Katastrofa samolotu w Chinach „bezprecedensowa” z dobrymi wynikami w zakresie bezpieczeństwa: Analityk

na samolot jak Wschodnie ChinyJeden z analityków lotniczych, który powołał się na doskonałe wyniki bezpieczeństwa samolotu, powiedział, że katastrofa Boeinga 737-800 w połowie lotu była „po prostu bezprecedensowa”.

„Podróże lotnicze to najbezpieczniejsza forma transportu. Ale kiedy mamy wypadki lub wypadki, nie widzimy niczego podobnego do tego, co widzieliśmy w Chinach w ciągu ostatnich 24 godzin” – powiedział CNBC Alex Machiasras, niezależny analityk lotniczy. Capital Connection” we wtorek.

Dodał: „Ten nagły spadek był po prostu bezprecedensowy, szczególnie z wysokości przelotowej. Mówimy o najbezpieczniejszych fazach lotu. Dlatego te odpowiedzi będą potrzebne tak szybko, jak to możliwe, aby go zidentyfikować”.

Do wtorkowego poranka nie znaleziono żadnych ciał ani ocalałych. Chińskie media państwowe powiedziały.

Lokalny samolot przewoził 132 pasażerów, kiedy wylądował w poniedziałkowe popołudnie w południowym regionie Guangxi.

Samolot leciał na 29.100 stóp i rozpoczął strome zniżanie po 14:20, na krótko odzyskując ponad 1000 stóp, a następnie kontynuował nurkowanie, zanim stracił kontakt. Upadł z wysokości 25 000 stóp w około dwie minuty.

Boeing 737-800, który rozbił się w poniedziałek w Chinach, po raz pierwszy poleciał w czerwcu 2015 roku. Boeing 737 Max, który został uziemiony na całym świecie po dwóch śmiertelnych wypadkach w 2018 i 2019 roku. Chiny były jednym z pierwszych krajów, które uziemiły 737 Max. Po dwóch drugich wypadkach śmiertelnych w 2018 i 2019 roku.

rejestr bezpieczeństwa statku powietrznego

Sheila Kahyaoglu, analityk lotnictwa i obrony w Jefferies, powiedziała, że ​​wyniki bezpieczeństwa samolotu sprawiają, że jest bardzo prawdopodobne, że podczas lotu może wydarzyć się coś niezwykłego.

„Biorąc pod uwagę historię bezpieczeństwa tego samolotu oraz fakt, że miał tylko dziewięć śmiertelnych wypadków w ciągu 25 lat, bardzo podejrzewam, że jest to problem producenta” – powiedziała CNBC we wtorek.

„Oczywiście jest za wcześnie, aby o tym myśleć lub dojść do takiego wniosku”, przyznała, zauważając, że „stało się coś nienormalnego”, ponieważ samolot miał jak dotąd dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa.

Wyszukaj „czarna skrzynka”

Ponieważ samolot został wyprodukowany w Ameryce, amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała, że ​​wyznaczyła badacza wypadku.

Śledczy będą pracować nad odzyskaniem tak zwanych czarnych skrzynek zawierających nagrania dźwiękowe z kokpitu i dane lotu. Sprawdzą również poprzednie loty samolotu, historię konserwacji, dane pogodowe i stan zdrowia pilota.

To czarna skrzynka, która ostatecznie popchnie śledczych we właściwym kierunku, powiedział Machiras, w poszukiwaniu odpowiedzi.

„Ponieważ charakter katastrofy pozostaje całkowicie nieznany, to jaką rolę odgrywał samolot, będzie pytaniem dla wielu regulatorów. [minds] na całym świecie. „Zawsze istnieje takie ryzyko i dlatego śledczy będą chcieli wykluczyć wszystko, co mogą. Ale jak mówimy, czarna skrzynka będzie miała największy wpływ”.

– Evelyn Cheng i Leslie Joseph z CNBC przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  Regulatorzy przejmują First Republic Bank i sprzedają aktywa JPMorgan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.