Kara Grand Prix USA Alonso została unieważniona po apelacji Albine

Rzut karny Fernando Alonso podczas Grand Prix USA w miniony weekend został unieważniony po tym, jak Alpine odniosła sukces w próbie obalenia protestu Haasa, która doprowadziła do jego dezaprobaty.

W niedzielę wieczorem w Austin, Haas złożył protest, twierdząc, że Alonso – który zajął siódme miejsce we fladze – ukończył wyścig samochodem w niebezpiecznym stanie, po zderzeniu z dużą prędkością z Lance Stroll Astona Martina.

Alonso Otrzymał 30-sekundową karę po wyściguco oznacza, że ​​dwukrotny mistrz spadł na piętnaste miejsce w klasyfikacji, a w mistrzostwach świata stracił sześć punktów.

Alpine zakwestionowało protest Haasa, twierdząc, że został złożony zbyt późno – 24 minuty po wyznaczonym terminie – ale FIA ​​doszła do wniosku w Mexico City, że „żadna ze stron nie ma możliwości ani prawa do „protestu” przeciwko decyzji stewardów lub przeciwko odwołaniu.” na rozprawę.”

Jednak Alpine następnie zwróciło się o prawo do ponownego rozpatrzenia w świetle nowych dowodów, a kolejne przesłuchanie w czwartek wieczorem ostatecznie doprowadziło do uznania pierwotnego protestu Haasa za niedopuszczalny, ponieważ uznano, że zespół mógł złożyć wniosek w wymaganym terminie.

Oznacza to, że siódme miejsce Alonso i sześć punktów z Austin zostanie przywrócone.

READ  Alec Manoah Blue Jays rzuca wyzwanie paleniu Gerrita Cole'a po tym, jak zawodnik Yankees Aaron Judge jest kontuzjowany po rzucie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.