John Madden, legendarny trener i prezenter NFL, umiera w wieku 85 lat Raport trybuna

AP Zdjęcie

We wtorek NFL straciło swoją największą obecność w historii ligi.

Liga Ogłoszony John Madden zmarł w wieku 85 lat. Mówiono, że jego śmierć była „nieoczekiwana”, a komisarz NFL Roger Goodell wydał oświadczenie:

„W imieniu całej rodziny NFL składamy kondolencje Virginii, Mike’owi, Joe i ich rodzinom.

Nikt nie kochał futbolu bardziej niż trener. NFL jest dzisiaj”.

Nie można opowiedzieć historii futbolu bez wzmianki o Madonnie w jej różnych rolach.

Trenował Auckland Riders’ Hall of Fame od 1969 do 1978 i zakończył z rekordem 103-32-7. Poprowadził Raiders do tytułu Super Bowl podczas kampanii w 1976 roku, gdzie rozpoczął karierę jako asystent trenera w Alan Hancock College, zanim przeniósł się do personelu w stanie San Diego.

Madden nigdy nie zakończył swojego nieudanego sezonu jako główny trener NFL, podkreślając jego ogólną stabilność na uboczu.

Według Pro Football Hall of Fame Stronie internetowej, Jego .759 procent sukcesów w sezonie zasadniczym jest najwyższy dla każdego trenera, który ma co najmniej 100 zwycięstw w karierze. Jest to tym bardziej niezwykłe, że był najmłodszym trenerem w American Football League, kiedy został zatrudniony w wieku 32 lat.

NFL ?NFL

Bohater treningowy. Ikona transmisji. Uwielbiany przez fanów piłki nożnej na całym świecie.

Pamiętam Johna Maddena. pic.twitter.com/6jbIl1kdZq

Taka kariera treningowa wystarczyłaby, ale Madden stał się znanym nadawcą i promował najbardziej wpływową grę wideo w historii, czyniąc go powszechnie znanym dla nowej generacji fanów.

Używając telecastera, niuanse gry obejmują jego zabawne wydarzenia i „Boom!” Aby wyjaśnić takie wyrażenia c, czy było to większe niż jego życie, czy nie? Oraz „Durducan”, którego głos zawsze będzie kojarzył się z najwspanialszymi momentami w historii milionów NFL.

Gdyby Madden i Pat Summer nie byli razem na stoisku, liga osiągnęłaby punkt, który byłby najpopularniejszym duetem zapowiadającym w historii gry.

Jego śmierć doprowadziła do wybuchu reakcji i poparcia:

Mike Carafolo ?Mike Carfolo

#Kowboje Właściciel Jerry Jones: „Nikt nigdy nie przeżył piękniejszej kariery piłkarskiej niż John Madden”. pic.twitter.com/vigxdpfzkU

Nawet po tym, jak Madden przeszedł na emeryturę z nadawcy, jego głos był kontynuowany w piłce nożnej w grach wideo Madden dla EA Sports. Własność kultowej gry wideo wyznaczyła złoty standard dla tej sportowej arkady i przyniosła ze sobą elementy rzeczywistości, których w dużej mierze brakowało przed jej powstaniem.

Nikt nie wywarł tak dużego wpływu na futbol w wielu dziedzinach, jak Madonna, a pozostawił go żona Virginia i jego synowie Joseph i Michael.

READ  Skandal korupcyjny na Ukrainie: USA obiecują „ścisłe monitorowanie” pomocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.