Jussie Smollett został zwolniony z więzienia w oczekiwaniu na odwołanie od wyroku skazującego

Orzeczenie sądu apelacyjnego, które zostało wprowadzone w środę, mówi, że Smollett „zostanie zwolniony z aresztu … po opublikowaniu osobistego zastawu (I Bond) w wysokości 150 000 USD”.

zastaw osobisty w Illinois Oznacza to, że dana osoba została zwolniona pod warunkiem, że weźmie udział we wszystkich wymaganych procesach sądowych w przyszłości, zwykle bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek opłat.

Obrona Smolletta złożyła w zeszłym tygodniu pilny wniosek, argumentując, że poniesie „nieodwracalną krzywdę”, jeśli odsiedzi karę z wyrokami, które można cofnąć, dodając, że prawdopodobnie odsiedziałby karę pozbawienia wolności przed sfinalizowaniem apelacji.

Prawnicy dodali, że narażenie na Covid-19 stanowiło poważne ryzyko, ponieważ Smollett miał obniżoną odporność.

Sąd przychylił się do wniosku prawników o odroczenie wyroku i udzielenie mu gwarancji do czasu rozpatrzenia apelacji w sprawie wyroku skazującego, argumentując, że „nie będzie w stanie wydać orzeczenia w sprawie natychmiastowej apelacji przed odbyciem przez oskarżonego pełnej kary pozbawienia wolności ”.

W odpowiedzi złożonej w środę prokuratorzy zdecydowanie nie zgodzili się z argumentacją obrony, argumentując, że „nie ma nadzwyczajnych wezwania do nadzwyczajnego złagodzenia”, aby opóźnić wyrok Smolletta, gdy czeka on na apelację.

„Pan Smollett twierdzi, że ma prawo do stałego pobytu, ponieważ prawdopodobnie odsiedzi krótką karę pozbawienia wolności w wysokości 150 dni przed rozstrzygnięciem jego apelacji co do meritum” – czytamy w części odpowiedzi. „Zgodnie z tą logiką każdy oskarżony, który został skazany na mniej niż kilka lat więzienia, automatycznie otrzyma apelację w sprawie pozostania w zawieszeniu”.

Smollett eksplodował w sądzie w zeszłym tygodniu

Smollett Skazany w grudniu w sprawie pięciu zarzutów o nieporządne zachowanie za składanie fałszywych doniesień o tym, co powiedział, że było przestępstwem z nienawiści wobec gejów i Murzynów.
Aktor, który jest czarnoskóry i wesoły, powiedział policji w Chicago, że dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn zaatakowało go pewnej nocy w styczniu 2019 roku, wykrzykując rasistowskie i antygejowskie obelgi, polewając go wybielaczem i owijając pętlę na szyi. Ale śledczy powiedzieli, że ustalili, że sprawca zaaranżował atak i… Zapłać dwóch braci, którzy go znają Od serialu Fox do przedstawienia pracy nad reklamą.

Smollett utrzymywał swoją niewinność pod przysięgą podczas procesu.

READ  Dom w ogrodzie królowej Elżbiety na Airbnb zarezerwowany do 2024 r

Ale podczas swojego wyroku w zeszłym tygodniu, sędzia Cook County James Lynn powiedział Smollettowi: „Nie jesteś ofiarą rasistowskiego przestępstwa z nienawiści, nie jesteś ofiarą przestępstwa homofobicznego. Jesteś tylko szarlatanem udającym ofiarę nienawiści przestępczość.”

Sędzia przemawiał przez ponad pół godziny podczas procesu, mówiąc aktorowi, że chociaż wiele osób podkreślało Smolletta i jego postać i prosiło sędziego o obniżony wyrok, premedytacja Smolletta w zaaranżowanym przez niego akcie była „czynnikiem obciążającym” w sprawie .

„Masz świetne wyniki w prawdziwej pracy społecznej” – powiedział w czwartek sędzia. „Zdaję sobie sprawę z próśb o miłosierdzie, zwłaszcza ze strony ludzi na arenie”. Ale sędzia w końcu powiedział, że akt pokazał „ciemną stronę” Smolletta.

Po ogłoszeniu wyroku Smollett zwrócił się do sędziego, mówiąc „nie zrobiłem tego”, zanim udał się do sądu i krzyknął, że nie ma myśli samobójczych, i że „jeśli coś mi się stało, kiedy tam pojechałem, nie zrobiłem tego”. to ja i wszyscy powinniście o tym wiedzieć”.

Sędzia zarządził umieszczenie Smolletta w areszcie ochronnym „na wniosek pana Smolletta i to zalecenie Sądu”, CNN wcześniej informował.

W piątek aktor był przetrzymywany „we własnej celi, która jest monitorowana przez kamery monitoringu celi oraz przez funkcjonariusza noszącego kamerę ciała i stojącego przy wejściu do celi, aby zapewnić, że pan Smollett jest pod bezpośrednią obserwacją. przez cały czas” – powiedziało biuro szeryfa hrabstwa Cook, potwierdzając, że aktor nie był przetrzymywany w odosobnieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.