Jak chronić swoje 401(k) podczas bessy

Od redakcji: To zaktualizowana wersja historii, która została pierwotnie pokazana 29 sierpnia 2022 roku.

zapasy i obligacje Niedźwiedź handluje. Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, można słusznie założyć The rynki pozostanie niestabilny przez chwilę.

stopy procentowe szybko rośnie w Stanach Zjednoczonych i Europa Wśród wysiłków rządu mających na celu ograniczenie szalejącej inflacji. Obawy recesji Pozostaje. Wiąże się z tym gwałtowny spadek kursu funta brytyjskiego Zadłużenie Wielkiej Brytanii rośnie Koszty są powodem do niepokoju.

Po pobiciu w pierwszej połowie 2022 r. odzyskać trochę Stracone terytorium, Sklepy Po raz kolejny na minusie w tym roku, a indeks S&P 500 spadł o ponad 20% od początku roku. Tymczasem amerykański indeks S&P Total Bond Index spadł o około 14%.

i inwestorów widać Dużo więcej w przyszłym roku.

„Rynki będą prawdopodobnie niestabilne – w górę iw dół – w ciągu najbliższych sześciu do dwunastu miesięcy, ponieważ Rezerwa Federalna nadal podnosi stopy procentowe w walce z inflacją” – powiedział Chris Zacarelli, dyrektor ds. informatyki, CIA. „Jeśli w tym momencie planujesz kupować akcje, musisz uzbroić się w cierpliwość i utrzymać te pozycje przez znacznie dłuższy czas niż wielu ludzi jest przyzwyczajonych – w niektórych przypadkach może od dwóch do trzech lat”.

Chociaż przed nami może być wyboista droga, oto kilka sposobów na złagodzenie potencjalnych długotrwałych uszkodzeń jaj lęgowych.

Rynki niedźwiedzi mogą wpływać na twoją psychikę. Może się zdarzyć, że masz ochotę sprzedać swoją inwestycję w akcje i zamienić wpływy na gotówkę lub fundusz rynku pieniężnego.

Powiesz sobie, że zwrócisz pieniądze na akcje, gdy sytuacja się poprawi. Ale zrobienie tego tylko ubezpieczy twoje straty.

Jeśli jesteś inwestorem długoterminowym – wliczając w to osoby po 60. i 70. roku życia, które mogą przejść na emeryturę na 20 lat lub dłużej – nie spodziewaj się wyprzedzenia obecnych trendów spadkowych.

READ  Zdesperowane linie lotnicze zastępują samoloty autobusami, próbując rozwiązać problem niedoboru pilotów na trasach krótkodystansowych

Jeśli chodzi o sukces w inwestowaniu, „nie chodzi o wyczucie rynku. Nadszedł czas na rynek” – powiedział Taylor Wilson, certyfikowany planista finansowy i prezes Greenstone Wealth Management w Forest City w stanie Iowa. Dobro nigdy się nie skończy i podczas bessy myślą, że już nigdy nie będzie dobrze. Skupienie się na rzeczach, które możesz kontrolować i wdrożenie sprawdzonych strategii, z czasem się opłaci.”

Załóżmy, że na początku 1981 r. zainwestowałeś 10 000 dolarów w indeks S&P 500. Według Fidelity Management & Research do 31 marca 2021 r. pieniądze te wzrosłyby do prawie 1,1 miliona dolarów. Ale jeśli przegapiłbyś pięć najlepszych dni handlowych w ciągu tych 40 lat, wartość ta wzrosłaby tylko do prawie 676 000 USD. A jeśli usiadłbyś w topowych 30 dniach, twoje 10 000 $ może wzrosnąć do zaledwie 177 000 $.

Jeśli uda ci się przekonać siebie, by nie sprzedawać ze stratą, nadal możesz odczuwać pokusę, by przestać na jakiś czas wpłacać swoje regularne składki emerytalne, myśląc, że otrzymujesz dobre pieniądze po złych.

„Dla wielu ludzi jest to trudne, ponieważ szybką reakcją jest zaprzestanie wnoszenia wkładu, dopóki rynek się nie poprawi”, powiedział CFP Sefa Mawuli z Pavlov Financial Planning w Arlington w stanie Wirginia.

