Istnieje obawa, że ​​w pożarze kliniki w Japonii mogło zginąć 27 osób

TOKIO, 17 grudnia (Reuters) – Co najmniej 27 osób obawia się śmierci w pożarze w szpitalu psychiatrycznym w Osace w Japonii w piątek, a policja twierdzi, że bada domniemany pożar.

Co najmniej 27 osób zostało aresztowanych za urazy serca i płuc, powiedział Reuterowi urzędnik straży pożarnej miasta Osaka, dodając, że słowo używane w Japonii przed śmiercią zostało oficjalnie potwierdzone. Inny został ranny, powiedział urzędnik.

Broadcast TV Asahi powiedział, że dziewięć osób zmarło w szpitalu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie podejrzenia o podpalenie, w tym donosi, że osoba podpaliła budynek, podała Kioto News, powołując się na śledczych.

Gazeta Yomiuri doniosła, że ​​starszy mężczyzna podpalił wyciek łatwopalnej cieczy w torbie. Uważa się, że jest pacjentem kliniki, podała gazeta Mainichi.

Pożar wybuchł wkrótce po otwarciu kliniki o godzinie 10:00 (0100 GMT) i według NHK został w dużej mierze ugaszony w ciągu 30 minut.

Na filmie NHK widać dym unoszący się z okien czwartego piętra szpitala i dachu wielopiętrowego biurowca. Sceny później pokazały okna, czarne i zwęglone.

„Kiedy wyjrzałam na zewnątrz, zobaczyłam pomarańczowe płomienie na oknie na czwartym piętrze budynku. Kobieta wymachiwała rękami z okna na szóstym piętrze, prosząc o pomoc”, powiedziała Kioto 36-letnia kobieta pracująca dla pobliskiej firmy.

Według NHK, położony w dzielnicy handlowo-rozrywkowej, niedaleko głównego dworca kolejowego w Osace, w budynku mieści się salon kosmetyczny, sklep odzieżowy i szkoła języka angielskiego.

Ojciec lekarza prowadzącego klinikę powiedział gazecie Yomiuri, że nie może skontaktować się z synem przez telefon komórkowy.

„Byłem zaskoczony wiadomością o pożarze w telewizji po południu. Moja żona poszła na miejsce. Ale nie wiedzieliśmy, co się dzieje. Nie mogłem skontaktować się z telefonem mojego syna”.

Strona internetowa kliniki była niedostępna, ale archiwum internetowe z początku tego roku wykazało, że pacjenci byli leczeni z powodu depresji i paniki, a także problemów fizycznych, takich jak bezdech senny i anemia.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Spadek ropy naftowej, gdy Biden uwalnia główne rezerwy strategiczne

Inna kobieta, która zobaczyła dym wydobywający się z okna, powiedziała Kioto, że w okolicy odcięto na jakiś czas prąd.

W 2019 roku w wyniku ataku ogniowego na studio animacji w Kioto zginęło ponad 30 osób, a dziesiątki zostało rannych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Kyoshi Tokenaki, Rocky’ego Swifta, Sakury Murakami, Daniela Lucinka i Magiko Yamazaki Sang-Ron Kim, Jane Wardell i Davida Dolana; Christian Schmollinger, montaż Robert Brussel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.