Jadąc z kobietą odpowiedzialną za ostatni muscle car w Ameryce

Nowy Jork (CNN) W tej chwili wydaje się to dobrym pomysłem. naprawdę ekscytujące. Jeżdżę tym, co wkrótce będzie ostatnim w Ameryce muscle carem napędzanym benzyną, z kobietą odpowiedzialną za wprowadzenie go do produkcji i na ulicę. Ale byliśmy w Nowym Jorku, była czwarta po południu i powinienem był wiedzieć lepiej.

Laurie Transou niedawno objęła stanowisko głównego inżyniera oprogramowania w firmie Ford Mustang. Odpowiada za ostateczne modyfikacje i uruchomienie produkcji nowego Mustanga 2024. Jak każdy Mustang od 59 lat, ten nowy model będzie dostępny tylko z silnikami benzynowymi. Podczas czegoś, co okazało się bardzo długą podróżą na bardzo krótkim dystansie, dowiedziałem się trochę o niej i o decyzji Forda, by utrzymać Mustanga w ruchu po prawie 60 latach.Lori Transo, główny inżynier oprogramowania Forda Mustanga.

Transou i inni pracownicy Forda powiedzą ci, że istnieje elektryczny Mustang, SUV Mustang Mach-E. Ale my nie rozmawialiśmy o Mustangu. Ze względu na sposób, w jaki Ford jest teraz zorganizowany, z Oddzielne sekcje operacyjne Odpowiedzialny za pojazdy napędzane gazem i samochody elektryczne – odpowiednio Ford Blue i Ford Model E – Transou nie odpowiada za Mustanga Mach-E. To jest praca kogoś innego.

Kiedy wystartowaliśmy, rozległ się podmuch prędkości i hałas silnika V8, gdy jechaliśmy 11th Avenue na Manhattanie. Transou siedział za kierownicą, ponieważ reporterzy nie mogą prowadzić Mustanga 2024, dopóki pewne sprawy nie zostaną sfinalizowane. Jednak dostawałem coś, co w nadchodzących latach stawało się coraz rzadszym doświadczeniem.

Transou nigdy nie powiedziała złego słowa o Mustangu Mach-E, ale jako nastolatka nauczyła się prowadzić Mustanga z manualną skrzynią biegów, najwyraźniej ma osobiste przywiązanie.

„Mamy Mustanga Mach E. Jedzie niesamowicie szybko w linii prostej” – powiedziała. „Mustang może jechać szybko, ale ma też niesamowitą sterowność i układ kierowniczy, a potem dźwięk wydechu. Każdy z nich oferuje więc coś nieco innego”.

READ  MSCI Exclusive mówi o usunięciu Rosji z indeksów „Naturalny następny krok”

Ponadto zerowe zużycie paliwa Mach-E pomaga utrzymać średnie zużycie paliwa Forda, na co zwracają uwagę organy regulacyjne. Oznacza to, że Ford nie musi się martwić o sprzedaż swoich dwudrzwiowych Mustangów na benzynę.

Samochód, w którym byliśmy, Mustang Coupe, jest rzeczywiście outsiderem w amerykańskim przemyśle samochodowym. Po pierwsze, jest to jedyny fizyczny samochód, jaki Ford sprzedaje obecnie w Stanach Zjednoczonych. Każdy inny sprzedawany tutaj produkt Forda to ciężarówka lub SUV. Po drugie, jego główni konkurenci, którymi są Chevrolet Camaro i Dodge Challenger, z których oba zostaną wycofane w przyszłym roku. GM już zapowiedział, że planuje sprzedawać wszystko poza tym elektrycznych samochodów osobowych do 2035 roku Poza tym Camaro nie dorównywał Mustangowi w najważniejszej konkurencji — sprzedaży.

Jeśli chodzi o Challengera, jest popularny, ale Stellantis, firma macierzysta Dodge’a, nie ma obecnie pojazdów elektrycznych, aby nadrobić dużą sprzedaż silników V8 w zakresie oszczędności paliwa i przepisów dotyczących emisji. Więc Dodge planuje wyjść z rozszerzeniem Zamiast tego elektryczny samochód mięśniowy.

