Indianie w Australii czarterują wycieczkę do Sydney na imprezę PM

Impreza w Sydney jest organizowana przez IADF

Melbourne / Sydney:

Około 170 osób pochodzenia indyjskiego weszło na pokład czarterowego samolotu z Melbourne do Sydney, aby wziąć udział w wydarzeniu organizowanym przez premiera Narendrę Modiego.

Samolot linii Qantas przyleciał dziś rano do Sydney.

Ubrani w trójkolorowe turbany i machający flagami narodowymi członkowie Fundacji Indo-Australijskiej Diaspory (IADF) tańczyli w drodze do lotu nazwanego przez zwolenników premiera „Modi’s Airways”.

Wydarzenie w Sydney jest organizowane przez IADF, aby uczcić dynamiczną i zróżnicowaną społeczność Indian w Australii, „istotną część naszego wielokulturowego społeczeństwa”, powiedział rząd Australii w oświadczeniu.

„Wiele osób czeka również na zewnątrz miejsca wydarzenia, ponieważ będą kibicować premierowi Modiemu” – powiedział dr Amit Sarwal, współzałożyciel IADF.

Oczekuje się, że premier Australii Anthony Albanese weźmie udział w wydarzeniu wraz z premierem Modim. Podczas jutrzejszego spotkania dwustronnego przywódcy omówią handel, inwestycje, energię odnawialną oraz współpracę w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa.

Przyjechał tu z Papui-Nowej Gwinei, gdzie rozmawiał ze swoim odpowiednikiem Jamesem Marape i oceniał ich stosunki dwustronne.

Obaj przywódcy byli współgospodarzami szczytu Forum Współpracy Indii i Wysp Pacyfiku (FIPC) w poniedziałek, aby zacieśnić współpracę regionalną.

Premier Modi rozpoczął w piątek swoją podróż po trzech krajach z Japonii, gdzie wziął udział w trzech sesjach szczytu G7 na zaproszenie swojego japońskiego odpowiednika Fumio Kishidy.

Premier wraz z prezydentem USA Joe Bidenem, premierem Japonii Kishidą i swoim australijskim odpowiednikiem Anthonym Albanese wzięli również udział w trzecim szczycie kwartetu w Hiroszimie.

Spotkanie Kwartetu na marginesie szczytu G7 w Hiroszimie zostało przesunięte po tym, jak prezydent USA Joe Biden przełożył swoją podróż do Australii w związku z toczącymi się negocjacjami w sprawie podniesienia limitu zadłużenia USA.

READ  Nowy desygnowany na premiera Iraku: Kim jest Muhammad Al-Sudani? | wiadomości o polityce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.