Impreza nie powiodła się, zanim Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka

Will Smith uderza aktora Chrisa Rocka na scenie podczas 94. Oscarów w Dolby Theatre w Hollywood w Kalifornii 27 marca 2022 r.

Robin Beck | Afp | Obrazy Getty

Niedzielne 94. rozdanie Oscarów było nieudaną próbą podniesienia ocen, zanim jeszcze wkrótce został nagrodzony Oscarem aktor. Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie.

Wydarzenie powinno być świętem różnorodności. Ariana DeBose została pierwszą kolorową kobietą, która zdobyła nagrodę aktorską, Troy Kotsur był pierwszym głuchym mężczyzną, który zdobył Oscara za aktorstwo, a Jane Campion została trzecią kobietą, która wygrała w kategorii reżyserii.

Powinien to być również przełomowy moment dla Flow Industry. „CODA” dla AppleTV+ stał się pierwszym filmem firmy oferującej transmisje na żywo, który wygrał nagrodę dla najlepszego filmu.

Zamiast tego publiczność zapamięta Oscary w 2022 r., Kiedy z góry opisał nominowanego aktora za dosadny żart o swojej żonie.

Transmisja przyciągnęła około 15,36 miliona widzów, według wstępnych ocen krajowych Nielsena Zgłoszone przez The Hollywood Reporter. Nie obejmuje to oglądania plenerów, które zostaną dodane w ostatecznych numerach opublikowanych we wtorek.

Te wczesne liczby są wyższe niż ostateczne dane dotyczące koncertu w 2021 r., który osiągnął rekordowo niski poziom 10,4 miliona widzów. Jednak według THR nadal są one znacznie niższe niż tradycyjne oceny Oscarów. Akademia ma więc jeszcze dużo do zrobienia.

Zła funkcja wycinania i wklejania

Policzek Smitha nie był jedynym gównem w produkcji. Ceremonia była naznaczona kontrowersją jeszcze przed jej rozpoczęciem. Producenci postanowili przedstawić osiem z 23 nagród przed rozpoczęciem transmisji na żywo, a następnie dostosować tych zwycięzców programu później.

Nagrody te były przyznawane głównie w kategoriach technicznych, takich jak dźwięk, ścieżka dźwiękowa, montaż i scenografia, ale obejmowały również trzy kategorie poświęcone krótkim pracom. To skłoniło ponad 70 gigantów branży, w tym kompozytora Johna Williamsa i reżyserów Jamesa Camerona i Guillermo del Toro, do złożenia petycji do Academy of Motion Picture Arts and Sciences i ABC, która transmitowała koncert, o unieważnienie tej decyzji.

Zamiast tego ośmiu zwycięzców tych kategorii zostało ogłoszonych na Twitterze podczas uroczystości na czerwonym dywanie, a następnie połączyło się z transmisją na żywo z losowymi cięciami dla członków publiczności, z których niektórzy nadal zajmowali miejsca na pokazie.

Brak uznania za te zajęcia podczas głównego pokazu jest publicznym odrzuceniem często niedocenianych członków załogi, którzy stanowią podstawę Hollywood i jego filmów. Jest to szczególnie nie do przyjęcia, biorąc pod uwagę tylko Hollywood Ledwo uniknął potężnego strajku ekipy filmowej i telewizyjnej Mniej niż sześć miesięcy ze względu na niskie zarobki i świadczenia.

Producenci audycji twierdzili, że te kategorie zostały skrócone, aby skrócić czas nadawania, który często przekracza trzy godziny. Pokaz trwał jednak długo, przekraczając obiecane trzy godziny o około 40 minut.

Być może najbardziej zaskakująca była decyzja producentów, by wykorzystać czas zaoszczędzony na niewyjaśnieniu ośmiu zwycięzców wychodzących na scenę na przyznanie dwóch honorowych nagród głosowanych przez fanów za „Najlepszy moment zabawy” i „Ulubiony film fanów”.

Te ankiety online miały na celu wzbudzić podekscytowanie fanów, aby usłyszeć koncert, ale wzbudziły podziw wielu, gdy „Liga Sprawiedliwości” Zacka Snydera wygrała Best Fan Moments, aby wejść do Flasha w Speed ​​Force, a Armia Umarłych z 2021 roku wygrała ulubiony film .

Trifecta gospodarzy nie może uratować nocy?

Koncert rozpoczął się od wykonania nominowanej piosenki z „King Richard”, „Be Alive” przez Beyoncé, po czym przeszedł do monologu dla trzech prowadzących Amy Schumer, Wandy Sykes i Reginy Hall.

„W tym roku Akademia zatrudniła trzy kobiety, aby go poprowadzić, ponieważ jest to tańsze niż zatrudnienie jednego mężczyzny” – powiedział Schumer.

Amy Schumer, Wanda Sykes i Regina Hall organizują 94. doroczne rozdanie Oscarów.

