Indonezyjscy rybacy uratowani u wybrzeży Australii po sześciu dniach bez jedzenia i wody

Sydney, Australia (CNN) Australijskie władze morskie uratowały 11 indonezyjskich rybaków z małej wyspy po tym, jak przez sześć dni utknęli bez jedzenia i wody, ale istnieją obawy, że kolejnych dziewięciu mogło utonąć.

Australijski Urząd ds. Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA) poinformował, że dwie łodzie rybackie zostały zniszczone w zeszłym tygodniu przez cyklon tropikalny Elsa, jeden z najsilniejszych sztormów, jakie nawiedziły Australię Zachodnią od ponad dekady.

Pierwsza grupa 11 mężczyzn dopłynęła do brzegu na odległej wyspie Bidwell, odcinku piasku w Rowley Shoals, 300 kilometrów na zachód od Broome na północno-zachodnim wybrzeżu Australii.

Obszar ten jest popularny wśród wędkarzy dalekomorskich.

Zdesperowani mężczyźni żyli bez jedzenia i wody przez około tydzień, zanim samolot Australian Border Force (ABF) zauważył ich podczas planowanej misji obserwacyjnej, co skłoniło do wysłania helikoptera ratunkowego, podała agencja.

Agencja poinformowała, że ​​drugi statek, który prawdopodobnie przewoził co najmniej 10 innych, zatonął podczas potężnej burzy.

Jeden z ocalałych spędził 30 godzin w wodzie, zanim dotarł na wyspę Bidwill. Obawiał się, że pozostałych dziewięciu Łowców nie żyje.

Zdjęcia opublikowane przez AMSA pokazały grupę osieroconych rybaków machających helikopterem ratunkowym powyżej, na tle jałowej białej plaży. Ich dotknięty statek można zobaczyć w pobliżu.

CNN’s Nine News Australia poinformowało, że osoby, które przeżyły, zostały przewiezione do szpitala Broome na leczenie.

READ  Erdogan powiedział, że przywódca Państwa Islamskiego został zabity w Syrii przez turecki wywiad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.