Juilliard zwalnia profesora po tym, jak niezależne dochodzenie znalazło wiarygodne dowody niewłaściwego postępowania

Aleksiej Rosenfeld/Getty Images

Ludzie przechodzą obok budynku Erin Diamond w Juilliard School, 3 sierpnia 2020 r.CNN

Profesor Robert Besser, były przewodniczący Wydziału Formacji w Juilliard School, został zwolniony po tym, jak niezależne dochodzenie wykazało wiarygodne dowody na to, że Besser „zaangażował się w zachowanie, które ingeruje w pracę naukową poszczególnych osób i jest niezgodne z zobowiązaniem Juilliard do zapewnienia bezpiecznego i wspierającą edukację dla swoich uczniów” i miał „niezgłoszony związek” Naruszasz zasady szkoły.

W notatce przekazanej CNN Juilliard mówi, że w grudniu 2022 r. szkoła przeprowadziła „kompleksowy przegląd… domniemanych nadużyć seksualnych w Departamencie Formacji z końca lat 90. i początku XXI wieku”.

W oświadczeniu dla CNN adwokat Beasera, Richard C. Schwenstein, powiedział, że „dr Beaser zaprzecza molestowaniu seksualnemu kogokolwiek i że reklama Juilliarda nie zawiera żadnych dowodów – wiarygodnych lub nie – molestowania seksualnego”.

Zarzuty wobec Beasera, który kierował działem w latach 1994-2018, ponownie stały się aktualne po tym, jak magazyn muzyki klasycznej samochód transportowy W grudniu opublikował artykuł, w którym badał zarzuty, że Beaser dokonywał wielokrotnych zalotów seksualnych wobec uczniów i angażował się w stosunki seksualne z niektórymi z nich.

W artykule magazyn VAN twierdził, że Beaser spotkał się z wieloma zarzutami o molestowanie seksualne i niewłaściwe zachowanie, niektóre z nich sięgają końca lat 90. i początku XXI wieku. Według VAN, koordynator tytułu IX Juilliard został poinformowany o niektórych zarzutach w 2018 roku.

Po opublikowaniu raportu Beaser został wysłany na urlop, a Juilliard zatrudnił firmę prawniczą Potter & Murdock, PC, do przeprowadzenia przeglądu domniemanego niewłaściwego zachowania seksualnego w dziale kompozycji, zgodnie z notatką.

„Niektóre z tych zarzutów były wcześniej badane przez kierownictwo Juilliard pod koniec lat 90. „Aby jednak przejrzeć nowe informacje w mediach i lepiej zrozumieć istotne fakty, nasza administracja rozpoczęła niezależne dochodzenie w grudniu 2022 r. i wysłała członka wydziału autora Roberta Peisera na urlop do czasu jego ustaleń”.

W czasie, gdy stawiano zarzuty, dochodzenie wykazało, że „niektórzy uczniowie, zwłaszcza kobiety, doświadczali na wydziale środowiska, które nie spełniało wartości i oczekiwań szkoły”.

Adwokat Bessera powiedział, że uniwersytet nie przedstawił żadnych wiarygodnych dowodów molestowania seksualnego.

Związek, o którym mowa w reklamie Juilliarda, miał miejsce 30 lat wcześniej i był w szkole dobrze znany przez wiele lat. „Było to przedmiotem wcześniejszych dochodzeń” – powiedział Schoenstein. „Dr Beaser zaprzecza wszelkim zarzutom, jakoby przeinaczał fakty. Co więcej, brał udział w tym dochodzeniu (i poprzednich dochodzeniach) w pełni i dobrowolnie. Inne zarzuty zaproponowane przez szkołę są nieokreślone i nieprzypisane.”

Niezależna recenzja znalazła również wiarygodne dowody na to, że były profesor kompozycji oraz zdobywca nagrody Pulitzer i Grammy, kompozytor Christopher Ross, wygłaszał seksualne komentarze wobec studentów, ale zarzutów nie można w pełni zbadać, ponieważ Ross zmarł w 2019 r., zgodnie z notatką.

Oprócz rozwiązania Beaser, szkoła twierdzi, że planuje zakazać wszelkich stosunków miłosnych lub seksualnych między wykładowcami a studentami od jesieni. Wcześniej szkoła zabraniała jedynie związków romantycznych lub seksualnych między wykładowcami a studentami. Pozwoliło to jednak na relacje wydział-student, w których nie było nierównowagi sił do wykorzystania, na przykład przebywanie na tym samym wydziale.

„Szkoła uznaje wiodącą rolę, jaką odgrywa w pomaganiu w rozwiązywaniu historycznych nierówności w kompozycji i pracowała nad rozwiązaniem tych nierówności w ciągu ostatnich lat poprzez programy artystyczne, inicjatywy mentorskie i rezydencje artystyczne”.

READ  Emma Stone założyła swoją suknię ślubną na Met Gala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.