Jim Cramer mówi, że kupiłby Disneya po tym, jak akcje spadły w wiadomościach Netflix

CNBC Jim Cramer powiedział w piątek, że widzi wyprzedaż w Disney jako okazja do zakupu dla inwestorów.

Akcje giganta mediów i rozrywki spadły o 6,94%, osiągając w trakcie sesji nowe 52-tygodniowe minimum. Jednakże „Szalone pieniądze” gospodarz powiedział, że nie będzie się uchylał od stada, ponieważ jego stromy spadek wydawał się związany z Netflixprognoza spowolnienie wzrostu subskrybentów.

Prognozy Netfliksa – przedstawione w czwartek wieczorem, kiedy firma podawała wyniki finansowe – wystraszyły inwestorów, a akcje spółki spadły w piątek o 21,8%.

„Chcę być właścicielem akcji wielkich Amerykanów, którzy od dawna zostali pokonani w wyniku fiaska związanego z poczuciem winy, i dokładnie to stało się dzisiaj z akcjami Disneya” – powiedział Cramer, jednocześnie zaznaczając, że nie mógł zwiększyć swojej wartości. pozycja funduszu charytatywnego w Disneyu w piątek, ponieważ rano wspomniał o akcji w telewizji. Polityka etyczna Cramera polega na tym, że czeka 72 godziny przed dokonaniem transakcji na akcjach, o której mówi w programach telewizyjnych CNBC.

Zaufanie Cramera odkupiony do Disneya we wrześniu, około trzech miesięcy po całkowitym opuszczeniu swojej pozycji po raz pierwszy od 16 lat. Zaufanie dodane do akcji pod koniec listopada a potem znowu w grudzień.

Cramer przyznał w piątek, że „był za wcześnie” na Disneya, nawiązując do faktu, że akcje są notowane niżej niż wtedy, gdy trust dokonywał zakupów.

„Ale nadszedł czas, aby przestać łączyć spekulacyjne historie z historiami na poziomie inwestycyjnym. Wiele akcji, które zostały tutaj unicestwione, należy do firm, które nie mają zbyt wielu zarobków, firm, które handlują głównie szumem lub nadzieją” – powiedział Cramer.

Powiedział, że widzi szereg aktywów spekulacyjnych – w tym kryptowaluty i akcje, które weszły na giełdę w drodze odwrotnej fuzji ze spółką zajmującą się przejmowaniem specjalnego przeznaczenia – które zasługują na to, by walczyć teraz, ponieważ Wall Street przygotowuje się do prawdopodobnych podwyżek stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej.

READ  W dotkniętym Covidem Pekinie pogrzeby i krematoria są zajęte

„Ale nie można po prostu ekstrapolować słabości jednej firmy, która radzi sobie bardzo dobrze, Netflix, z całą gamą innych firm o świetnych markach, które wytwarzają fantastyczne produkty i generują dobre zarobki, jak Disney” – powiedział Cramer.

„Nie mówię, że Netflix nie jest wart posiadania. Za pewną cenę na pewno będzie” – dodał. „Mówię, że istnieje wiele wysokiej jakości firm, które zostały dziś oszukane z powodu Netflix, a to były najlepsze do kupienia”.

Zapisz się teraz aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch Jima Cramera na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.