Jeff Schell, dyrektor generalny NBCUniversal, zrezygnował po dochodzeniu

Jeff Shell, dyrektor naczelny NBCUniversal, opuszcza firmę po dochodzeniu w sprawie niewłaściwych relacji w miejscu pracy przez właściciela firmy, firmę Comcast. — napisano w niedzielnym oświadczeniu.

W oświadczeniu tym p. Schell powiedział, że niedziela była jego ostatnim dniem i że „miał nieodpowiedni związek z kobietą w firmie”.

„Żałuję, że zawiodłem moich kolegów z Comcast i NBCUniversal, są bardzo utalentowani w branży i praca z nimi przez ostatnie 19 lat była przywilejem”.

W NBCUniversal, którą kieruje od 2020 r. Zwięzłe oświadczenie Comcast nie mówi, kto zastąpi Shella.

Ale w niedzielnej notatce dla pracowników, dyrektor naczelny Comcast, Brian Roberts, powiedział Mr. Starszy zespół Shella będzie podlegał prezesowi Comcast, Mike’owi Kavanaghowi, oraz Mr. Cavanagh powiedział również, że NBC będzie skutecznie kontrolować Universal.

„Jesteśmy zawiedzeni, że możemy podzielić się z wami tą wiadomością” – powiedział p. Roberts napisał. „Zbudowaliśmy tę firmę na kulturze uczciwości. Nic nie jest ważniejsze niż to, jak traktujemy się nawzajem.

Pan z NBC Universal. Wiadomość o odejściu Shella odbiła się szerokim echem w Nowym Jorku i Hollywood, gdzie dowodził rozległym rozrywkowym imperium Comcast. Jego odejście następuje w kluczowym momencie dla firmy Comcast, która prowadzi trudne przejście od tradycyjnej telewizji i telewizji kablowej do przyszłości zakotwiczonej w streamingu wideo, szerokopasmowym Internecie i usługach bezprzewodowych.

Peacock, usługa przesyłania strumieniowego NBCUniversal, nabrała rozpędu w ostatnich miesiącach, ale pozostaje niewielka w porównaniu do swoich rówieśników. Peacock ma ponad 20 milionów płatnych subskrybentów, więcej niż Netflix (232 miliony) czy Warner Bros. Znacznie mniej niż HBO Max i Discovery+ Discovery (96 mln). Firmy zajmujące się transmisją strumieniową niektórych dużych firm medialnych wciąż tracą pieniądze, a Peacock nie jest wyjątkiem. W zeszłym roku stracił około 2,5 miliarda dolarów, a przewiduje się, że w tym roku straci kolejne 3 miliardy dolarów.

READ  Mar-a-Lago Trumpa zostało przeszukane przez FBI w badaniu dokumentów

NBCUniversal jest również właścicielem kilku sieci kablowych, w tym Bravo, E!, MSNBC i USA, które odnotowały spadek oglądalności tradycyjnej telewizji.

Według dwóch osób zaznajomionych z harmonogramem śledztwa, Mr. Śledztwo w sprawie Shella rozpoczęło się w ostatnich tygodniach. Podczas gdy śledztwo trwa, p. Shell kontynuowała swoje obowiązki, odbywając wcześniej zaplanowane spotkania z prawodawcami w Waszyngtonie i pracując nad innymi sprawami. Podczas kolacji Stowarzyszenia Korespondentów Białego Domu w Waszyngtonie w najbliższą sobotę, Mr. Schell planował uczestniczyć z żoną.

Według trzech osób zaznajomionych ze sprawą dochodzenie, prowadzone przez zewnętrzną firmę prawniczą, nie było szeroko znane w Comcast aż do jego zakończenia. Pan. Robertsa i p. Cavanagh powiedział w ten weekend Mr. Dzwoniąc do kadry kierowniczej pracującej bezpośrednio z firmą Shell, Mr. Powiedz im, że Shell odchodzi i poinformuj ich o nagłej zmianie przywództwa.

Choć nie jest to największe studio filmowe w Hollywood, Universal Pictures odnosi największe sukcesy. Najważniejsze wydarzenia na 2022 rok to „Jurassic World: Dominion” i „Minions: Rise of the Crew”. „The Super Mario Bros. Movie” otworzył rok jako najbardziej dochodowy film animowany w historii firmy, osiągając 900 milionów dolarów ze sprzedaży biletów na całym świecie po trzech weekendach w kinach.

Inne bardzo oczekiwane filmy, które ukażą się w tym roku, to dziesiąta odsłona serii „Szybcy i wściekli”, a także wyczekiwany „Oppenheimer” Christophera Nolana, opowiadający o legendarnym fizyku jądrowym. Studio przyjęło również elastyczną strategię dystrybucji, która wykorzystuje przesunięte w czasie wydania między dużymi filmami między kinami i usługą przesyłania strumieniowego Peacock. Mniejsze tytuły, takie jak „Marry Me” z Jennifer Lopez i zeszłoroczny horror „Firestarter”, mają jednocześnie debiuty kinowe i streamingowe.

Parki rozrywki firmy również były jasnym punktem, z wyższą frekwencją i wydatkami gości, co doprowadziło do rekordowych zysków w zeszłym roku. Firma planuje otworzyć parki rozrywki w Las Vegas i Frisco w Teksasie w ciągu najbliższych kilku lat.

READ  Typy ekspertów NFL, prognozy, linie: Tydzień 3

Firma ma podać wyniki kwartalne w tym tygodniu, które zostaną dokładnie przeanalizowane podczas telekonferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.