Joni Mitchell usuwa muzykę ze Spotify w proteście przeciwko podcastowi Joe Rogana

Joni Mitchell postanowiła usunąć całą jej muzykę ze Spotify, dołączenie do Neila Younga w proteście podcastu Joe Rogana, który według Younga rozpowszechnia błędne informacje na temat szczepionek COVID-19 (poprzez Dziennik Wall Street).

„Postanowiłam usunąć całą moją muzykę ze Spotify” – pisze kanadyjska piosenkarka i autorka tekstów we wpisie na swojej stronie internetowej. „Nieodpowiedzialni ludzie szerzą kłamstwa, które kosztują ludzi ich życie. Solidaryzuję się z Neilem Youngiem oraz światowymi społecznościami naukowymi i medycznymi w tej sprawie.”

Mitchell również zawiera link do listu otwartego do Spotify, który został podpisany przez dziesiątki lekarzy i naukowców w połowie stycznia. Wzywa platformę do ustanowienia polityki dezinformacji w celu rozwiązania „mylących i fałszywych twierdzeń” propagowanych przez Joe Rogan Doświadczenie, jak sugestia Rogana, że zdrowi młodzi ludzie nie powinni się szczepić przeciwko COVID-19.

Na początku tego tygodnia Young postawił Spotify ultimatum: zachowaj jego muzykę lub podcast Rogana. Spotify ostatecznie faworyzował Rogani zgodnie z życzeniem Younga, platforma ściągnęła całą jego muzykę. Young powiedział później, że „czuł się lepiej” po usunięciu swojej muzyki, a następnie skrytykował Spotify za nie oferuje bezstratnego dźwięku, opcja oferowana zarówno przez Amazon, jak i Apple Music. Apple wykorzystał nawet odejście Younga ze Spotify jako okazję do: wykonywać liczne wykopy u swojego konkurenta, posuwając się aż do wytwórnia Apple Music jako „dom Neila Younga”.

W 2020 roku Spotify stworzyło Joe Rogan Doświadczenie Ekskluzywny na platformę i od tego czasu znalazła się pod ostrzałem dla Potencjalnie mylące komentarze Rogana o COVID-19 i jego szczepionkach. W obecnej formie wygląda na to, że polityka treści Spotify uniemożliwia platformie robienie czegokolwiek w związku z podcastem Rogana. w wewnętrzne wytyczne widziane przez Pogranicze, wydaje się, że jego polityka pozwala podcastom stwierdzać, że szczepionki przeciw COVID-19 mogą powodować śmierć, ale nie, że są „zaprojektowane” do powodowania śmierci. Zrzut ekranu z wiadomością wewnętrzną obejrzany również przez Pogranicze ujawnia, że ​​Spotify przejrzał wiele kontrowersyjnych odcinków Joe Rogan Doświadczenie, a żaden „nie spełnia progu usunięcia”.

READ  COVID-19 jest związany z „znaczącym, szkodliwym” wpływem na mózg, jak wykazały badania w Wielkiej Brytanii

Pogranicze skontaktował się z Spotify z prośbą o komentarz, ale nie od razu otrzymał odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.