziećmi okryła się materacem w łazience ich domu.

READ  Weekend protestów aborcyjnych wyprowadza zwolenników na zewnątrz

Chociaż wszystkie okna zostały wybite, jej dom w dużej mierze zachował się. Linie energetyczne, które spadły, były porozrzucane po jej samochodach, domu i podwórku.

Olia poczuła ucisk w uszach, gdy zbliżał się huragan, iw pewnym momencie poczuła się, jakby pociemniała, powiedział.

„Czuliśmy presję, to było przerażające. To było jak bycie w filmie” – powiedziała Olia. „Wiatr, ciśnienie, hałas, trzęsący się dom… czułem się, jakbym jechał pociągiem”.

Po wielkim huraganie, który miał miejsce we wtorek w rejonie Nowego Orleanu, szczątki zostały rozrzucone na ziemi wokół Półwyspu Arabskiego.

Po arabsku Kristin Wisek powiedziała, że ​​ona i jej mąż Rob Patches uważali się za szczęściarzy, że zostali ewakuowani z domu przez huragan.

Wisek powiedział, że ich wiata, ogrodzenie i kanały ściekowe uległy znacznym zniszczeniom, a pociski przebiły stosunkowo niewielkie dziury w ich dachach. Jeden z ich samochodów ma potłuczone szkło, ale oba pojazdy nadal mogą jeździć.

„Kiedy zegar włączył alarm, wyłączyłem kuchenkę, złapaliśmy koty i weszliśmy do wewnętrznej łazienki w pokoju bez okien” – powiedział. „W ciągu dwóch minut burza nas ominęła. Było tak głośno, dom się trząsł i nie mogliśmy powstrzymać biednych, spłoszonych kotów przed bieganiem jak szalone na małej przestrzeni”.

„Siedziałem na podłodze plecami do drzwi i chociaż drzwi i okna były zamknięte, czułem powietrze pod drzwiami” – powiedział.

Wisek powiedział, że okolica była zamknięta dla ruchu w środę rano, z wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych.

„Wciąż nie wiemy, ile tam jest śmieci i co jest pod nimi” – powiedział.

Powiedział, że wiata Kristin Wisek w Arabii była poważnie uszkodzona, ale jej samochody nadal jeździły.

Gubernator ogłosił stan wyjątkowy, pozostawiając tysiące bez prądu

Według tweeta władz parafii huragan mógł uderzyć we wtorek w pobliską parafię Jefferson. Według tweeta nie było natychmiastowych doniesień o urazach lub poważnych uszkodzeniach.

Jego biuro poinformowało, że gubernator Edwards ogłosił w środę stan wyjątkowy z powodu zniszczeń kościołów w St. Bernard, Orlean, Jefferson i St. Dammani.

„Niestety dzisiejszego ranka wielu naszych ludzi obudziło się z życiem do góry nogami z powodu tragicznego huraganu, który wczoraj w nocy uderzył w kościoły św. Bernarda, Orleanu, Jeffersona i St. Dummany. Powiedział.

Ponad 2800 klientów w parafiach Orleanu i St Bernard było pozbawionych prądu w środowe popołudnie – w porównaniu z ponad 10 000 we wtorkowe popołudnie. PowerOutage.pl. Condrell powiedział, że zespoły pracują nad przywróceniem energii elektrycznej ofiarom.
Kamera należąca do CNN WDSU uchwyciła huragan w rejonie Nowego Orleanu we wtorek wieczorem.

Arabska Szkoła Podstawowa została zamknięta w środę, jak poinformowała Organizacja Szkół Publicznych Parafii św. Bernarda. „Wszystkie inne szkoły publiczne w parafii św. Bernarda są otwarte i przestrzegają regularnego harmonogramu” – powiedział dystrykt.

READ  Twitter zatrudnia amerykańską firmę prawniczą Wachtel, aby pozwała Muska w sprawie sfinalizowania przejęcia o wartości 44 miliardów dolarów

Condrell powiedział, że policja Nowego Orleanu i inny personel ratunkowy byli na scenie, aby pomóc w parafii św. Bernarda.

„Mieszkańcy powinni unikać wszelkich podróży, które nie są niezbędne i dają szansę profesjonalistom na poradzenie sobie z tą sytuacją” – powiedział.

Poprawka: Wcześniejsza wersja tej historii cytowała urzędnika National Meteorological Service, który powiedział, że może to być Hurricane EF-4. Osoba nie pracowała w NWS i ocena nie została potwierdzona.

Do raportu przyczynili się Alisha Ibrahimji z CNN, Jameel Lynch, Christina Maxoris, Kelly McLaren, Steve Almasi, Devon Sayers, Monica Garrett, Gregory Lemos i Tina Burnsight.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.