ABC | Ogólne treści rozrywkowe Disneya | Obrazy Getty

Schumer wykonał drugi monolog po tym, jak Sykes i Hall opuścili teatr, wznosząc toast za nominacje, takie jak „Don’t Look For” i „Being Ricardos”, za hałaśliwe oklaski i śmiech. Wyróżniała się wśród trzech gospodarzy i z łatwością poradziłaby sobie z prowadzeniem programu na własną rękę.

Z drugiej strony kawałek Hole’a odpadł. Kiedy pojawiła się sama później w serialu, zadzwoniła na scenę do Bradleya Coopera, Timothée Chalameta, Tylera Perry’ego i Simo Liu, aby uzyskać gag z testu na Covida, w którym „ocierała tył twoich ust moim językiem”.

Na zakończenie rzuciła okiem na scenę Joshowi Brolinowi i Jasonowi Momoa, aby wręczyć kolejną nagrodę. Wywołało to niezręczny śmiech publiczności i było jasne, że nie wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z tej roli.

Sykes został zapomniany. Jej główny solowy segment obejmował wycieczkę do Akademickiego Muzeum Ruchomego Obrazu, z której się śmiała, ale ostatecznie poczuła to samo, co było – reklama muzeum wartego 482 miliony dolarów.

Gospodarze byli w dużej mierze nieobecni w drugiej połowie serialu, z wyjątkiem krótkiego okresu, w którym przebrali się za postać z nominowanego filmu. Sykes był przebrany za Richarda Williamsa z „Króla Richarda”, Hall był przebrany za Tammy Faye z „Oczu Tammy Faye”, a Schumer zszedł z krokwi na drutach przebrany za Spider-Mana z „Spider-Man: No Way”. Dom”. „

Żaden z gospodarzy nie pojawił się na scenie zaraz po incydencie ze Smith Rock, ale Schumer później próbowała nadmuchać tłum podczas trzeciej godziny po opuszczeniu sali, ale nawet jej żarty nie wystarczyły, by zmienić noc. .

Przyszłość Oscarów

Kategorie głosowane przez fanów, występy muzyczne na żywo i groteskowo zabawne klipy do „Rocznicy” nie uchronią Oscarów przed złymi ocenami.

Ceremonie wręczenia nagród na całym świecie, od muzyki po telewizję, miały w ostatnich latach problemy. Widzowie mają większy niż kiedykolwiek wybór, jak spędzają czas i jakiego rodzaju rozrywkę chcą mieć.

Są tacy, którzy dostrajają się do tych programów, ponieważ nie lubią oglądać celebrytów wygłaszających oświadczenia polityczne i społeczne, a inni nie dbają o to, ponieważ nominowane filmy nie są uważane za mainstreamowe.

Nie wspominając o tym, że młodsi widzowie, z których wielu odcięło kabel, nie chcą siedzieć przez 16-20 minut tradycyjnych reklam na godzinę, które pojawiają się w telewizji na żywo. Ponad trzygodzinny program, taki jak Oskary, może oznaczać godzinę reklamy.

Nie umniejsza to jednak znaczenia Oskarów. To nie tylko zaszczyt przyznawany przez rówieśników ze środowiska filmowego, ale także błogosławieństwo finansowe. Nominowani i zwycięzcy mogą wykorzystać swoje nagrody, aby uzyskać lepsze pensje lub uzyskać zielone projekty pasji od największych studiów.

W tym momencie jasne jest, że Akademia nie jest w stanie zaspokoić potrzeb zarówno społeczności filmowej, jak i publiczności głównego nurtu kina. Ratingi już nigdy nie wzrosną do poziomów sprzed dekady, a obecna strategia przyciągania uwagi nie działa. W rzeczywistości zraża i złości ludzi, którzy mają ją celebrować.

Zapamiętamy Oscary 2017, ponieważ „La La Land” został błędnie nazwany najlepszym filmem zamiast „Moonlight”, który faktycznie wygrał. Pokaz w 2021 r. zniekształci produkcję, zakładając, że zmarły Chadwick Boseman wygra dla najlepszego aktora i umieści nagrodę na końcu ceremonii. Podobnie Oscary 2022 zostaną zapamiętane z klapsem.

Nie ta kobieta o dziwnym kolorze, która złożyła sentymentalne oświadczenie o zaakceptowaniu swojej tożsamości, czy głuchy aktor pokornie przyjmujący nagrodę w imieniu swojej społeczności. Nie jest dla kobiety, aby odnieść sukces w kategorii tradycyjnie wygrywanej przez mężczyzn. Nie po to, by streamer wygrał nagrodę Best Picture i potencjalnie przyspieszył naprawdę drastyczną zmianę w branży.

Ale na policzek.

READ  "Yu Ji-Oh!" Twórczy Kazuki Takahashi umiera w wieku 60 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.