Japońskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Korea Północna wystrzeliła podejrzany pocisk balistyczny

Tokio, Japonia (CNN) Japońskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Korea Północna wystrzeliła w niedzielę „podejrzany pocisk balistyczny”.

Aktualności następuje a Seria testów rakietowych przez Koreę Północną, w tym wystrzelenie rakiety balistycznej dalekiego zasięgu na Czwartek Przywódcy Korei Południowej i Japonii spotkali się też kilka dni wcześniej w Tokio z dwoma okrętami podwodnymi pociskami manewrującymi i dwoma pociskami balistycznymi krótkiego zasięgu.

Japońska straż przybrzeżna poinformowała w oświadczeniu wydanym o godzinie 11:20 czasu lokalnego, że pocisk wystrzelony w niedzielę najwyraźniej spadł.

Wszystkie statki zostały ostrzeżone, aby czekały na dalsze informacje; nie zbliżać się do upadłych przedmiotów; I zgłaszaj wszystko podejrzane.

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej (JCS) poinformowało również, że wykryło pocisk balistyczny krótkiego zasięgu wystrzelony z Dongchang-ri w prowincji Pyongan Północny w Korei Północnej około godziny 11:05 czasu lokalnego.

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów poinformowało, że armia wzmocniła nadzór i czujność w ramach przygotowań do kolejnych startów, „utrzymując jednocześnie pełną gotowość dzięki ścisłej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi”.

Ostatnie testy Pjongjangu zbiegają się z wiosennymi ćwiczeniami wojskowymi między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Południową Największe gry wojenne Alianci zaczęli za pięć lat.

Przed 11-dniowymi ćwiczeniami Freedom Shield Korea Północna zagroziła podjęciem „najsilniejszej odpowiedzi na najbardziej okrutne spiski Stanów Zjednoczonych i ich sługusów”.

Z wcześniejszymi doniesieniami Gawon Bae z CNN

READ  „Czy będzie kolejne tsunami?”: Tonga w zawieszeniu rok po erupcji | Tonga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.