Jim Kramer ostrzega, że ​​inwestorzy nadal stawiają na akcje spółek technologicznych o wysokim wzroście

Jim Cramer z CNBC ostrzegł w czwartek inwestorów, że kupowanie spadków cen akcji spółek technologicznych o wysokim wzroście jest strategią przegrywającą na dzisiejszym niespokojnym rynku.

„Era tempa, podnoszenia i kupowania bez względu na… dla akcji, które wcześniej były na wysokim poziomie, dobiegła końca. Nadal istnieje wiele innych akcji, ale jeśli nadal obstawiasz, to się odbija… Nie sądzę, żeby to zadziałało ,” tenszalone pieniądze– powiedział gospodarz.

Akcje wzrostowe są szczególnie podatne na inflację, powiedział Cramer, ponieważ wpływa ona na wartość przyszłych zysków.

„Możesz pomyśleć, że te firmy są najwspanialsze od czasu krojonego chleba, ale profesjonaliści wiedzą, że nie muszą płacić tak dużo za nierentowne kromki chleba, gdy jest inflacja” – dodał gospodarz.

Cramer powiedział, że wpada w akcje okta A płatek śniegu – którego dyrektorzy generalni byli w środę wieczorem na „Mad Money” – znak ostatniej kropli dla inwestorów wykupujących niespokojne akcje spółek technologicznych o wysokim wzroście i próbujących później zarobić.

Obie akcje spadły w czwartek po ogłoszeniu poprzedniego kwartału wyników za czwarty kwartał. Akcje Okty spadły o 8,06%, a Snowflake o 15,37%.

„Biorąc pod uwagę, że jest zbyt wielu zwolenników obozu pędu i na których skupia się wiele ETF-ów [cloud and cybersecurity] Biznes, który obejmuje [Snowflake and Okta]Obie te nazwy, powiedział Cramer, praktycznie zniszczyły przysłowiowych „tajemniczych nabywców i szybko rosnących pościgów za akcjami”.

Gospodarz dodał, że uważa, że ​​wielu z tych kupujących już opuściło rynek.

„Pamięć jest stracona, listy przebojów się załamują… stracili dużo pieniędzy” – powiedział.

READ  Należąca do DCG giełda kryptowalut Luno skupia 35% personelu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.