Joe Rogan przeprasza za użycie słowa na „N” i rasistowskiej historii Planet of the Apes | Joe Rogan

Gospodarz podcastu Joe Rogan zaoferował „szczere i pokorne przeprosiny” po tym, jak pojawił się materiał filmowy, na którym wielokrotnie używał słowa „N” w swoim przebojowym programie.

54-letni komik, który zawarł lukratywną umowę z gigantem streamingu Spotifypowiedział, że była to „najbardziej żałująca i wstydliwa rzecz”, o której kiedykolwiek musiał mówić, ale podkreślił, że klipy zostały „wyjęte z kontekstu”.

Rogan znalazł się ostatnio pod ostrzałem za udostępnienie dezinformacji o koronawirusie w swoim niezwykle popularnym podcaście The Joe Rogan Experience.

Wybitni muzycy, w tym Neil Young i Joni Mitchell wycofali swoją muzykę z serwisu w związku z decyzją o dalszym prowadzeniu programu, który podobno został nabyty za ponad 100 milionów dolarów (77 milionów funtów) w 2020 roku.

Muzyk India Arie ogłosiła również, że opuści serwis streamingowy w proteście, mówiąc, że sprzeciwia się „językowi wokół rasy” Rogana.

Udostępniła zredagowaną kompilację klipów z Rogan, używając na niej słowa N ponad 20 razy Instagram rachunek.

Odnosząc się do montażu w filmie zamieszczonym na swoim koncie na Instagramie, Rogan powiedział: „Robię ten film, aby opowiedzieć o najbardziej żałosnej i haniebnej rzeczy, o której kiedykolwiek musiałem mówić publicznie.

„Jest film, który się ukazał, to kompilacja, w której wypowiadam słowo na N. To wideo, które składa się z klipów wyjętych z mojego kontekstu z… 12 lat rozmów na moim podkaście, wszystko posklejane razem i nawet dla mnie wygląda cholernie strasznie.

„Teraz wiem, że dla większości ludzi nie ma kontekstu, w którym biała osoba może kiedykolwiek wypowiedzieć to słowo, nie mówiąc już o publicznym podcastie, i zgadzam się z tym.

„Teraz nie mówiłem tego od lat, ale przez długi czas, kiedy przywoływałem to słowo, jakby pojawiło się w rozmowie, zamiast mówić „słowo na N”, po prostu mówiłem słowo.

„Myślałem, że dopóki jest to w kontekście, ludzie zrozumieją, co robię”.

READ  Sędzia odrzuca śledztwo Trumpa przeciwko Clintonowi, FBI

Rogan powiedział w niektórych klipach na kompilacji, że cytuje inne osoby lub odnosi się do tytułu albumu komediowego Richarda Pryora, a w innym przypadku omawia, jak to jest „niezwykłe słowo”, dodając: „To słowo, w którym Tylko jedna grupa osób może z niego korzystać, mogą korzystać na tak wiele różnych sposobów. Ale to nie jest moje słowo, teraz dobrze zdaję sobie z tego sprawę ”.

Rogan odniósł się również do klipu, którym podzielił się Arie, opowiadając anegdotę, w której wydawał się porównywać przebywanie wśród czarnych ludzi z filmem Planet of the Apes.

Powiedział: „Opowiadałem historię w podcaście o tym, jak ja i mój przyjaciel Tommy i jego dziewczyna naprawdę naćpaliśmy się, jesteśmy w Filadelfii i pojechaliśmy zobaczyć Planetę małp.

„Nie wiedzieliśmy, dokąd jedziemy, po prostu wysadziła nas taksówka i wysadziliśmy w tej całkowicie czarnej okolicy.

„I starałem się, aby historia była zabawna, i powiedziałem: „Wyszliśmy i było tak, jakbyśmy byli w Afryce, jak w Planecie małp”.

„Nie powiedziałem i nigdy nie powiedziałbym, że czarni to małpy, ale z pewnością tak to brzmiało.

„I zaraz potem powiedziałem: »To rasistowska rzecz do powiedzenia«”.

Rogan powiedział, że usunął podcast i przyznał, że to „idiotyczna rzecz do powiedzenia”, dodając: „Po prostu starałem się być zabawny. Z pewnością nie próbowałem być rasistą i na pewno nigdy nie chciałbym kogoś urazić dla rozrywki czymś tak głupim jak rasizm ”.

On dodał:

„Moje szczere i pokorne przeprosiny. Szkoda, że ​​nie mogę powiedzieć więcej”.

Rogan już wcześniej wzbudzał kontrowersje, sugerując, że młodzi i zdrowi nie powinni się szczepić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.