Ale kluczem do sukcesu 401(k) jest konsekwentny i ciągły wkład. Kontynuacja wkładu podczas niższych rynków pozwala inwestorom kupować aktywa po niższych cenach, co może pomóc w szybszym odzyskaniu konta po spadku koniunktury.”

Jeśli potrafisz huśtać się finansowo, Wilson zaleca zwiększenie swojego wkładu, jeśli jeszcze nie osiągnąłeś maksymalnego poziomu. Powiedział, że oprócz wartości kupowania większej ilości produktów ze zniżką, podjęcie pozytywnego kroku może złagodzić niepokój, jaki może wywołać obserwowanie, jak maleje (tymczasowe) gniazdo.

READ  Bank centralny stara się spowolnić osłabienie juana w stosunku do dolara

życie się dzieje. Plany się zmieniają. Podobnie jak horyzont czasowy do przejścia na emeryturę. Sprawdź więc, czy Twoja obecna alokacja w akcje i obligacje odpowiada Twojej tolerancji ryzyka i idealnej dacie przejścia na emeryturę.

Zrób to, nawet jeśli jesteś w polu docelowej daty, powiedział Wilson. Pieniądze na datę docelową są kierowane do osób, które przechodzą na emeryturę około pewnego roku – powiedzmy 2035 lub 2040. Alokacje funduszu będą rosły bardziej konserwatywnie w miarę zbliżania się daty docelowej. Ale jeśli jesteś kimś, kto zaczął oszczędzać późno i może potrzebować większego ryzyka, aby osiągnąć swoje cele emerytalne, wskazał, że Twój obecny fundusz daty docelowej może nie oferować Ci tego.

Mark Struthers, CFP w Sona Wealth Advisors w Minneapolis, współpracuje z 401(k) uczestnikami w organizacjach, które zatrudniają jego firmę, aby udzielać porad finansowych w zakresie dobrego samopoczucia.

Więc usłyszał od ludzi z całego spektrum, którzy wyrazili obawy, że „nie mogą sobie pozwolić na utratę” tego, co mają. Powiedział, że nawet wielu wykształconych inwestorów chciało wycofać się z kryzysu na początku pandemii.

Struthers doradzi im, aby nie wpadali w panikę I pamiętaj, spadki to cena, jaką inwestorzy płacą za wysokie zwroty, jakie uzyskują podczas hossy. Ale wie, że strach może zatryumfować nad ludźmi. „Nie możesz powiedzieć „nie sprzedawaj” tylko dlatego, że stracisz kilku ludzi i będzie im gorzej”.

Szczególnie rozczarowujące dla inwestorów było to, że spadły również obligacje, które mają zmniejszać ogólne ryzyko ich portfeli. „Ludzie tracą wiarę” powiedział Struthers.

Więc zamiast próbować przeciwstawić się ich lękom, spróbuje przekonać ich, aby zrobili coś, co uspokoi ich krótkotrwałe lęki, ale wyrządzi jak najmniej szkód w ich jajach lęgowych.

Na przykład, ktoś może bać się zaryzykować wystarczająco dużo w swojej inwestycji 401(k), zwłaszcza na rynku bessy, ponieważ boi się stracić więcej i dostać mniej pieniędzy, jeśli zostanie zwolniony.

READ  Spectrum Pact otrzymał 7 miliardów dolarów odszkodowania za morderstwo w 2019 r.

Przypomina im więc o ich deszczowych aktywach bieżących, takich jak fundusz ratunkowy i ubezpieczenie rentowe. Mógłby wtedy zasugerować, że nadal podejmują wystarczające ryzyko, aby osiągnąć wzrost, którego potrzebują w swoim 401(k) na emeryturę, ale przekierowują część swoich nowych składek na ekwiwalent pieniężny lub inwestycję niskiego ryzyka. Lub może zasugerować, że przekierują pieniądze do Roth IRA, gdzie w razie potrzeby można uzyskać dostęp do tych składek bez podatków lub kar. Ale przechowuje również pieniądze na koncie emerytalnym na wypadek, gdyby nie były potrzebne w nagłych wypadkach.

„Sama świadomość, że mają tam wygodne pieniądze, pomaga im wpadać w panikę” – powiedział Struthers.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.