Joanna Garcia z Florydy oskarżyła „Matkę Teresę” o schemat Ponziego

Kobieta z południowej Florydy, znana w swojej społeczności jako „Matka Teresa”, została oskarżona o prowadzenie swojego biznesu jako lukratywnego programu Ponziego, który oszukał prawie 200 milionów dolarów.

Joanna M. Garcia z North Lauderdale pozyskała ponad 15 400 inwestorów do 196 milionów dolarów za pośrednictwem swojej firmy, MJ Capital Funding LLC, NPR zgłoszony we wtorek.

Założona w 2020 roku, MG Capital Zobowiązanie do łączenia inwestorów z małymi firmami za pośrednictwem Merchant Cash Advance lub MCA.

Opisuje się ją jako „pracowitą kobietę z priorytetami” w Biografia jej firmyGarcia chwaliła się, że jest skromną bizneswoman, która pomagała zwykłym ludziom tworzyć bogactwo – nazywano ją nawet „Matką Teresą”. [sic] w jej społeczności”.

Oszustwo zaczęło się ujawniać w kwietniu 2021 roku, kiedy pojawiła się strona internetowa, która oskarżyła MJ Capitala o prowadzenie programu Ponzi.

Garcia pozwał anonimowego informatora o zniesławienie i kontynuował zbieranie pieniędzy od inwestorów do sierpnia 2021 r., kiedy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła formalną skargę przeciwko firmie.

Johanna M. Garcia rzekomo oszukała inwestorów na prawie 200 milionów dolarów.
Archiwum internetowe

w Dokument z 9 sierpniaKomisja Papierów Wartościowych i Giełd twierdzi, że MG Capital wykorzystała fundusze inwestorów do finansowania rocznych zewnętrznych „zwrotów” w wysokości 120%-180%, podczas gdy czołowe firmy firmy wycofały się z inwestycji w podróże osobiste i dobra luksusowe.

Oprócz wykorzystania zastrzyku świeżych pieniędzy w celu zaspokojenia istniejących inwestorów, SEC twierdzi, że MG Capital wykorzystywał nielicencjonowanych brokerów i agentów sprzedaży do sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Sędzia federalny odpowiada na pozew i prośbę Garcii o zamrożenie aktywów zarząd komisaryczny.

Podczas gdy Garcia czeka na dalsze śledztwo, sprawa przeciwko MJ Capitalowi dostała nową paszę w zeszły wtorek, kiedy SEC złożyła Złóż skargę ponownie v. Pavel Ruiz, członek zarządu spółki.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd twierdzi, że 29-letni Ruiz odegrał „znaczącą rolę w utrwalaniu schematu Ponziego”.

READ  Zapobieganie awariom w Teksasie dzięki energii odnawialnej

Uzbrojony w zespół około 70 agentów sprzedaży, Ruiz rzekomo oszukał ponad 5100 inwestorów, z co najmniej 46 milionami dolarów, z czego 7,7 miliona przelano na jego konta osobiste.

Według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Ruiz wykorzystał kieszonkowe na zakup luksusowego samochodu i aktywów kryptograficznych.

W tym samym dniu wpłynęła skarga do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Biuro Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Florydy Ruiz naładowany Spisek w celu popełnienia oszustwa.

Nie jest jasne, czy Garcia, którego nazwiska nie wymieniono w sprawie federalnej, również spotkają podobne zarzuty.

Jeśli zostanie skazany, Ruiz grozi do 20 lat więzienia.

Od zeszłego tygodnia zarówno Garcia, jak i Royce osiągnęli częściowe ugody z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, opóźniając kary finansowe do czasu zakończenia postępowania karnego.

Ruiz Obecnie za darmo Na obligacjach o wartości 250 000 USD.

Skandal z MJ Capital to tylko ostatni z niepokojącego ciągu podobnych spraw, z których niektóre były świadkami oszukania inwestorów na setki milionów dolarów.

W marcu tego roku The Post poinformował o rozprawie z programem Ponzi o wartości 300 milionów dolarów Zakończyło się ogniem FBI w Las Vegas. Zaledwie w zeszłym miesiącu SEC złożyła skargę przeciwko 11 osobom za ich rolę w Szczegółowy schemat piramidy kryptograficznej skierowane do inwestorów detalicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.