JK, który porównał Rosję do Putina w zamieszaniu przeciwko kulturze rezygnacji. Rowling go zaatakowała

W udostępnionej jej wiadomości Konto Twitter W piątek autor powiedział, że krytyka kultury anulowania „za masakrowanie cywilów” nie była „najlepsza”.
Rowling opublikowała również link do artykułu informacyjnego BBC z 2021 r. o uwięzionym działaczu antykorupcyjnym Aleksieju Nawalnym i potępiła inwazję. Ukraina.

Powiedział 13,9 mln obserwujących na Twitterze z hashtagiem #ISTandWithUkraine: „Krytyka zachodniej kultury anulowania nie jest lepsza niż ta, która obecnie masakruje cywilów za zbrodnię protestu lub więzi i zatruwa ich krytyków”.

Podczas telewizyjnej wideokonferencji z przedstawicielami kultury w piątek Putin skarżył się na zniesienie kultury, mówiąc, że Zachód próbuje „odwołać” Rosję i porównał traktowanie przez Rowling swojego kraju do ogólnych reperkusji, z jakimi borykali się w przeszłości niektórzy uważany za transfobiczny. Putin, który pozuje na nosiciela flagi konserwatywnych wartości kulturowych, oskarżył o prawa osób transpłciowych i homoseksualistów.

„JK Rowling został niedawno odwołany, ponieważ nie podobał się fanom tak zwanej wolności płci” – powiedział Putin pracownikom sztuki i literatury przez łącze wideo.

Kontynuował: „Dzisiaj próbują obalić nasz naród, kraj, który ma 1000 lat. Mówię o rosnącej dyskryminacji we wszystkim, co dotyczy Rosji, o tym trendzie, który pojawia się w wielu krajach zachodnich”.

Rosja spotkała się z silnym międzynarodowym potępieniem i nowymi sankcjami po decyzji Putina o inwazji na Ukrainę pod koniec lutego. W swoich komentarzach Putin porównał obecną sytuację z kulturą rosyjską na Zachodzie i cenzurą nazistowskich Niemiec.

„Czajkowski, Szostakowicz i Raszmaninow zostali usunięci z plakatów, a rosyjscy pisarze i ich książki zostały zakazane” – powiedział Putin, nie przedstawiając żadnych dowodów. „Ostatni raz tak zakrojoną na szeroką skalę akcję niszczenia niekorzystnej literatury naziści przeprowadzili w Niemczech prawie 90 lat temu”.

Rowling wcześniej ujawniła, że ​​organizacja charytatywna jego dzieci Lumos współpracuje z ukraińskim rządem od 2013 r., a dzień po inwazji Rosji wystosowała apel o pomoc „tysiące dzieci uwikłanych w walkę w ukraińskich sierocińcach”.

READ  Rosja może wycofać swoje siły z okupowanego Chersoniu

„Przypomnienie: osobiście dopasuję wszystkie darowizny do naszego apelu alarmowego do 1 miliona funtów (1,3 miliona dolarów). Jeśli możesz, możesz przekazać darowiznę tutaj. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy już przekazali” – napisał w piątek na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.