Mając miejsce na oddychanie, Mustang będzie wyglądał jak żywa skamielina z wcześniejszej ery w świecie motoryzacji. Jest to oczywiście część jego ciągłego uroku i być może jeden z powodów, dla których Ford zdecydował się nie oferować wersji hybrydowej, przynajmniej na razie.Lori Transo kupiła swojego Mustanga z 1991 roku, gdy była młodsza.

„W tej chwili wybór padł na ICE i wszystko, co ICE ma do zaoferowania”, powiedział Transou, używając branżowego terminu na określenie silnika spalinowego.

Klienci, którzy lubią ryczący dźwięk, mogą w pewnym momencie pokochać hybrydę, powiedziała, „jeśli zdecydujemy się to zaoferować”.

Kiedy już pokonamy kilka przecznic w dół Southbound Tenth Avenue przy niewielkim ruchu ulicznym, nadszedł czas, aby wrócić na północ lub, mówiąc językiem Manhattanu, do centrum miasta. Wtedy zrozumiałem nasz błąd. Gdy wróciliśmy na północ, w godzinach szczytu kierowaliśmy się w stronę tunelu Lincoln Tunnel.

READ  Walmart rozszerza usługi dostarczania dronami do 4 milionów rodzin

Nowy 500-konny silnik V8 Mustanga jest prosty. Nie ma turbosprężarki ani nic podobnego. I nadal jest oferowany z manualną skrzynią biegów, taką jak Transco, zgrzytając lewą nogą na pedale sprzęgła i rzadko przekraczając pierwszy bieg w korku.

Powiedziała, że ​​około 40% nabywców V8 Mustanga otrzymuje ręczną skrzynię biegów, zapewniającą prawdziwie klasyczne wrażenia z jazdy.

„Myślę, że kiedy nauczysz się jeździć manualem, będzie to zabawne i wciągające doświadczenie” – powiedziała. „To jak bycie częścią jazdy”.

Nawet z siedzenia pasażera nie wygląda to tak zabawnie i atrakcyjnie.Ford Mustang Dark Horse 2024.

Jeśli chodzi o Mustanga, nowoczesną opcją „high-tech” jest czterocylindrowy silnik „EcoBoost” o mocy 315 KM, który, jak podkreśla Transo, dostarcza znacznie więcej mocy niż duży silnik V8 w młodym Mustangu z 1991 r. . Wydajny 4-cylindrowy silnik będzie teraz dostępny tylko z automatyczną skrzynią biegów. Narzekałem na to – lubiła 4-cylindrowy silnik z manualną skrzynią biegów, kombinację, którą wciąż można dostać w dzisiejszych Mustangach – ale nie sądzę, żeby zmieniła zdanie.

Jak można sobie wyobrazić, ponieważ dorastał z Mustangami i teraz odpowiada za program Mustanga, Transo ma związek z Fordem.

„Pracuję w firmie i wokół niej od ponad 30 lat” – powiedziała.

Jej ojciec pracował dla Forda. Jej mąż również pracuje dla Forda. Podobnie jej teść, brat i szwagier. Podobnie jak cała czwórka jej dzieci.

Zanim zmieniła pracę, aby kierować wdrożeniem Mustanga, intensywnie nadzorowała kultowe marki Forda, w tym Mustanga, Bronco i F-150. Była zaangażowana w plany nowych pochodnych Mustanga i wydań specjalnych. Bez względu na to, jak długo staliśmy w korku, nie powiedziałoby nic innego niż model Dark Horse, w którym faktycznie siedzieliśmy. Ale pochodne, np Modele Shelby są drogieW jaki sposób Ford może zarabiać tak dużo pieniędzy, nawet przy wszystkich kosztownych rozwiązaniach inżynieryjnych tego, co w istocie jest produktem „niszowym”?

READ  AMC wykorzystuje pieniądze Meme na zakup kopalni złota. To „dziwne”, mówi analityk.

Na razie przyszłość Forda Mustanga polega po prostu na tym, że wciąż tu jest, wciąż się drażni, i obiecuję, że pojawi się więcej wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.