Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w tłumie na koncercie Asake w Londynie

Zawieszenie

Policja poinformowała w sobotę, że kobieta zmarła, a dwie inne osoby są w stanie krytycznym po tłumie na koncercie w Londynie w zeszłym tygodniu.

Londyńska policja metropolitalna poinformowała, że ​​kobieta, Rebecca Icomelo, 33-letnia londynka, zmarła w sobotę w szpitalu po doznaniu poważnych obrażeń w wypadku. oświadczenie. Policja poinformowała, że ​​dwie inne kobiety w wieku 21 i 23 lat są w stanie krytycznym.

Impreza odbyła się w czwartkowy wieczór w O2 Academy Brixton, znanej również jako Brixton Academy, popularnej sali koncertowej w Londynie, gdzie występował nigeryjski piosenkarz Afrobeats, Asake. Policja powiedziała, że ​​„duża liczba osób próbowała przedrzeć się” na miejsce zdarzenia Powiedział. Filmy pokazały tłum wlewający się do wąskiego wejścia, gdy ludzie krzyczeli, a widzowie nagrywali scenę.

Ratownicy przeprowadzili resuscytację i udzielenie pierwszej pomocy. Policja powiedziała, że ​​odpowiedziała krótko po godzinie 21:00 w czwartek na doniesienia o panice. Policja poinformowała, że ​​osiem osób zostało przewiezionych do szpitala z obrażeniami, które prawdopodobnie powstały w wyniku wypadku.

Kluczowe uchybienia prowadzą do tragicznego opóźnienia akcji ratunkowej w alejce w Seulu

Policja poinformowała, że ​​w niedzielę w Icomelo zaplanowana jest sekcja zwłok. „Pilne dochodzenie” w sprawie katastrofy jest w toku, nadinspektor Colin Wingrove powiedział w oświadczeniu, zauważając: „To pozostaje szybko zmieniający się i ewoluujący obraz, a my pracujemy nad ustaleniem wydarzeń prowadzących do katastrofy”.

Policja zaapelowała do około 4000 osób obecnych na wydarzeniu o dostarczenie zdjęć i filmów, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności prowadzących do wypadku. The miejsce Na wyprzedany koncert może pomieścić maksymalnie około 5000 osób.

W oświadczeniu wydanym przez Metropolitan Police rodzina Icomelo powiedziała, że ​​33-latka była absolwentką pielęgniarstwa i „cudowną matką dwójki dzieci, która uwielbiała pracę z dziećmi. Była bardzo szanowana w rodzinie za troskę, życzliwość i miłość”. ”.

READ  WWE wysyła Mandy Rose w sprawie niebezpiecznej strony FanTime

powiedział piosenkarz Asake w oświadczenie Opublikował w mediach społecznościowych, że rozmawiał z rodziną Icomelo i był „zdruzgotany wiadomością” o jej śmierci.

„Jestem przytłoczony żalem i nie mogłem sobie wyobrazić, że coś takiego może się wydarzyć” – powiedział, dodając, że on i jego zespół „oczekują pełnego przesłuchania” miejsca zdarzenia i policji „w celu ustalenia, co dokładnie doprowadziło do całego tego zamieszania” ”.

Jak działania policji w Indonezji doprowadziły do ​​śmiertelnego wypadku na boisku piłkarskim

burmistrz Londynu Sadiq Khan Powiedział Był „smutny, że coś takiego mogło spotkać londyńczyków w naszym mieście” i zaapelował do osób posiadających informacje o sytuacji o kontakt z policją. „Nie spocznę, dopóki nie otrzymamy odpowiedzi, których potrzebują ich bliscy i na które zasługują” – napisał na Twitterze.

Śmiertelne wydarzenie w Londynie następuje po zabiciu 11 osób z dużego tłumu podczas październikowego koncertu w Kinszasie w Demokratycznej Republice Konga tej samej nocy. Zmiażdżyć tłum w Seulu Pozostawił 158 zabitych. wcześniej w tym miesiącu, Zmiażdżenie na indonezyjskim boisku piłkarskim Zabił co najmniej 130 osób.

Śledztwo Washington Post w sprawie paniki Dzielnica Itaewon w Seulu I w Stadion Kanguruhan w Malang, Indonezja, Poważne uchybienia urzędników wykryte w każdej tragedii – powolna reakcja policji i brak kontroli tłumu w Seulu, salwy gazu łzawiącego i zablokowane wyjścia w Malang – przyczyniły się do wysokiej liczby ofiar śmiertelnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.